Nejrychlejší motorka na světě jezdí na elektřinu

redakce - 19 Červen 2015

Elektromotorka Lightning LS-218 je nejrychlější motorkou na světě, kterou lze běžně koupit. Ujede až 290 km na jedno nabití.auto elektromotorka Lightning LS-218

Elektromotorka Lightning LS-218 přináší do motorkářského světa zcela novou kvalitu. Je tichá, bez emisí a navíc extrémně silná.
foto: Lightning Motorcycle

Pomyslným americkým protipólem italské elektromotorky Energica EGO je Lightning LS-218. Tým inženýrů, mechaniků a elektrotechniků se v domácí Kalifornii vývojem elektromotorek zabývají už od roku 2006.

Slunné počasí Kalifornie, tamní všudypřítomný inovátorský duch i touha po adrenalinových zážitcích přivedli Richarda Hatfielda, zakladatele firmy Lightning Motorcycle, k nápadu postavit supersilnou elektrickou motorku.

>>> ČÍST CELÝ ČLÁNEK <<<

Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

my chceme chopper!

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Motorka, která zajela rychlostní rekord 351 km/h nemá s tou produkční na obrázku zhola nic společného. Měla naprosto odlišné zpřevodování, kompletně přepracovanou aerodynamiku, se kterou by nemohla ani do provozu. Proto napsat, že nejrychlejší motocykl je elektrobike je lživé! Vzhledem k výkonu, aerodynamice a zančně vysoké váze bude silniční verze ráda za 290 km/h. Když porovnám s nejrychlejšími produkčními motorkami, nejrychlejší není. Zrychlení pod 3 vteřiny má kdejaký sportovní litr dnešní doby. Zase lež. Navíc designově vypadá, jak 15 let starý návrh od australského Drysdale.

Jaká pak lež? Byla tam motorka co udělala rekord elektrická? Byla. Jela tou rychlostí? Jela. Že to není přesně tahle produkční verze? A co jako? Na rekordy se skoro nikdy nepoužívají produkční verze a vždy jsou tam nějaké úpravy.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

A co jako? Je to nesmysl. Neplatí to ani v případě produkční verze, ani mezi rychlostními rekordy motocyklů. Tam je současný rekord za hranicí 600 km/h!

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Napsat dosahuje 351 km/h pokud použijete jiné zpřevodování a jinou kapotáž jako prodejní tah je dost slabé. Myslím, že zavedené značky tohle opravdu nepotřebují. Navíc existoval již v minulosti výrobce, který měl u svého malosériového motocyklu vyšší rychlost než je tenhle rekord. Takže ze všech stran senzace za každou cenu, ale skutek utek....

Tak je zažalujte. Podle mě je ale fuk, že předprodukční verze měla vzadu menší rozetu a víc nějakého plastu. To z ní nedělá speciál postavený jenom za účelem zajetí nějakého rekordu někde na solném jezeře.

Obrázek uživatele Hyperloop

Vypadá nádherně. Jediná motorka, kterou bych opravdu chtěl.


Nabíječky elektromobilů CircontrolAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobil