Musk to s privatizací Tesly myslí vážně, peníze mají zajistit Saudové

Jan Horčík - 13 Srpen 2018

Elon Musk zvažuje, že by se Tesla mohla opět stát soukromou firmou. Jednání pokračují dál, odhadem přes $10 mld. by mohl zajistit Saudskoarabský státní investiční fond.auto elektromobil Tesla Model S zákazníci

Elektromobil Tesla Model S je dnes vedle Tesla Model X a Tesla Model 3 jedním ze tří modelů elektromobilů, které Tesla prodává. Kromě toho chystá také , nový , pick-up a tahač Tesla Semi.
foto: Tesla

Elon Musk na Tesla blogu zveřejnil další podrobnosti týkající se zvažované privatizace společnosti Tesla. To znamená, že už by dále nebyla veřejně obchodovatelná.

Na burzu přitom Tesla vstupovala v roce 2010 s cenou $17 za akcii. O osm let později je její hodnota více než dvacetinásobná (bez započtení inflace).

Teď ale Musk uvažuje, že akcie z burzy opět stáhne. Důvodem je prý mimo jiné zlepšení organizační struktury, která má být podobná SpaceX, a tedy i zlepšení chodu celé firmy. A samozřejmě se tím firma zbaví přísného dohledu nad svými financemi i nebezpečí ze strany finančních žraloků sázejících kupříkladu na pokles ceny akcií (tzv. "shortařů").

Musk navrhuje takovou podobu privatizace Tesly, při které by stávající akcionáři mohli zůstat akcionáři i nadále. Kdo by jím už nechtěl být, toho akcie by byly vykoupeny za cenu $420.

Musk se již s tímto návrhem obrátil na dozorčí radu. Ta souhlasila s tím, aby další krok byl, že Musk osloví největší akcionáře firmy. Jejich role je podle něj kritická.

Jedním z nich je i Saudskoarabský státní investiční fond. Ten vlastní 5 % akcií Tesly a byli to právě jeho zástupci, kteří se již před dvěma lety na Muska obrátili s tím, zda by nechtěl Teslu zprivatizovat.

Poprvé se Musk a Saudové setkali na začátku roku 2017. Jednání probíhají dodnes, stejně jako s investory. "Chtěl bych, aby Tesla měla širokou investorskou základnu," píše na blogu Musk.

Dále naznačil, že by rozhodně nechtěl Teslu dále zadlužovat. Odhaduje, že svých akcií by se za cenu $420/kus chtěla zbavit asi třetina akcionářů. To znamená, že by Saudové museli sami, nebo s další pomocí, zajistit asi $23 mld.

V současné době nicméně čelí Musk několika žalobám právě ve vztahu k tomu, že ohlásil plány na privatizaci Tesly s cenou $420 za akcii. To podle shortařů uměle nafouklo jejich cenu, čímž oni samozřejmě přišli o značné množství peněz.

Tesla
Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

TESLA představila v úterý zvláštní výbor tří ředitelů, aby vyjednali s Elonem Muskem o tom, že soukromou firmu vyrábějí elektromobily, ačkoli to říkalo, že ještě nebyla vidět pevnou nabídku generálního ředitele společnosti. Musk řekl v pondělí, že měl rozhovory se saúdským suverénním fondem na odkupu, který by vzal Teslu z burzy Nasdaq ...

finance.yahoo.com/news/tesla-forms-special-committee-no-125045766.html

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Jsou to ti Saudové z jejichž spár se máme diky elektrickym autum vymanit a konečně nekupovat palivo pto ty nechutné spalovací motory?

Obrázek uživatele Kuk

Hlavně taky spousta Saudů nejspíš platí arabský teroristy a jsou s nima provázaný. Navrch sami utrájcej milijardy za zbraně a válčej se Jemenem. Ropa už zasrala planetu přespřiliš, války o ní způsobili nedozírné škody a spousty mrtvejch a v taky stojí za každou moderní hodpodářskou krizí. Zdroj arbaskýho bohatství byl měl notně vyschnout, aby svět aspoň trochu vydechnul, beztak budou bohatý až dost.

