Největší přehlídka elektromobility v ČR na veletrhu AMPER Motion

redakce - 07 Březen 2016

Elektromobilita a veletrh AMPER patří k sobě. Od 15. do 18.3. si na Výstavišti v Brně můžete v rámci AMPER Motion prohlédnout a otestovat jízdní vlastnosti nejnovějších plně elektrických či hybridních vozů značek BMW, , Nissan, , Škoda, Tesla, Toyota, a Volkswagen. auto elektromobily Amper Motion

Na veletrhu AMPER, který se uskuteční od 15. do 18.3. si na Výstavišti v Brně, budou k vidění desítky elektromobilů, elektromotorek a dalších dopravních prostředků na elektřinu
foto: AMPER Motion

Na veletrhu Amper se v rámci programu AMPER Motion také moci projet elektrobusem EKOVA. Novou éru městské mobility představí elektro-koloběžky E-TWOW a rychlé a inovativní vozíky motocyklového závodníka, držitele světového rekordu a průkopníka české účasti na Dakarské Rallye, Ivo Kaštana jménem Rid-e.

Neproletíte se, ale uvidíte plnohodnotné elektrické letadlo Phoenix. Poznáte nejmodernější infrastrukturní zařízení, zjistíte jak rozsáhlé je pokrytí dobíjecími stanicemi a jakými aplikacemi s nimi bezpečně komunikovat.

Premiérově budou na veletrhu i americké plně elektrické motocykly Zero FX. Poprvé se na veletrhu v ČR představí také automobil Fisker Karma, který získal mj. ocenění pořadu . Více informací o AMPER Motion najdete na webu.

Abecední seznam aktuálně přihlášených exponátů:BMW i3
BMW i8
EKOVA Electric 12
E-TWOV koloběžky
FIDO ELECTRO
Fisker Karma
Kia Soul EV
Lexus NX 300h
LUKA EV
Nissan e-NV200
Nissan Leaf
Peugeot 106
Peugeot iOn
Phoenix letadlo
POLYFAZER
Renault Zoe
Rid-e rychlé vozíky
S-BAT

Tesla Model S
Toyota Prius
Toyota RAV4 Hybrid
Volkswagen e-Golf
Volkswagen e-Up!
Volkswagen Passat GTE
ZERO FX - motocykly

tisková zpráva
 
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

A bude z veletrhu nějaká reportáž ?

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Pokud si zde něco sami napíšem, možná ?-)

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Zdravim , moc to sem nepatří ale nemáte někdo kontakt nebo víte o nabídce práce na podporu elektromobility? cestovani s propagačníma materiálama apod. ?? dejte prosím vědět na 728333363@centrum.cz nebo sms na 728333363 díky

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

"plně elektrických či hybridních vozů značek Škoda" ?? Co je to za blbost, ŠKODA PŘECI NEVYRÁBÍ ELEKTROMOBILY ANI HYBRID. Tak jaká Škoda?? Octavia Green E-Line 2011 ??

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Sice trochu offtopic, ale dnes byla zveřejněna výzva na podporu el. mobility pro podnikatele. Není to žádný zázrak, ale třeba to někoho osloví.

czechinvest.org/data/files/nizkouhlikove-technologie-i-vyzva-5450.pdf

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Tady fond žp vyhodí 20mil. kč za "osvětu" el.mobility: https sfzp.cz/clanek/193/2838/mesta-dostanou-20-milionu-na-osvetu-a-propagaci-alternativni-dopravy-a-ciste-mobility/

Ještě, že to není víc.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Za 20 mil. mohlo být pár rychlonabíječek. Ach jo :-r

