Mitsubishi chystá plně elektrický Outlander Sport EV

Jan Horčík - 02 Prosinec 2015

V květnu 2016 japonská automobilka Mitsubishi konečně uvede na americký trh svůj veleúspěšný plug-in hybrid Mitsubishi Outlander PHEV. Kromě toho chystá ale i kupu dalších novinek!Koncept elektromobilu Mitsubishi eX (vlevo) a plug-in hybrid Mitsubishi Outlander PHEV

Koncept elektromobilu Mitsubishi eX (vlevo) a plug-in hybrid Mitsubishi Outlander PHEV
foto: Mitsubishi

Mitsubishi Outlander PHEV patří mezi nejúspěšnější elektrická auta na světě. Prodává se dokonce lépe než elektromobil Nissan Leaf.

Dlouho byl v prodeji pouze v Japonsku a Evropě a s uvedením v firma vyčkávala (není jasné na co, možná na novou verzi, která byla aktuálně uvedena v ). To se změní v květnu 2016, kdy tam bude auto konečně uvedeno.

Kromě toho ale víme i to, že Mitsubishi chystá nové plug-in hybridy. Na konci roku 2017 přijde na trh malý plug-in hybridní crossover a po něm znovu nová verze Outlander PHEV, pravděpodobně s větší baterií.

Opravdu zájímavé auto přijde na trh v roce 2019: půjde o plně elektrický Mitsubishi Outlander Sport EV založený na nové generaci Outlanderu. Opět, jasná odpověď na Tesla Model X a chystanou záplavu elektrických jako bude třeba Jaguar EV-Type, Audi Q6 e-tron nebo elektromobilní SUV od BMW.

Jak asi bude auto vypadat jsme mohli aktuálně vidět na autosalonu v Tokiu 2015, kde se objevil koncept Mitsubishi eX. Jinými slovy, Mitsubishi chystá pořádnou kanonádu aut do zásuvky a vypadá to, že starý dobrý Mitsubishi i-MiEV jí skutečně pomohl získat v této oblasti jistý náskok.

Automotive News
Zpět na HybridPřidat komentář

Díky, už jsem to na Hybrid.cz ráno četl.
---
EDIT:
Toto měla být reakce na příspěvek pana Horčíka o kousek níž.
Může redakce tento můj příspěvek smazat?
Díky.

---

Nissan Leaf 24kWh, 238.000 km
Nissan Leaf 40kWh, 11.000 km

Obrázek uživatele Radovan

Outlander plně elektrický by mohl být dobrá volba. Alespoň s PHEV jsem při dvouhodinové testovací projížďce Ostravou udělal dobrou zkušenost. Jednak tím, že 50 km čistě na elektriku šlo v pohodě, dále tím, že spalovák opravdu mlčel a nezapínal se sám od sebe, jakmile jsem tomu trochu šlápl na krk a na konec že dobití proběhlo na rychlonabíječce CHAdeMO během 20 minut. Dvojí možnost nabíjení snad mimo něj žádný PHEV nenabízí. Takže jen houšť, vyházet z auta ty spalovací nesmysly jako výfukový systém, převodovka, blok motoru atd. a místo toho nacpat baterky v pořádné kapacitě.

---

Elektromobily Peugeot Ion nový od 4/2014, najeto 79 tis. km, od 5/2016 druhý ojetý pro ženu, najeto 34 tis. km (48 celkem), elektrokolo Agogs SilverGo od 10/2013, domácí FVE 3,6kWp od 9/2009, ohřev vody solárními panely Vaillant od 6/2010, vlastní studna od 1999, dřevodům sendvičový panel od 2000, permakulturní zahrada od 2017.

Mitsubishi chystá čistý elektromobil... a Nissan nasadí do elektromobilů spalovací motory. Trochu mě překvapuje, že na Hybrid.cz o tom ani čárka. Trochu mi to připadá jako nějaká "novinkářská" kachna. ;-)
Co na to redakce?

---

Nissan Leaf 24kWh, 238.000 km
Nissan Leaf 40kWh, 11.000 km

Obrázek uživatele Jan Horčík

Napravili jsme a skutečně to vypadá, že Nissan nový sériový plug-in hybrid chystá. Uvidíme příští rok.

---

šéfredaktor Hybrid.cz

Díky, už jsem to na Hybrid.cz ráno četl.

---

Nissan Leaf 24kWh, 238.000 km
Nissan Leaf 40kWh, 11.000 km


Autonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilNabíječky elektromobilů Circontrolveletrh e-Salon