Nissan a Daimler uvádějí v Číně nové elektromobily

Jan Horčík - 16 Září 2014

Čína hladoví po nových autech - stala se největším automobilovým trhem na světě. Zároveň ale tamní mnohamilionová města trpí kritickým znečištěním ovzduší. Pomocí mají nové elektromobily a především dotace na jejich nákup.auto Denza EV

Denza EV je první auto značky Daimler, které bylo kompletně navrženo mimo Německo. Do jeho vývoje a výroby bylo investováno kolem 300 milionů euro
foto: Daimler

Nissan i Daimler uvádějí své "čínské" elektromobily na tamní trh právě v době, kdy čínská vláda zavádí další nové dotace k nákupu elektrických aut. Už dnes je možné získat na elektromobil dotaci, která sníží jeho cenu o třetinu.

Od příštího měsíce budou navíc elektrická auta (plug-in hybridy, hybridy, auta na vodík a elektromobily) v Číně zcela osvobozena od daně z přidané hodnoty! To opět výrazně sníží jejich pořizovací cenu.

Elektromobil Denza EV je dílem společného podniku čínské automobilky BYD a německého Daimleru. Výrobní linka v Šen-čenu má kapacitu 40 000 aut ročně. V současné době pochopitelně není plně využita, protože tolik elektromobilů se v Číně zatím ani zdaleka neprodá.

auto Denza EV

Denza EV - luxusní elektroauto pro Čínu
foto: Daimler

Do roku 2018 by ale podle některých odhadů mohl čínský trh narůst na 400 000 elektromobilů ročně. A Denza EV chce mít 15% podíl, tedy prodat kolem 60 000 aut ročně. Specifikace vůbec nejsou špatné: Denza EV má dojezd až 300 km na jedno nabití, a to především díky 47,5kWh baterii. To je více než má (24 kWh) a méně než má (60/85 kWh).

Elektromobil Venucia e30 je zase společným dílem japonského Nissanu a čínského Dongfengu. Vlastně jde o čínskou verzi populárního elektromobilu Nissan Leaf. Jeho cena začíná na 267 800 čínských juanů, zatímco Denza EV stojí 369 000 juanů (před všemi dotacemi).

auto elektromobil Venucia e30

Venucia e30 - Nissan Leaf ve verzi pro Čínu. Levnější a méně luxusní než Denza EV.
foto: Daimler

"Čínský Leaf" na první pohled působí levněji, zejména interiér, a také nabízí nižší dojezd: 180 km. Během roku 2014 se začne prodávat v devíti městech: Pekingu, Šanghaji, Kantonu, Šen-čenu, Dalianu, Wuhanu, Tchien-ťin, Čeng-čou a Chang-čou. Ač jde jen o devět měst, jejich celkový počet obyvatel se blíží 100 milionům.

InsideEVs
 

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
Standardní nastavení volby "Zasílání upozornění na email" můžete nastavit na stránce svého profilu.
Kontrola proti nevyžádaným příspěvkům
Absolováním testu nám pomáháte bojovat proti SPAMu. Děkujeme.
Přepište prosím tento kód do pole níže
Přepište, prosím, znaky z obrázku výše. Všechna písmena jsou malá.

EVMapa.cz - mapa nabíjecích stanicŘízení stanic pro elektromobilyŘízení stanic pro elektromobilyProdej pneu 100% onlineKariéra EVC Group