Na Rallye Český Krumlov se představily hybridy a elektromobily

Během uplynulého víkendu proběhl v a jubilejní 40. ročník Rallye Český Krumlov. A Hybrid.cz byl u toho. Ne snad, že bychom tematicky přesedlali na . Ale součástí závodu byl i první ročník nové akce, ve které se představily hybridy a elektromobily.

Prezentae hybridů a elektromobilů na 40. ročníku Rallye Český Krumlov. Auta si projela také první RZ přímo na výstavišti. Závodů jako takových se ale neúčastnila.

Součástí 40. ročníku Raylle Český Krumlov byla tentokrát také 1. Rallye Český Krumlov Electric and New Energies. K vidění tak byly např. vozy Toyota Prius plug-in hybrid, Peugeot Hybrid4, , elektromobil Peugeot iOn (který přijel po vlastní ose z Prahy), Volkswagen na stlačený zemní plyn () včetně plnící stanice a např. také elektromobil Smart ED.

auto elektromobil 1. Rallye Český Krumlov hybridy a elektromobily

Co se týká výsledků samotné rallye, ani poslední rychlostní zkouška už nezměnila nic na faktu, že jasným vítězem letošní jubilejní 40. Rallye Český Krumlov se stal Jan Kopecký s Pavlem Dreslerem na tovární Škodě Fabia S2000.

auto elektromobil Rallye Český Krumlov

Druhé místo se ztrátou 59.9 vteřiny získali Roman Kresta s Petrem Grossem, rovněž na Fabii S2000, třetí příčku získali Václav Pech s Petrem Uhlem na Mini John Cooper Works S2000.

Letošní závod byl bohužel poznamenán také smrtelnou nehodou, kdy na následky havárie zemřel člen posádky startovního čísla 43, spolujezdec Aleš Zimolka. Havárie se stala na rychlostní zkoušce číslo 12 – Malonty 2 v obci Cetviny.