Mitsubishi chce do závodů elektrických aut

Ivo Hradil - 05 Květen 2011

Prezident Motors Osamu Masuko minulý týden informoval veřejnost o velkém zájmu japonské automobilky na účasti v seriálu závodů elektrických automobilů. Závody připravuje Evropská unie společně s mezinárodní automobilovou federací FIA. První sezónou pro elektrické monoposty by se měl stát rok a jezdit by se mělo na okruzích F1.  
mitsubishi logo
zdroj obrázku: greenlaunches.com

Kvůli zhoršujícím se obchodním výsledkům stáhl v roce 2009 šestý největší výrobce automobilů Mitsubishi své terénní vozy ze seriálu , ačkoli tyto vozy řadu let Dakaru dominovaly. Nyní se oznámením o účasti v plánovaných závodech snaží oživit zašlou slávu a potažmo tak i prodej svých vozů.

„Máme o závodění velký zájem. Dokonce i naší spolupracovníci říkají, že bychom do toho měli jít,“ tvrdí Osamu Masuko a dodává: „Náklady na vývoj elektrických automobilů se zdají být mnohem nižší, než je tomu u s benzínovým motorem. Tento fakt by mohl také přispět k rychlejšímu technologickému vývoji , které jsou již na trhu.“

I když v závodech nemá společnost Mitsubishi kdo ví jaké zkušenosti, úplně bez nich také není. Společnost Mitsubishi Electric totiž figuruje v závodech F1 jako technologický poradce u stáje Sauber.

Není jednoduché představit si závody , při kterých není slyšet řev motorů, ale zpěv ptáků a kde mechanici neplní palivové nádrže, ale mění . Jak říká staré lidové rčení „zvyk je železná košile“, nebudou to mít propagátoři zelených automobilových závodů vůbec jednoduché.

mdn.mainichi.jp
 
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Mitsubishi je pravidelným účastníkom závodov el. vozidiel v Japonsku - skúseností má dostatok.
Problém je len to, že Európa si myslí, že je pupok sveta.

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
Standardní nastavení volby "Zasílání upozornění na email" můžete nastavit na stránce svého profilu.
Kontrola proti nevyžádaným příspěvkům
Absolováním testu nám pomáháte bojovat proti SPAMu. Děkujeme.
Přepište prosím tento kód do pole níže
Přepište, prosím, znaky z obrázku výše. Všechna písmena jsou malá.

EVMapa.cz - mapa nabíjecích stanicProdej pneu 100% onlineKariéra EVC GroupŘízení stanic pro elektromobilyŘízení stanic pro elektromobily