Úřední zhovadilost! 20melounů by hodilo zhruba 40 luxusních rychlonabíječek CHAdeMO/Combo-2, za 25míčů z druhé výzvy by přibylo dalších asi 50. To celé dohromady s těma stávajícíma dává něco kolem stovky, čili dostaneme nabíjecí infrastrukturu, jakou má třeba v tomto ohledu špičkové Estonsko. Ještě zbývá je inteligentně rozmístit podél cest. Což znamená bez účasti "odborníků" z ČEZu a jim podobných, zato raději na doporučení spolků praktických provozovatelů APEL a ASEP. Potřebný plácek s příkonem a odbočkou ze silnice se u nás najde všude tam, kde dříve běžela nějaká výroba - čili prakticky všude. A bude to tady elektricky svištět jedna radost. No a jako bonus navrch získáme všude a zdarma tu vůbec nejlepší možnou propagaci, jakou si můžeme vysnít: hustou fungující infrastrukturu a spokojené řidiče elektroaut - obojí lidu obecnému hezky na očích.

Ale ne..... jsme přece v Česku! Takže raději dáme peníze městským úředníkům a podivným neziskovkám, aby mohli všude plácat ty svoje hemzy, páč o čisté mobilitě vědí tihle tlučhubové vesměs kulový. Pokud tedy nehlásají rovnou ideologicky zbarvené bludy, jako třeba někteří Zelení. Ti mají o čisté mobilitě ve svém volebním programu asi dvě zcela obecné a nicneříkající věty a vědí o ní totéž, co slavná Kateřina Jacques o biomase. Takhle už to v tom našem knedlíkově chodí a chodit bude, snad dokud národ na tuhle duševní impotenci nechcípne. Osobně navrhuji obnovit tradici defenestrací. Už dlouho tu žádná nebyla..... :-)

Obrázek uživatele Radovan

SVOBODA NENÍ ZADARMO „Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“
Žijte v míru a udržujte svoji zbraň v bezvadném stavu.
Nezapomeňte na dostatek nábojů a pravidelný trénink.
V této zemi se totiž málo střílí......

---

Elektromobil Peugeot Ion nový od 2/2014, najeto 50 tisíc km, od 5/2016 druhý ojetý Peugeot Ion pro ženu, najeto 13 tis. km, elektrokolo Agogs SilverGo od 2013, domácí FVE 3,6kWp od 9/2009, ohřev vody solárními panely Vaillant od 6/2010, vlastní studna od 1999.

Vaše slova ve mně hluboce rezonují. Já říkám, že svoboda byla, je a vždy bude to, co nelze nikomu dát, ale co si člověk může pouze a jedině VYBOJOVAT. Bez ochoty bojovat se člověk zcela automaticky propadá rovnou do nějaké formy otroctví. Výstižně to hlásal Vladimír Vysocký: Jistě, že na světě nakonec zvítězí pravda a láska. Ale až tehdy, až dokáže to, co dokáže lež a nenávist.

Pro různé zmatené sluníčkáře a pravdoláskaře je potřeba to upřesnit: Boj za svobodu, to skutečně není cinkání klíčema, zpívání na náměstích ani různé sametové žvásty v nějaké kavárně pro inťouše, kde moc nehrozí, že dostaneš přes hubu.

Jak pravil klasik: Pravdu má jenom bouchačka..... ;-)

Citlivější jedinci mi snad prominou moje slova, na dnešní podělané poměry možná poněkud radikální. To proto, že i já jsem se jednoho krásného dne místo nadávání rozhodl zavřít hubu, zatnout zuby, napnout síly a modlit se, aby všechno dobře dopadlo. No, nebylo to tak docela bez komplikací, ale nakonec už mám výsledek téměř na dosah: pokud nedojde k něčemu nečekanému, tak příští týden konečně osedlám svou Teslu S... a moje Honda CR-V se bude chystat do světa :-)

