Nejlevnější auto světa bude elektromobil?

Petr Soukup - 16 Duben 2008

Tata Nano, nejlevnější automobil na světě, si přízně médií užívá již několik měsíců. V rodné Indii se mu však rýsuje konkurence v podobě malého levného elektromobilu.

Tata Nano

Společnost Ajanta Group je známá spíše jako výrobce hodinek. Málokdo ví, že z její dílny pochází i elektrické skútry a elektrokola. Podle ředitele společnosti není cesta od jedné stopy k automobilu tak vzdálená, jak by se na první pohled mohlo zdát.

Jenže nejde jen o to postavit elektromobil, Ajanta chce ten nejlevnější na světě. Jakým způsobem se tedy dostane na cenu kolem 40 000 Kč? Tajemství prý tkví v tom, že si bude společnost vyrábět asi 70% dílů sama. Bude za takovou cenu elektromobil šlapat jako hodinky? Kdo ví ...

Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Bude-li NANO i elektromobil nevím, vím ale že NANO půjde objednávat již září a dodávat se začne v říjnu. Nejbližší prodejna, kde mají vedle užitkových TATA vozidel i osobní je na Slovensku a možná bude NANO brzo i tam.chtěte dál...


Nabíječky elektromobilů CircontrolAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobile-stationVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.