Nikl-zinkové baterie chtějí nahradit olověné autobaterie

Jan Horčík - 20 Květen 2011

Společnost PowerGenix představila novou generaci nikl-zinkových autobaterií. Jsou určeny pro tzv. , stále rostoucí segment automobilového trhu. PowerGenix má ambice se svými novými zcela vytlačit klasické .   
nikl zinková auto baterie powergenixfoto: PowerGenix

PowerGenix spolupracuje na vývoji nové NiZn s řadou automobilových výrobců. Prozatím má k dispozici produkční prototyp, první praktické v by se měly uskutečnit později tento rok.

Mikro-hybridy jsou podle Dana Squillera, šéfa firmy, budoucím obrovským byznysem. systém na kterém jsou mikro-hybridy založeny by podle něj měl být do čtyř let součástí 2 z 5 vyrobených aut na celém světě. "Mluvíme tady o patnácti milionech mikrohybridních aut za rok," zdrazňuje Squiller.

Co jsou mikro-hybridy? Jde především o zapracování tzv. systému . Ten zařídí, že když auto stojí např. na křižovatce nebo semaforu, případně v zácpe, motor se automaticky vypne. Jakmile ale řidič sešlápne plynový pedál, opět se pohotově nastartuje.

To vše díky elektrickým impulzům z baterie, která se navíc může díky mikrohybridní technologii také dobíjet. Mikrohybridní neboli Stop-Start systém zlepšuje spotřebu o zhruba 10-15%. Pro automobilky je to přitom jedno z nejlevnějších opatření jak . Čtěte např. náš test mikrohybridního Citroen C4.

Věděli jste, že olověné baterie možná ještě neřekly poslední slovo?

Mikrohybridy se velmi rychle stávají standardem napříč Evropou, Čínou i Spojenými státy.

Nikl-zinkové baterie PowerGenix nabízejí proti dosud běžně využívaným olověným bateriím řadu výhod. Nabízejí poloviční velikost a hmotnost, nižší cenu, lépe se dobíjejí a především mají také vyšší životnost. Tím vším mohou pomoct k ještě nižší spotřebě.

tisková zpráva
 
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Jen aby tahle baterie nedopadla jako baterie od fa Ydun a nikde dodnes není v prodeji. Snad se tahle baterie bude v brzké době prodávat, koupil bych ji, zatím se neprodává a nikde jinde není žádná jiná zmínka po baterii. Zatím se dá použít k startování baterie LiFeYPO4, která má dobré parametry.

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
Standardní nastavení volby "Zasílání upozornění na email" můžete nastavit na stránce svého profilu.
Kontrola proti nevyžádaným příspěvkům
Absolováním testu nám pomáháte bojovat proti SPAMu. Děkujeme.
Přepište prosím tento kód do pole níže
Přepište, prosím, znaky z obrázku výše. Všechna písmena jsou malá.

EVMapa.cz - mapa nabíjecích stanicKariéra EVC GroupProdej pneu 100% onlineŘízení stanic pro elektromobilyŘízení stanic pro elektromobily
O ČEM SE PRÁVĚ DISKUTUJE?