---

Každej nahrazenej spalovák se počítá - Leave the oil in the soil and the coal in the hole. - Sekám a vysávám na baterky. // ‪#‎BasuraChallenge‬ ‪#‎trashtag‬

Obrázek uživatele Josef

Tušil jsem to. Saúdové se angažovali už dříve a jelikož do toho nebyly zapojeny žádné banky, tak je zjevné, že to mohly být asi jen 3 subjekty, které by dané finance mohly poskytnout. Buď Apple, Google nebo Saúdové. A ti Saúdové byli nejpravděpodobnější, protože už mají velký podíl.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Saudové by neměli vlastnit Teslu , budou ji brzdit nebo ji zabijí. Tesla má našlápnuto vyrábět milion aut ročně, na což budou už muset ostatní reagovat. Saudové jsou krok zpět , nebo minimálně moc velké riziko.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

To asi nechce ani Elon. Určitě by jim nenechal nadpoloviční poddíl. Teď to vypadá, že max třetinu od těch, kteří prodají za $420 nebo nebudou moct vlastnit ty privátní akcie. Sám Elon má nějakých 20% nebo tak nějak. Navíc je rozdíl mezi akciema s hlasovacím právem (což má právě Elon) a těma ostatníma, takže jen tak převzít moc nad Teslou nejde.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Ukazuje se že automobilový průmysl je pro Muska až příliš tuctová záležitost. Svou revoluci elektromobilismu nastartoval a to co musí následovat (cenová konkurence, lidová vozítka s minimální výbavou) to už ho hádám asi tak nebaví. Vůbec to nezapadá mezi jeho aktivity typu SolarCity, Hyperloop, Neuralink, Boring Company a kdo ví co ještě ... tomu člověku myslím vyhovuje dělat na něčem naprosto ojedinělém a revolučním, třeba kopat tunel pod povrchem velkoměsta pro pomocnou dálnici s automatizovanými přepravníky, tohle je je jeho styl a ne zařadit se mezi padesát dalších výrobců aut po celém světě a snažit se oslovit masy nějakým lidovým elektro vozítkem ... chápu že se toho chce zbavit, už v tom asi nevidí nic zajímavého. Po elektrifikaci totiž přijde už jen vývoj v oblasti asistence a plné autonomnosti řízení, a to je spíš softwarový svět, Muska baví spíš ten hardware kolosálních proporcí než se šťourat v digitálním světě simulovaných neuronových sítích :-) Dává to dobrý smysl.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

To je divny clovece. Jeste vcera to byl vizionar a genius a ted ho to nebavi a navic ti to dava smysl. Vy fanatici jste vsichni stejni. Kam vitr tam plast.

Spis obecny problem vsech "geniu" (v dobrem slova smyslu) - jakmile zjisti, ze reseni existuje, problem se stava nezajimavym a neni naprosto zadna vule ho dotahnout do konce, je treba si najit jiny zapeklity ke zkoumani.

---

Každý ignorovaný tro(t)l se počítá. Některý i víckrát...

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Tak, zasa tesla nema ziadnu priekopnicku technologiu. Take iste auta mohola vyrobit hociktora automobilka, problem bol, ze nechcela (pozdravujem do FIATu).

Obrázek uživatele M.Krupka

Starého psa novým kouskům nenaučíš.

Obrázek uživatele Kuk

Tesla umí součanou technologii poskládat umně a průkopnicky do sebe, tak jako se to povedlu Applu u ajfonu. Neseděj s rukam v klíně, nečekaj na novej zázrak a zkoušej ukhlonit něco z toho co tu už dávno je. To je ovšem taky technologickej průlom, ne že ne.
Na špatně poskládanou stávajíci technologii dojela svýho času Honda a její hybridy. Měli to samý co Tojota, akorát to blbě poskládali a odcházeli jim baterky.

