Mitsubishi chystá plně elektrický Outlander Sport EV

Jan Horčík - 02 Prosinec 2015

V květnu 2016 japonská automobilka Mitsubishi konečně uvede na americký trh svůj veleúspěšný plug-in hybrid Mitsubishi Outlander PHEV. Kromě toho chystá ale i kupu dalších novinek!Koncept elektromobilu Mitsubishi eX (vlevo) a plug-in hybrid Mitsubishi Outlander PHEV

Koncept elektromobilu Mitsubishi eX (vlevo) a plug-in hybrid Mitsubishi Outlander PHEV
foto: Mitsubishi

Mitsubishi Outlander PHEV patří mezi nejúspěšnější elektrická auta na světě. Prodává se dokonce lépe než elektromobil Nissan Leaf.

Dlouho byl v prodeji pouze v Japonsku a Evropě a s uvedením v firma vyčkávala (není jasné na co, možná na novou verzi, která byla aktuálně uvedena v ). To se změní v květnu 2016, kdy tam bude auto konečně uvedeno.

Kromě toho ale víme i to, že Mitsubishi chystá nové plug-in hybridy. Na konci roku 2017 přijde na trh malý plug-in hybridní crossover a po něm znovu nová verze Outlander PHEV, pravděpodobně s větší baterií.

Opravdu zájímavé auto přijde na trh v roce 2019: půjde o plně elektrický Mitsubishi Outlander Sport EV založený na nové generaci Outlanderu. Opět, jasná odpověď na Tesla Model X a chystanou záplavu elektrických jako bude třeba Jaguar EV-Type, Audi Q6 e-tron nebo elektromobilní SUV od BMW.

Jak asi bude auto vypadat jsme mohli aktuálně vidět na autosalonu v Tokiu 2015, kde se objevil koncept Mitsubishi eX. Jinými slovy, Mitsubishi chystá pořádnou kanonádu aut do zásuvky a vypadá to, že starý dobrý Mitsubishi i-MiEV jí skutečně pomohl získat v této oblasti jistý náskok.

Automotive News
 

Díky, už jsem to na Hybrid.cz ráno četl.
---
EDIT:
Toto měla být reakce na příspěvek pana Horčíka o kousek níž.
Může redakce tento můj příspěvek smazat?
Díky.

---

Nissan Leaf 24kWh, 125.000 km

Obrázek uživatele Radovan

Outlander plně elektrický by mohl být dobrá volba. Alespoň s PHEV jsem při dvouhodinové testovací projížďce Ostravou udělal dobrou zkušenost. Jednak tím, že 50 km čistě na elektriku šlo v pohodě, dále tím, že spalovák opravdu mlčel a nezapínal se sám od sebe, jakmile jsem tomu trochu šlápl na krk a na konec že dobití proběhlo na rychlonabíječce CHAdeMO během 20 minut. Dvojí možnost nabíjení snad mimo něj žádný PHEV nenabízí. Takže jen houšť, vyházet z auta ty spalovací nesmysly jako výfukový systém, převodovka, blok motoru atd. a místo toho nacpat baterky v pořádné kapacitě.

---

Elektromobil Peugeot Ion nový od 2/2014, najeto 51 tisíc km, od 5/2016 druhý ojetý Peugeot Ion pro ženu, najeto 14 tis. km, elektrokolo Agogs SilverGo od 2013, domácí FVE 3,6kWp od 9/2009, ohřev vody solárními panely Vaillant od 6/2010, vlastní studna od 1999.

Mitsubishi chystá čistý elektromobil... a Nissan nasadí do elektromobilů spalovací motory. Trochu mě překvapuje, že na Hybrid.cz o tom ani čárka. Trochu mi to připadá jako nějaká "novinkářská" kachna. ;-)
Co na to redakce?

---

Nissan Leaf 24kWh, 125.000 km

Obrázek uživatele Jan Horčík

Napravili jsme a skutečně to vypadá, že Nissan nový sériový plug-in hybrid chystá. Uvidíme příští rok.

---

šéfredaktor Hybrid.cz

Díky, už jsem to na Hybrid.cz ráno četl.

---

Nissan Leaf 24kWh, 125.000 km

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
Standardní nastavení volby "Zasílání upozornění na email" můžete nastavit na stránce svého profilu.
Kontrola proti nevyžádaným příspěvkům
Absolováním testu nám pomáháte bojovat proti SPAMu. Děkujeme.
Přepište prosím tento kód do pole níže
Přepište, prosím, znaky z obrázku výše. Všechna písmena jsou malá.

EVMapa.cz - mapa nabíjecích stanicŘízení stanic pro elektromobilyProdej pneu 100% onlineKariéra EVC GroupŘízení stanic pro elektromobily