Největší dodávka elektromobilů Nissan Leaf: 400 kusů do Dánska

Jan Horčík - 07 Duben 2014

Americká půjčovna aut Avis si do své dánské pobočky objednala 400 elektromobilů Nissan Leaf. Jde o dosud největší objednávku na elektromobily v historii. Dánsko přitom jakožto trh s elektrickými auty zůstává za evropskými lídry (Norsko, Francie, Nizozemsko) značně pozadu.auto Nissan Leaf elektromobil elektrické auto

Elektromobil Nissan Leaf je nejprodávanější čistě elektrické auto na světě. Prodeje nedávno přesáhly 100 000 kusů.
foto: Nissan

V roce 2013 se v Dánsku prodalo pouze 522 elektromobilů. Tamní vláda přitom nabízí na nákup elektrických aut dotaci v přepočtu přes 60 000 Kč a navíc odpuštění až 180% daně, kterou jinak uvaluje na nákup klasických aut se spalovacím motorem.

Nejprodávanějším elektromobilem za rok 2013 byl Nissan Leaf (212), dále Tesla Model S (112) a nakonec Renault Zoe (92). Letos se zatím v Dánsku prodalo 159 elektromobilů, nepočítaje v to aktuální objednávku od Avisu.

Zpět na HybridPřidat komentář
Obrázek uživatele tvkuba

A kdy tohleto napadne někoho v Čechách? Když nepočítám toho jednoho Smarta ED u Hertzu. Na projížďky po Praze a po okolí úplně v pohodě.

---

TvKuba alias elektroblázen z vlastní vůle...:-)
8 let na e-skůtrech, nově 52 500 el. km. a nový Emax 90Li!

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
Standardní nastavení volby "Zasílání upozornění na email" můžete nastavit na stránce svého profilu.
Ochrana proti nevyžádaným příspěvkům
Absolováním testu nám pomáháte bojovat proti SPAMu. Děkujeme.


EVMapa.cz - mapa nabíjecích stanicNabíječky elektromobilů CircontrolŘízení stanic pro elektromobilyProdej pneu 100% onlineKariéra EVC GroupŘízení stanic pro elektromobily

Newsletter