---

Každej nahrazenej spalovák se počítá - Leave the oil in the soil and the coal in the hole. - Sekám a vysávám na baterky. // ‪#‎BasuraChallenge‬ ‪#‎trashtag‬

Nemyslim si, ze problem byl v tom, ze neumeli nebo nechteli vyrobit. Spis se Muskovi podarilo prolomit prolem, jak je zakaznikum za cenu, kterou musi stat, prodat v mnozstvi vetsim nez naprosto zanedbatelnem.

---

Každý ignorovaný tro(t)l se počítá. Některý i víckrát...

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

ropáci tlačí ílona .... ;(((

e15.cz/byznys/finance-a-bankovnictvi/muskovi-maji-se-stazenim-tesly-z-burzy-pomoci-saudske-penize-1349949

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Najde se někdo kdo popíše jak je možno někoho žalovat za to, že mu nechcípla koza? Mám na mysli akcionáře, kteří očekávají pokles ceny akcií a žalují firmu za to že jsou blbí jak troky? Měl jsem za to, že tato česká vlastnost snad po plyšáku vymizí, ale koukám, že jsme pravděpodobně infiltrovali celý svět lidmi, kteří mají radost a prospěch z toho, že se někomu nedaří. Je to zvrácené, du blejt.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

I proklínaní Shortaři jsou investoři a regulerní hráči na akciovém trhu. Mají právo dostávat stejné informace jako ostatní. Prohlášení na Tweeteru zýhodnilo část akcionářů nebo hráčů na trhu, kteří Muska sledují. Používání Tweeteru jako komunikačního kanálu je možné, pokud je to nahlášené, což ale pro Teslu platí pro její účet @tesla , nikoliv soukromý účet Elona Muska @elonmusk. Navíc na svém účtu má některé shortaře blokované, takže je to opět znevýhodnování části hráčů na trhu. Svoboda slova nestojí nad ostatními zákony. Když budeš v USA šířit radikální islám, nabádat k páchání trestných činů, asistovat na sbevraždě atp, tak na svobodu slova to neuhraješ. Když vyzradíš důvěrné informace části akcionářů, tak také ne. Můžes ale zřejmě celkem svobodně adresovat vulgarismy hlavě státu, veřejně činným osobám, Muskovi, Shortařům atp. Když ale jednou je Tesla veřejně obchodovatelná na burze a nezíska z toho celkem dost peněz, tak se halt musí řídit jejími pravidly. Dodržovat americké zákony atd. Jinak Saudské peníze smrdí ropou a trochu bych se bál, že jdou proti zájmům na zastavení jejího pálení. Tedy jejich motivace může být - OK, pojďmě vydělávat, pojďme prodávat drahé hračky do zásuvky, ale ne, že z trhu vytlačíme konzumenty ropy. Na druhou stranu těží ropu levně, takže budou v principu vydělávat i v době, kdy už se ostatním těžit nevyplatí a tím ve finále můžou za zbylou ropu utržit dlouhodobě víc, než když by ji všechnu vytěžili v nejbližších letech.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Short sell není investice, jedná se o spekulativní nástroj.

Řikat lidem, kteří ho používají je hodně nadnesené použití slova investor. Na short sell platí spíš pojmenování hazardní hráč.

Investor je člověk, který si akcie koupí - to jest půjčí peníze na rozvoj firmy a očekává za to nějaké zhodnocení.

Short sell je přesný opak investování, člověk si od někoho půjčí akcie, prodá, pak udělá cokoli aby klesla cena akcií a jakmile cena klesna koupí akcie a vrátí jejich majiteli. Problém nastane pokud na trhu dané akcie nejsou, potom je nákup realizován za libovolnou cenu, aby původní majitel dostal akcie zpět - čímž může vzniknout opravdu vysoká ztráta až bankrot.

