Mr. Trash Wheel - obří čistička městských řek funguje a jde do světa

Jan Horčík - 06 Březen 2017

Oceány, moře a řeky doslova úpí pod náporem znečištění. Voda je místem, kam se dá zahodit prakticky cokoliv. A městské řeky podle toho také vypadají. Baltimorská společnost Clearwater Mills ale přišla s řešením.Mr. Trash Wheel - obří čistička městských řek funguje a jde do světa

Úspěch vodní čističky Mr. Trash Wheel jistě nezůstane nepovšimnut. Už teď se připravuje jeho nasazení v dalších částech USA a brzy by měl vyrazit i do světa.
foto: Baltimore Waterfront

Dvoumilionová baltimorská aglomerace představuje jeden z důležitých přístavů východního pobřeží USA. Donedávna se ale místní museli potýkat s obrovským znečištěním místních vod. A to nikoliv chemickým, ale prostě s haldami odpadků plovoucích na hladině.

John Kellett, zakladatel Clearwater Mills, pracoval v baltimorském přístavu 20 let. Každý den byl svědkem negativních dopadů, které znečištění vody má na moře, město i celé okolí. Firmu založil v roce 2007 a od té doby pracoval na řešení problému.

Cena za jedno takové zařízení je $400 000 (10 mil. Kč) až $900 000 (22,5 mil. Kč) podle velikosti. Jak právě sběr odpadu v Baltimoru probíhá můžete dokonce sledovat živě, případně na Facebooku.

Clearwater Mills
Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Podobne zarizeni:
ekobydleni.eu/zivotni-prostredi/kral-vysavacu-chce-cistit-reky-plovoucim-luxem

ekobonus.cz/udrzitelny-rozvoj/kral-vysavacu-chce-cistit-reky-plovoucim-luxem

Obrázek uživatele Kuk

To jsem zvědav kdy přijde král vysavačů s tím svým elektroautem a svejma baterkama?

---

Každej nahrazenej spalovák se počítá - Leave the oil in the soil and the coal in the hole. - Sekám a vysávám na baterky. // ‪#‎BasuraChallenge‬ ‪#‎trashtag‬

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Myslím že u nás máme něco podobného, dokonce to energii vyrábí, říká se tom hydroelektrárna. Ale celkem by mne zajímala odolnost tohoto zařízení proti velkým kmenům a dalším předmětům, jako psí boudy, utržené loďky a další podobné věci. Je to super pro malé předměty, řeky toho nesou mnohem více.

Rozhodně je dobře že se s tím začíná něco dělat, ale toto může být tak záplata, Hlavním problémem je vyvážení odpadu do vody, jak kapalných tak pevných. To je třeba aby první bylo odstraněno, pak není třeba již řešit v takové míře sběr z vodní hladiny.

Obávám se že ani celý batalion pánů Trash Wheelů není sto zachránit vody řek v rozvojovém světě, nebo snad dokonce oceány, to zvládne až se mstní lidé přestanou k odpadu chovat jako se k němu chovají. Buď jej mají bezpečně uložit, nebo energeticky spálit. Opravdu moderní technologie dnes nejsou mimo možnosti i těchto nejchudších zemí, jak dokazuje Bhútán, to co drží tyto země od změny je mentalita jejich vládnoucích tříd. Desítky let mají svobodu od Evropského kolonialismu a zároveň mají již desítky let přístup ke obrovskému vědění skrze počítačovou síť. Změn moc vidět není.

OSTROV ODPADKŮ

http://tn.nova.cz/clanek/zpravy/zahranici/ostrov-z-odpadku-v-pacifiku-dal-roste-uz-je-vetsi-nez-francie.html

Obrázek uživatele Kuk

Makáte jak šrouby celej rok, aby jste mohli jet do ráje na tropickej ostrov a když už tam dorazíte tak vás každý ráno přivítaj nový hory naplavenejch odpadků co válej pop pláži a je celkem jedno jestli je to na Bali, na Hawaji nebo v Karibiku.
Naprostej hnus!

---

Každej nahrazenej spalovák se počítá - Leave the oil in the soil and the coal in the hole. - Sekám a vysávám na baterky. // ‪#‎BasuraChallenge‬ ‪#‎trashtag‬

No tak to vis no 1,2 Miliardy INDŮ a 0,5 Miliadry jižních rejžáků ... myslíš že snad třídí odpad na papír a plasty... ;) Tomu tam říkají skládkování do moře, kde plasty se rozkládají na nanočástice připomínající rybě plankton. JÍST RYBY JE ZDRAVÍ ŠKODLIVÉ !! Indie a chudá??? Dyt si vypouští rakety do vesmíru !!! Přispejte na sirotka?! dálková adopce zaplatíte mu školu a jejich vládě další letadlovou loď :))) a mezitím si stihnou sprcnout 40ricet dalších sirotků ;)

http://www.csfd.cz/film/343881-vychozi-bod/prehled/

jenom tak pro porovnání, všech "€jropanů" je sotva 0,5 miliardy už ovšem černobílých a klesá ... ;)

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Házení papíru do vody se ještě tolerovat dá, to se rozpustí a popravdě kdo z nás alespoň jednou v životě nějaký ten papír do vody nehodil, ubrousek, lodičku... to se rozpustí. Ale plast a komunální neřkuli průmyslový odpad tam nemá co dělat.

Problém je v tom že lidé stále podléhají, v mnoha zemích, pocitům viny za minulost, kterou nebyli sto ovlivnit, protože v ní nežili. Jsou tedy i před právem čistí.

Kdo žije ve výčitkách a nechá se jimi ovládnout, stane se kořistí dravců.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Nápad výbornej, jen ta cena mi přijde trochu přes.9s

Je dobre, ze si nekdo nad tim problemem dela myslenky a neco proti tomu dela. Ale neslo by to jednoduseji napnout sit a jednou za 2-3 hodiny sit vytahnout a vysypat?

A kdyz by se to zautomatizovalo, tak jsou to vpodstate obycejne vodarenske cesle :)

Ale jinak koncept zajimavy, jen ta cena je takova trochu moc eko...

---

Každý ignorovaný tro(t)l se počítá. Některý i víckrát...

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Myslím, že hlavní přínos je v těch plovoucích bariérách (norné stěny), které nahání odpadky ke sběrnému zařízení - lze je přejet člunem :-)


Nabíječky elektromobilů CircontrolAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobil
O ČEM SE PRÁVĚ DISKUTUJE?