Obrázek uživatele Radovan

"Bůh stvořil muže silné a muže slabé, a já jsem ten rozdíl vyrovnal." Samuel Colt
A znalí těchto technologií by ještě doplnili: "Jistota je kulomet..."
Ale to je téma, které s hybrid.cz moc nesouvisí. Pokud ovšem nevezmeme v potaz širší souvislosti a nepoukážeme na to, že stoletým používáním spalovacích vozidel jsme dali vyrůst všem režimům Blízkého Východu, krmíme režimy Střední Ameriky a živíme Rusko. Soběstačnou výrobou elektrické elektřiny, pokud možno z obnovitelných zdrojů, a jejím maximálním využitím pro dopravu (kromě elektromobilů i elektrokola, elektroskůtry, elektrobusy, trolejbusy, tramvaje, elektrické lokomotivy, metro), bydlení a průmysl, bychom to mohli opět uvést do pořádku. I bez použití explozivních technologií zdokonalených zmíněným Coltem.
P.S. Dnes začal den zvláštně. Cestou jsme ráno potkali černou Teslu Model S s pardubickou značkou, dopoledne parkovala stříbrná Teslu Model S firmy Nelumbo před naším domem. Tak čekám, co bude do třetice :-)

---

Elektromobil Peugeot Ion nový od 2/2014, najeto 50 tisíc km, od 5/2016 druhý ojetý Peugeot Ion pro ženu, najeto 13 tis. km, elektrokolo Agogs SilverGo od 2013, domácí FVE 3,6kWp od 9/2009, ohřev vody solárními panely Vaillant od 6/2010, vlastní studna od 1999.

..... a Němci sami sebe (a přes Bruselskou převodovou páku i ostatní Evropu) učí, že jak pravil Goebbelsovic Pepíček, dobrá lež musí být především grandiózní a stokrát zopakována, stane se nakonec pravdou. A Amíci, ti si zas nechali nabulíkovat, že jak to nemá aspoň tak 6 litrů, nemůže to být pořádný auto..... Atd., atp....

P.S.: já to k Vám teda dnes určitě nestihnu, ale také mi přála náhoda: zrovna jsem v minulých dnech začal plánovat elektrojízdu Vaším směrem (a dále směrem k Litvě) a dávat dohromady informace, když Vy jste mi vše potřebné tak říkajíc naservíroval rovnou pod nos...... Takže bude-li se Vám to hodit, rád se u Vás brzy zastavím osobně poděkovat za skvělou recenzi nabíjení ve Vašem regionu..... :-).

Jen mne teda mrzí, že o mých domovských jižních Čechách zatím cosi podobného napsat nemohu, tady není rychlonabíječka pro jistotu žádná (a pomalých velmi poskrovnu). Vedle elektromobilně zcela slepého E.Onu je i ten jednooký ČEZ naprostým králem.....(((

Obrázek uživatele Radovan

To se klidně stavte, můžeme poklábosit a současně můžete trochu nabít z 230V 16A nebo 400V 16A http://mujweb.cz/podkrovnibyt/dobijecistanice.htm

---

Elektromobil Peugeot Ion nový od 2/2014, najeto 50 tisíc km, od 5/2016 druhý ojetý Peugeot Ion pro ženu, najeto 13 tis. km, elektrokolo Agogs SilverGo od 2013, domácí FVE 3,6kWp od 9/2009, ohřev vody solárními panely Vaillant od 6/2010, vlastní studna od 1999.

Děkuji za nabídku, stavím se moc rád! Ozvu se Vám, jakmile moje cesta dostane zřetelnější kontury.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Je tam možnost získání dotace na EV(kdo ví zda by to šlo využít jako obyčejný živnostník) a možnost dotace na zřízení nabíječky, ale jen podnikové neveřejné - takže nic pro občana.

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
Standardní nastavení volby "Zasílání upozornění na email" můžete nastavit na stránce svého profilu.
Kontrola proti nevyžádaným příspěvkům
Absolováním testu nám pomáháte bojovat proti SPAMu. Děkujeme.
Přepište prosím tento kód do pole níže
Přepište, prosím, znaky z obrázku výše. Všechna písmena jsou malá.

EVMapa.cz - mapa nabíjecích stanicKariéra EVC GroupŘízení stanic pro elektromobilyProdej pneu 100% onlineŘízení stanic pro elektromobily
O ČEM SE PRÁVĚ DISKUTUJE?