Obrázek uživatele Kuk

Hele máš v tom pěknej hokej, investor je možná tak ten první kupující, který koupí akcie firmy při IPO, protože to jsou prachy který ta firma z těch akcií dostane, pak už jsou to všechno jen spekulanti, kteří si předprodávaj akcie mezi sebou a jen po dobu držení akcií jsou podílníci (share holders), ale jejich prachy obdržel nějakej jinej Lojza a ne ta firma na kterou jsou vystavený ;)
Šortování nebo kupování akcií je normální legální forma obchodování s akciema za účelem zisku. Kdybych to uměl tak šortuju taky, abych si vydělal víc, třeba rovnou na tu Teslu.
Co je negativní jsou jen ty kecy šortařů, kterýma se snažej ovlivnit cenu akcií, ne samotnej ten typ obchodu. Většina laiků to nechápe a proto si šortování démonizují jako bezcharakterní praktiku.
Šortovat lze i kupováním a prodejem opcí nebo investováním na otočené (negativní) kurzy k tomu vytvořených derivátů.

Když si půjčíš vod souseda pytel cementu v ceně 400 kč protože zrovna stavíš a von ne a pak mu ho po 4 měsícých vrátíš protože ho zrovna potřebuje, tak ho jdeš koupit a ejhle von stojí jen 380 kč, tak taky šortuješ. Von dostane zpátky svůj pytel cementu, ale ty si vydělal 20 kč. Soused o nic nepřišel a ty ušetřil. ;-D

---

Každej nahrazenej spalovák se počítá - Leave the oil in the soil and the coal in the hole. - Sekám a vysávám na baterky. // ‪#‎BasuraChallenge‬ ‪#‎trashtag‬

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Hokej v tom nemám,

a taky tvrdím, že se jedná o legální praktiku.

Ale výrazně odlišuju nakupování/prodávání akcií od Short Sell obchodů, stejně jako od forexu a od opčních nákupů komodit.

Burza, tak jak je postavená v současné době je normální Kasino, kam hráči přináší peníze a aby jeden vyhrál peníze jiný musí dané peníze prohrát. S investicema to nemá nic společného, a jediný kdo s jistotou vyhrává je broker.

A ano, na shortování taky nemám - psychicky nedám ten pocit, že prohraju a můžu prohrát bez horního limitu. A potom miluju i brokery, kteří klidně půjčí akcie na short (za poplatek), následně půjčí peníze na páku 10:1 a když short nevyjde (a stop-loss to nestihne) tak chudáka "investora" oškubou.

Obrázek uživatele Kuk

"Investor" tedy spekulant je v tom případě akorát tak hlupák, nikdo ho do toho nenutil a podmínky si měl nastudovat. Jeho riziko od A do Z.

Burza jsou akorát glorifikovaný dostihový sázky.

---

Každej nahrazenej spalovák se počítá - Leave the oil in the soil and the coal in the hole. - Sekám a vysávám na baterky. // ‪#‎BasuraChallenge‬ ‪#‎trashtag‬

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

áá, díky za vysvětlení - u nás se šorterům říká privatizační fondy.... jasné.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Ano, proto jsem mluvil o hráčích na trhu a nikoliv, čistě o investorech. Jakkoliv by asi i short seller mohl být nazvaný investorem - protože vkládá své peníze, pronajímá si, prodává a nakonec i kupuje akcie - tedy investuje. I tenhle přístup může být trhu prospěšný, zvyšovat likviditu akcií, vést veřejnou debatu o zdravosti akcií a ve finále likvidovat patologické bubliny. Stejně tak mohli být poškozeni investoři, kteří by si ty akcie na základě Muskova Tweetu koupili, ale nemají přístup k tomuto informačnímu kanálu - Musk je na tweeteru blokuje. Toliko pro vysvětlení čím mohl porušit pravidla burzy nebo Americké zákony a proč se s ním někdo vůbec zkouší soudit, případně jakým způsobem se bude snažit u soudu argumentovat. Jinak osobně - bych to neviděl tak černě. Jakým způsobem trhy reagují na každý Muskův tweet je poněkud přehnané. A když někdo hraje tuhle hru, musí počítat, že může prodělat kalhoty. Info z Tweetru se stejně dostalo na headlines imho rychleji, než zareagovaly ceny akcií a kdo s tím nepočítal jiná forma zveřejnění by mu nejspíš nikterak nepomohla. To ale neznamené, že nemůže být Musk nějakým způsobem penalizovaný za porušení pravidel.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Musk se často pohybuje na hraně zákona se svými prohlášeními, protože přímo ovlivňuje trh s akciemi Tesla a to v řádu 10 mld. USD. Může čelit žalobám za poškození investorů, horší by bylo, kdyby se prokázalo, že tyto informace poskytnul i někomu předem a pak je to trestný čin.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Ale on tímto žádné investory nepoškodil - zvyšování ceny akcií všem investorům pomůže.

