NASA ukázala nový elektromobil

Jan Horčík - 16 Duben 2015

Nejdražší elektromobil, který byl kdy vyroben, navrhla pro společnost Boeing. Americká agentura pro vesmír a komonautiku teď ale vyvíjí novou generaci elektrických planetárních roverů.nový elektromobil NASA Modular Robotic Vehicle MRV

Nový elektromobil NASA vyvinula ve spolupráci s nejmenovanými partnery z oblasti automobilového průmyslu
foto: NASA

Ač je NASA známa především díky vývoji vesmírných raket, sond a satelitů, do jejího záběru pochopitelně spadá i mnoho dalších vehiklů a výrobků nezbytných pro průzkum vesmíru.

Nový elektromobil pro pohyb na povrchu cizích planet se jmenuje "Modular Robotic Vehicle" (MRV). Čtyři nezávislá kola, která se dokážou otářet o 180 °umožňují vesmírnému autu rotovat kolem své osy.

Vozítko pohání čtyři kapalinou chlazené elektromotory umístěné přímo v kolech samotných. Navíc je možné vozítko ovládat vzdáleně. Prototyp byl vyvíjen ve spolupráci s automobilovým průmyslem.

Nejde o stroj, který by měl zamířit na cizí planety. Vývojáři a vědci si na něm ale odzkoušejí technologie, které by se mohly v takových strojích v budoucnosti objevit.

Zpět na HybridPřidat komentář
Obrázek uživatele honza.t

4*4 ev Perfektní manévrovatelnost, a výborně se s tím parkuje .
To mi připomnělo jeden Český film
(SRDEČNÝ POZDRAV ZE ZEMĚKOULE )
https://www.youtube.com/watch?v=UKe0ddmklIA

:-)
potěšil jste odkazem mé srdéčko

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
Standardní nastavení volby "Zasílání upozornění na email" můžete nastavit na stránce svého profilu.
Ochrana proti nevyžádaným příspěvkům
Absolováním testu nám pomáháte bojovat proti SPAMu. Děkujeme.


EVMapa.cz - mapa nabíjecích stanicŘízení stanic pro elektromobilyNabíječky elektromobilů CircontrolŘízení stanic pro elektromobilyKariéra EVC GroupProdej pneu 100% online

Newsletter