Mitsubishi chystá záplavu elektrických aut

Jan Horčík - 09 Prosinec 2011

Mitsubishi má plán. Automobilka, která prodá ročně přes 1 milion automobilů po celém světě, se chce přeorientovat na elektromobily. V roce 2009 byla první, kdo doma v Japonsku pro flletové zákazníky začal prodávat elektrické auto Mitsubishi i MiEV. Do roku 2020 chce mít automobilka 50 % prodaných aut elektrických.Mitsubishi Evo X

Nová generace legendárního Mitsubishi Evo bude nejspíš plug-in hybrid. V roce 2020 chce Mitsubishi prodávat polovinu svých aut jako plug-in hybridy nebo elektromobily.
foto: Mitsubishi

Elektromobil Mitsubishi i MiEV se prodává v Japonsku už 18 měsíců, ve zbytku světa přibližně rok. A to jak pod původní značkou, tak i jako Peugeot iOn a Citroen C-Zero. Celkem se těchto elektrických aut prodalo přes 11 000. Pro srovnání, konkurenčního Nissan Leaf se prodalo přes 20 000 kusů.

Mitsubishi má ale v kapse trumf. Teprve příští rok začne svůj elektromobil prodávat v mírně upravené verzi Mitsubishi i také v USA. Bude tam zdaleka nejlevnější na trh – s vladní dotací bude stát pouhých 21 625 dolarů.

Už za dva roky, v roce 2013, pravděpodobně v lednu, uvede Mitsubishi na americký trh také plug-in hybrid vycházející z oblíbeného SUV Mitsubishi ASX. Následovat bude nová generace modelu Outlander vycházející z konceptu PX-MiEV II, opět jako plug-in hybrid.

Studie PX-MiEV II je k vidění na aktuálním autosalonu v Tokyu. Koncem roku pak Mitsubishi nejspíš představí malé elektrické auto postavené na modelu Mirage a nejspíš také plug-in hybrid Evo.

Zpět na HybridPřidat komentář

Nabíječky elektromobilů Circontrol10% sleva na produkty EVmotion