Nissan a FedEx zkouší v Německu elektrickou dodávku e-NV200

Jan Horčík - 25 Září 2012

Elektrická dodávka Nissan e-NV200 využívá stejný pohon jako Nissan Leaf, tedy stejný 80kW motor i 24kWh baterii. Jinak je to ale úplně jiné auto. Už před časem ho začal testovat v Londýně, později v Japonsku v Jokohamě, teď přichází na řadu Německo.auto elektromobil FedEx elektrická dodávka Nissan e-NV200

FedEx elektrická dodávka Nissan e-NV200
foto: Nissan

Do budoucna chce Nissan rozšířit testování nákladního elektromobilu také na Singapur, Brazílii a . Vše stále v režii FedExu. V Německu bylo elektrické auto představeno na autosalonu v Hannoveru.

Nissan je v současné době v závěrečné fázi vývoje svého druhého (z celkově čtyř plánovaných) masově vyráběného vozidla s nulovými emisemi po osobním voze Nissan Leaf. e-NV200 najde opět využití primárně ve městě, jako dodávka pro zásobování a převoz zboží.

FedEx Express v současné době po celém světě provozuje na 130 plně elektrických vozidel, takže šlo pro Nissan v tomto ohledu o ideální partnerskou společnost. Nissan e-NV200 je možné s pomocí rychlodobíjení dobít na 80 % kapacity během 30 minut.

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář

VOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Nabíječky elektromobilů Circontrole-stationAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobil