Nevíte, co které tlačítko nebo kontrolka na palubovce znamená? Kia vyvinula chytrou aplikaci, která pomůže!

redakce - 29 Červen 2020

Kia ve spolupráci s Google Cloud vyvíjí mobilní aplikaci s prvky umělé inteligence. Vysvětlí palubní funkce a jejich používání prostě tak, že na místo namíříte telefon.Plně digitální interaktivní uživatelská příručka bude dostupná prostřednictvím nové mobilní aplikace. Kia chce aplikaci uvést v druhé polovině roku 2020.

Plně digitální interaktivní uživatelská příručka bude dostupná prostřednictvím nové mobilní aplikace. Kia chce aplikaci uvést v druhé polovině roku 2020.
foto: Kia

Uživatelská příručka Kia je intuitivní mobilní aplikace, jejímž smyslem je uživatelům prostřednictvím fotoaparátu chytrého telefonu vysvětlovat názvy a funkce jednotlivých prvků na palubě různých modelů Kia.

Řidič již nemusí hledat papírový výtisk příručky a všechny potřebné informace o jednotlivých funkcích snadno najde pomocí aplikace. Další výhodou intuitivní aplikace je schopnost jednoduchého a pohodlného vysvětlování funkcí.

Kia na vybraných trzích nabízí zákazníkům mobilní aplikace pro rozšířenou realitu (AR) již od roku 2017. Širšímu používání této aplikace však bránila omezení, a to kvůli nutnosti přeměřovat všechna rozvržení a typy ovládacích prvků u každého nového modelu.

Kia, Google a Megazone se proto zaměřily na rozpoznávání symbolů uvedených na jednotlivých ovládacích prvcích, čímž se aplikace stala kompatibilní se všemi novými modely, neboť používání symbolů je ve všech vozidlech univerzální.

Díky spolupráci s Google Cloud a Megazone lze novou Uživatelskou příručku Kia snáze uzpůsobit a upravit pro desítky světových trhů Kia.

Vylepšené rozpoznávání symbolů díky umělé inteligenci

Funkce Čtečka symbolů s využitím jedinečné technologie Google Cloud pro učení obrázků na platformě umělé inteligence dovoluje přesně identifikovat symboly palubních ovládacích prvků z libovolného úhlu.

Například když uživatel pomocí chytrého telefonu načte symbol tempomatu na volantu, platforma AI tento obrázek rozpozná prostřednictvím komunikace se serverem. Chytrý telefon následně okamžitě zobrazí video s detailním představením funkcí tempomatu.

Digitální uživatelská příručka s možností úplného prohledávání

Aplikace Uživatelská příručka Kia dále slouží jako digitální uživatelská příručka s funkcí pro vyhledávání. Obsahuje i Seznam symbolů a Seznam varovných ukazatelů, tj. ilustrovaný seznam symbolů na palubě vozidla, resp. seznam varovných kontrolek přístrojového štítu, a to včetně příslušných vysvětlení.

Uživatelská příručka Kia bude zpřístupněna v druhé polovině roku 2020

Společnost Kia Motors plánuje aplikaci Uživatelská příručka Kia uvádět postupně od druhé poloviny roku 2020, a to nejprve s novými vozy určenými k uvedení na světové trhy.

„Těší nás možnost spolupráce s automobilkou Kia na této inovativní aplikaci Platformy AI, která ve výrobním průmyslu již pomáhá automatizovat procesy vizuální kontroly kvality. Nová digitální uživatelská příručka s prvky umělé inteligence je skvělým příkladem toho, jaký typ problémů dokáže AI řešit a jak může napomoci zlepšovat zákaznické zkušenosti,“ uvedl Kijoung Čoi, národní ředitel společnosti Google Cloud Korea.

Na Jarní konferenci Korejské společnosti pro inteligentní informační systémy 2020 byla aplikace Uživatelská příručka Kia za její inovativní přínos odměněna hlavní cenou v kategorii ‚Inteligentní aplikace‘.

Kia Motors bude ve spolupráci s Google Cloud vyvíjet další funkce ke zvýšení pohodlí uživatelů prostřednictvím pokrokových smart technologií.

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář
Obrázek uživatele Anonym123

app na "výrobu debilov".
1956 som sa učil ako funguje/používať/udržiavať gaz m20 z originál v ruštine+český preklad. obe knihy v tvrdej väzbe ...
1971 som sa učil ako používať,e trabi-ho - základ radenie rýchlostí pákou trčiacou z palubnej dosky a aká zmes sa leje do nádrže. zaujímavosť - mal DVE kontrolky - zelená že bliká smerovka, modrá, že svietia diaľkové. viac netreba.

Obrázek uživatele spetak

Tys měl elektrickýho Trabanta ???
No pro mě jako debila dobrý. Mám v autě pár tlačítek a signalizací, kterýchžto fci jen tuším. Protože to pro mě není důležitý, nepátrám. App přivítám.

---

Už jen EV, najeto 150 tisíc km.

Off:

Co to Toyota zase predvadi?
https://insideevs.com/news/431351/japan-toyota-suspends-orders-rav4-prime/
Takhle tu elektromobilitu moc nenakopne.

Zlatá stará auta - dneska jsem si to po dlouhé době pořádně užil kontrolky 4ks: dálková světla, dobíjení, mazání, blinkry. Ovladače 1x páčka na blinkry a světelnou houkačku, táhlo na světla, a po celém autě dalších šest přepínačů, z toho jeden osvětlení interiéru...paráda..

---

Největší omyl je přísloví moudřejší ustoupí.. pokud bude moudřejší ustupovat, osel získá širší pole působnosti a prosadí osloviny.
Jízda s elektromobilem je často velmi podobná jízdě veteránem - fanoušek se rád přizpůsobí a užije si ji
Elektromobilitu zniči dotační ekologická lobby, tvůrci obsahu ...

Obrázek uživatele spetak

No vidíš a já dnes hledal kontrolku dobíjení a mazání a kde nic, tu nic. Ach jo, to jsou ty novoty.
Užij si stará auta.

---

Už jen EV, najeto 150 tisíc km.

Já si je taky neskutečně užívám, je to svým způsobem vynikající terapie v téhle přetechnizované a uspěchané době

---

Největší omyl je přísloví moudřejší ustoupí.. pokud bude moudřejší ustupovat, osel získá širší pole působnosti a prosadí osloviny.
Jízda s elektromobilem je často velmi podobná jízdě veteránem - fanoušek se rád přizpůsobí a užije si ji
Elektromobilitu zniči dotační ekologická lobby, tvůrci obsahu ...

Umělá inteligence pro nefalšované debily, to sedí.

Obrázek uživatele Kuk

A funguje to i na manželku, když nevíte jak jí zvládat? Že by jste na ní namířili mobil a von by vám řek co máte dělat a jak funguje :-))))

---

Každej nahrazenej spalovák se počítá - Leave the oil in the soil and the coal in the hole. - Sekám a vysávám na baterky. // ‪#‎BasuraChallenge‬ ‪#‎trashtag‬

Obrázek uživatele Kuk

off
Nejenom elektrická auta, autobusy a lodě se vyrábí v Číně, ale už i letadla.
https://youtu.be/cUxy2lhGoqo

---

Každej nahrazenej spalovák se počítá - Leave the oil in the soil and the coal in the hole. - Sekám a vysávám na baterky. // ‪#‎BasuraChallenge‬ ‪#‎trashtag‬


VOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Nabíječky elektromobilů Circontrol10% sleva na produkty EVmotion