Komu to uškodilo jsou ne-investoři, kteří se snažily ty investory poškodit (přeloženo do burzovní hantýrky Short Sellers) a ti ho teď žalují za to, že je nenechal ty investory poškodit.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Bavíme se o stále stejných firmách (lidech) kteří obchodují s akciemi, je úplně jedno zda kupují či prodávají, protože ve stejné firmě někdo nakupuje a jiný prodává. Když Musk den před svým prohlášením někomu řekne, že tohle udělá, poškodí všechny bez rozdílu. Pokud někdo má moc ovlinit za jediný den cenu akcií o 10 miliard USD, pak to není v pořádku. Zakončím starým latinským "Cui bono" tedy "komu to prospívá?"

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Ale to ovlivnění je jenom lidská psychologie.
Tesla jako firma se na burze nekupuje podle ekonomického základu, ale podle snu o budoucí hodnotě. A protože jde o sen, tak i jedna věta může hodnotu výrazně změnit.

Až se změní na zavedenou firmu, tak se hodnota akcií srovná s ekonomickou výkoností a potom už ji žádná věta nerozhodí o 30 procent.

No já neznám americké zákony. Ale prohlášení na Twitteru jako důkaz pro obžalobu = síla. Snad platí i svoboda slova.

Obrázek uživatele Jan Veselý

To je toho, prezident USA se na Twitteru minulý týden dopustil federálního zločinu (bránění spravedlnosti) a nikdo si z toho nic nedělá.

Obrázek uživatele M.Krupka

Jde o prachy. Jakékoliv lživé prohlášení, které Vás poškodí můžete žalovat. Z toho lze usoudit, že smlouva o "privatizaci" je již podepsána.

Můžete odkázat na konkrétní US zákon?

Obrázek uživatele M.Krupka

Konkrétní US zákon neznám. Ale předpokládám že bude podobný našemu Zákonu o podnikání na kapitálovém trhu
§ 126Manipulace s trhem
(1) Manipulací s trhem se pro účely tohoto zákona rozumí jednání osoby, které může
a) zkreslit představu účastníků kapitálového trhu o hodnotě, nabídce nebo poptávce finančního nástroje, nebo

b) jiným způsobem zkreslit kurz finančního nástroje.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Jmenuje se to "Reed Hastings rule" a jak tu někdo psal, nejde o to, že by to Musk nemohl napsat, ale neměl to psát na soukromý účet. Měl to napsat v oficiální zprávě na firemní twitter nebo informovat přes oficiální stránky určené pro investory. To je jedinej, ale asi dost zásadní problém z pohledu zákona.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

No nevím no asi se mu nedivím, stačí sehnat dostatek akcii a klidně hu mužou vyhodit :D Nebo někdo něco plácne, třeba Trump a akcie letí dolu, takhle by asi hodnota firmy se řídit neměla.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Tyhle kousky co dělá, jsou podle mě už trochu za hranicí rozumného chování. Všichni si asi umí spočítat, že se bavíme o celkové hodnotě přes 60 mld. USD, přitom Tesla má na hotovosti 2 mld. Akciová společnost může být samozřejmě s akcionáři, jde pouze o to, že se nebude veřejně obchodovat s akciemi. Tedy buď akcionář dostane dividenty, nebo může akcie prodat, ale za cenu, kterou mu někdo nabídne, tedy už ne nadhodnocený či podhodnocený trh, ale nějaký investor. Mám pocit, že Musk hraje velkou hru, která má pouze dva výsledky, bank nebo vabank.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Nemyslim si ze su za hranicou. Celkom ho aj chapem, on potrebuje rozvijat firmu a nechce vykazovat zisk. On totiz Teslu nevytvoril pre zisk ale pre pokrok. To je velky rozdiel oproti tomu naco sme zvyknuty u klasickych firiem.

