Nepříjemná pravda, Kdo zabil Elektromobil?

Jan Horčík - 29 Listopad 2006

Film "An Inconvenient Truth" - globální oteplování na filmovém plátně

Nejde o řečnickou otázku, ale o tip na dva aktuální filmové "ekologické" hity. Prvním celovečerním dokumentem je film Sony Pictures "Who Killed the Electric Car", čili Kdo zabil Elektromobil?, ve kterém lidé jako Mel Gibson, Tom Hanks nebo Martin Sheen popisují svůj vztah k elektromobilům a kromě toho se obšírně řeší, proč vlastně už dávno elektromobily nejezdí po našich silnicích (ovšem podle kritiků si autor dokumentu vůbec nevšímá druhé strany problému, tj. odkud se bere elektřina).
Druhým filmem je "An Inconvenient Truth", tedy Nepříjemná pravda, který popisuje kampaň bývalého kandidáta na amerického prezidenta Ala Gora za větší celosvětový důraz na globální oteplování. Lidé, kteří měli možnost film vidět jej označují za jasně lepší než Kdo zabil Elektromobil? Řeší se v něm problém globálního oteplování obecně, propojení s nepokoji na Blízkém východě, ekologickými problémy současnosti i následnými živelnými pohromami. Ani jeden z filmů bohužel zatím nedorazil do ČR.

Zpět na HybridPřidat komentář

ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilNabíječky elektromobilů CircontrolVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.e-station