Největší dodávka elektromobilů Nissan Leaf: 400 kusů do Dánska

Jan Horčík - 07 Duben 2014

Americká půjčovna aut Avis si do své dánské pobočky objednala 400 elektromobilů Nissan Leaf. Jde o dosud největší objednávku na elektromobily v historii. Dánsko přitom jakožto trh s elektrickými auty zůstává za evropskými lídry (Norsko, Francie, Nizozemsko) značně pozadu.auto Nissan Leaf elektromobil elektrické auto

Elektromobil Nissan Leaf je nejprodávanější čistě elektrické auto na světě. Prodeje nedávno přesáhly 100 000 kusů.
foto: Nissan

V roce 2013 se v Dánsku prodalo pouze 522 elektromobilů. Tamní vláda přitom nabízí na nákup elektrických aut dotaci v přepočtu přes 60 000 Kč a navíc odpuštění až 180% daně, kterou jinak uvaluje na nákup klasických aut se spalovacím motorem.

Nejprodávanějším elektromobilem za rok 2013 byl Nissan Leaf (212), dále Tesla Model S (112) a nakonec Renault Zoe (92). Letos se zatím v Dánsku prodalo 159 elektromobilů, nepočítaje v to aktuální objednávku od Avisu.

 
Obrázek uživatele tvkuba

A kdy tohleto napadne někoho v Čechách? Když nepočítám toho jednoho Smarta ED u Hertzu. Na projížďky po Praze a po okolí úplně v pohodě.

---

TvKuba alias elektroblázen z vlastní vůle...:-)
8 let na e-skůtru,nově 45 tis. el. km. a nový Emax 90S!

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
Standardní nastavení volby "Zasílání upozornění na email" můžete nastavit na stránce svého profilu.
Kontrola proti nevyžádaným příspěvkům
Absolováním testu nám pomáháte bojovat proti SPAMu. Děkujeme.
Přepište prosím tento kód do pole níže
Přepište, prosím, znaky z obrázku výše. Všechna písmena jsou malá.

Řízení stanic pro elektromobilyKariéra EVC GroupŘízení stanic pro elektromobilyElektromobil a akumulace energie s dotacíEVMapa.cz - mapa nabíjecích stanicPůjčte si elektromobil Tesla Model X!Prodej pneu 100% online