Otazne co maju robit s akciami obycajny ludia, ktory chceli Teslu vlastne podporit.

Obrázek uživatele ozana

60 miliard je blbost, to by museli vystoupit VŠICHNI stávající akcionáři kromě Muska.

---

Свободy Алексею Навальнomy!

Sprosté debily ignoruji.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Já jsem psal o celkové hodnotě firmy (tržní kapitalizaci chcete-li). Kdo prodá či neprodá akcie, je na každém z nich, ale je to velké lákadlo, dostat svoje peníze zpět se ziskem a ještě navíc s 20-30% bonusem (podle okamžité ceny akcií Tesla), je to někdy o tom vrabci v hrsti. Jakmile bude Tesla soukromá firma, mohou Musk a arabové zcela ovládat firmu a investoři se mohou jen dívat, co se děje s jejich penězi.

elon si proste zase jednou pustil hubu na spacir. to je pointa celeho clanku.

Obrázek uživatele M.Krupka

Pointa celého saudskoarabského státního investičního fondu je, že se připravuje na den kdy dojde ropa. Arabům evidentně došlo, že investovat do lyžařské sjezdovky uprostřed pouště nebyl nejlepší nápad. Letadla, bazény, auta a podobné hračky už mají, teď je třeba koukat dál než jen na písek kolem.

a abych sam sebe doplnil. ropa rozhode nedojde. stejne jako nedoslo uhli. ropa se prestane pouzivat proto, ze ji prekona jina technologie. co se tyce vyroby elektriny treba jaderna fuze v dlouhodobem horizontu. v kratkodobem kombinace jadernych elektraren, zemniho plynu a obnovitelnych zdroju podle vyse dotaci. co se tyce dopravy teprve se uvidi v cem se bude skladovat elektrina. vodik? baterky? troleje? nebo nejake uplne nove typy baterek? nebo ruzne kombinace? uvidime. kazdopadne v soucasnosti tesla prodava leda tak iluzi, ze to, co vyrabeji je budoucnost. se soucasnyma technologiema rozhodne neni.

Obrázek uživatele M.Krupka

Když se dostaneme do fáze kdy vykopat 1kg uhlí bude energeticky náročnější, než kolik energie z toho 1kg uhlí dostanete, pak přestanete kopat. Je to asi stejné jako jet koňským spřežením z Aše pro dřevo na Ukrajinu i kdyby jste tam to dřevo dostal zadarmo, tak se ta energie ze dřeva nevyplatí. Takže ano ropa tam nějaká vždy zůstane, jen jí už nikam nedovezou, protože se to prostě nevyplatí.

to neni duvod, kuli kteremu ropa nedojde. duvod je ten, ze bude vyvojove prekonana. zkratka budou efektivnejsi zpusoby zikavani energie. uhli nakonec take neni v te fazi.

arabi investuji do vseho mozneho, protoze z ropy maji penize a nevedi co s nima. opravdu bych v tom nic tak hlubokeho jak pisete nevidel.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Arabové už investují desítky let ve světě do všeho možného, Mimochodem sněhová sjezdovka v Dubai Mall vydělává slušně, viděl jsem tam hodně lidí, trochu směšně vypadá arab v jeho hábitu na lyžích.

