Nehoda v továrně Tesla ve Fremontu: jeden vážně zraněný

Jan Horčík - 14 Listopad 2013

Jako by tři shořelá auta nestačila, postihla teď automobilku Tesla Motors další nepříjemnost. A to přímo v její továrně ve Fremontu. Nehoda si tam vyžádala tři zraněné, z toho jednoho vážně s možnými trvalými následky. Tesla ale opět ukazuje "jak se to dělá".auto zásahová vozidla hasičů a záchranky u továrny Tesla Motors ve Fremontu

Zásahová vozidla hasičů a záchranky u továrny Tesla Motors ve Fremontu
foto: via Twitter – @nbcbayarea

První přinesla tuto zprávu sanfranciská televizní stanice KPIX. V průběhu dne se pak ukázalo, že nízkotlaký lis pro lisování hliníkových odlitků selhal, čehož výsledkem byli tři zranění zaměstnanci továrny.

Okamžitě byli převezeni do nedaleké nemocnice. Téměř souběžně vydal oficiální prohlášení šéf Tesla Motors Elon Musk: "Dvě jsou poměrně lehká zranění, jedno vážnější. Navštívím je ještě dnes osobně v nemocnici a zajistím, aby dostali tu nejlepší možnou péči."

Později odpoledne Musk skutečně nemocnici navštívil. Mezitím už byl zaměstnanec s nehlehčími zraněními propuštěn. Další se podle Muska plně zotaví, nicméně v případě jistého "Jesuse" jsou zranění vážná a plné zotavení není úplně jisté.

Jesus utrpěl vážné popáleniny rukou. "Chceme, aby se zotavil co možná nejlépe a uděláme pro to vše," řekl Musk pro San Jose Mercury News.

Komentujeme

Tesla reagovala rychle a bez tajností - tak, jak by to mělo být. Vydala oficiální prohlášení o tom co se stalo a jaké to má následky. V případě normální automobilky bychom byli vděčni už jen za to.

To, co navíc udělal šéf Elon Musk, je už "jen" třešnička na dortu - něco, co si u jiné automobilky nedokážeme představit, protože by to asi ani nebylo možné.

Je nám už trochu trapně, že téměř pokaždé tady automobilku Tesla Motors chválíme za to co dělá a taky jak to dělá. Jenže podle našeho názoru je to zářný příklad toho jak se to dělat má, tak proč nechválit?

Tesla je vpravdě automobilkou 21. století. Firma střihu, který obvykle vídáme spíš v oblasti informačních a komunikačních technologií. Není se co divit, vždyť sídlí v Křemíkovém údolí podobně jako další známé světové počítačové firmy.

Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

jestli to dělá protože je to perfektní PR, nebo protože ho ti zaměstnanci opravdu zajímají je v podstatě jedno. Důležité je že to dělá. Ten popálený člověk si tu pozornost zaslouží(přece jenom je to úraz při práci a ty se bohužel stávají, nejde tady o nějakého nefakčenka, příživníka atd... pracující člověk co si zaslouží respekt a měl jenom smůlu)

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Je to muž činu aj slova, proste chlap na správnom mieste.
Čo sa týka toho chválenia tak si osobne myslím že toho v tomto prípade nemôže byť nikdy dosť. Nielen že dokázal neskutočné(technika,prístup...), ale stále to pretrváva. Takýchto ľudí je hŕstka

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Tesla ma uspech (a v podstate vsetko, coho sa Elon chytil) prave pre jeho PRISTUP k veciam. Ako sef rozumie do detailu vsetkym produktom, ktore jeho podniky vyrabaju, ci to je auto alebo raketa. A ze by sef automobilky siel za zamestnancom do nemocnice? Toto sa tusim nestalo cele desatrocia. Maximalne tam takito CEO poslu namestnika s kvetmi, bonbonierou, ale hlavne kopou fotografov a novinarou za jeho zadkom, aby ukazali, ako "skutocne" si vazia svojich zamestnancov. Lenze presne to je prava pricina takej navstevy - zviditelnit sa a vyzerat lepsie, nez v skutocnosti. Na zamestnanca (v podstate) kaslu.
Elon toto nastastie nepotrebuje a aj preto je tam, kde je. A jeho firmy tiez. Drzim mu palce, hadam nedopadne ako Kennedy.


Nabíječky elektromobilů Circontrole-stationVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Sleva na profesionální nabíjecí stanici Webasto Live