Obrázek uživatele M.Krupka

Kdyby u nás každý sociálně slabší měl příjem 100 000 Kč, tak máme na horách při ceně celodenního lyžování 3000Kč zasněžené sjezdovky i v srpnu. :-)

A tím urychlíme globální konec světa jak ho známe. Je to zvrácené. Ale příroda zřejmě lidí likviduje lidmi. Funguje to skvěle.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

menší konec světa mohl být už 23.7.2012

A huge coronal mass ejection — a large cloud of hot plasma sent into space — erupted from the sun on July 23, 2012. The CME went through Earth's orbit, and had it happened only one week earlier, our planet would have been in the way and faced severe technological consequences.
space.com/26669-huge-solar-storm-2012-destruction.html

Aaaaa sakra!

Obrázek uživatele Kuk

Ty si pouštíš hubu na špacír pořád a to naprosto bez pointy. Normální žvanil z Kauflandu.

---

Každej nahrazenej spalovák se počítá - Leave the oil in the soil and the coal in the hole. - Sekám a vysávám na baterky. // ‪#‎BasuraChallenge‬ ‪#‎trashtag‬

:D

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

@=

Já si svých pět kousků dozajista nechám! S tímhle chlapem až do konce!

No ja tiez (ale nie 'dokonca', on chce nakoniec akcie predat aby financoval cesty na Mars :))
Ale je tu potencialny problem. Ti co budu chciet drzat, to bude cez nejaky fond, a ten vraj nemozu vlastnit ludia z EU (resp. mimo US), a tiez ktori 'nepresli' investičným dotaznikom na US akcie.. (pekna pakarna). Bolo by fajn keby to niekto zistil, ja som do toho nesiel kvoli 420, ale nasobne viac za niekolko rokov...

No já si je možná pořizoval s vidinou zisku, ale už to pro mne není důležité. Důležitější je podpora (i když je to nula nula prd).

Ano, aj to je faktor, preto som nepredal ani ked sli hore alebo sa prepadli... a chcem ostať podporovat nadalej, len ci to bude mozne.

Super, určitě nás je víc. Mnohem víc.

Obrázek uživatele Kuk

Já buď taky, nebo část prodám a část si nechám. Otázka je zda můžeme takto vlastnit podíl v soukromé americké firmě. Britší akcionáři zmiňovali, že oni z nějakých legislativních a dańových důvodů nemůžou. Přesně tomu, ale nerozumím.

---

Každej nahrazenej spalovák se počítá - Leave the oil in the soil and the coal in the hole. - Sekám a vysávám na baterky. // ‪#‎BasuraChallenge‬ ‪#‎trashtag‬

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Nedovedu si představit, že by stát zakazoval soukromé osobě mít podíl v nějaké firmě. Jediná nevýhoda je, že ty akcie nebudou rychle likvidní a nebude se s nimi veřejně obchodovat. Jejich cena může být vyšší než dnes, ale taky mnohem nižší, když časem dojde např. k naředění akcií za účelem vytlačit určitou skupinu akcionářů (to co udělal například Apple).

Obrázek uživatele Kuk

Státy si dělaj co chtěj, bohužel. Někdy z neznalosti a jindy záměrně.

---

Každej nahrazenej spalovák se počítá - Leave the oil in the soil and the coal in the hole. - Sekám a vysávám na baterky. // ‪#‎BasuraChallenge‬ ‪#‎trashtag‬

Další důvod se stěhovat. :-)

Obrázek uživatele Kuk

Tak trochu, nebo přestěhovat svoje konto, ale v dnešní globalizovaný a internetový době je už spousta omezení fakt total výsměch. Kupuju přes mobil letenky za ranec a ani vlastně nevím komu a kam to platím, ale přesto to funguje a lítám, tudíž už přestávám řešit nějaký hranice a státy. Veškerý můj kontakt je jen appka v mobilu.

---

Každej nahrazenej spalovák se počítá - Leave the oil in the soil and the coal in the hole. - Sekám a vysávám na baterky. // ‪#‎BasuraChallenge‬ ‪#‎trashtag‬


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilNabíječky elektromobilů CircontrolVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.e-station