Fabia ujela 2006 km na jednu nádržREKORD
Fabia ujela 2006 km na jednu nádrž
Smog zkracuje život až o 2 rokyZDRAVÍ
Smog zkracuje život až o 2 roky
Američané chtějí hybridní tankARMÁDA
Američané chtějí hybridní tank
Nissan Leaf pohánějí nové Windows 7AUTO
Nissan Leaf pohánějí nové Windows 7

Mitsubishi chystá plně elektrický Outlander Sport EV

Jan Horčík - 02 Prosinec 2015

V květnu 2016 japonská automobilka Mitsubishi konečně uvede na americký trh svůj veleúspěšný plug-in hybrid Mitsubishi Outlander PHEV. Kromě toho chystá ale i kupu dalších novinek!Koncept elektromobilu Mitsubishi eX (vlevo) a plug-in hybrid Mitsubishi Outlander PHEV

Koncept elektromobilu Mitsubishi eX (vlevo) a plug-in hybrid Mitsubishi Outlander PHEV
foto: Mitsubishi

Mitsubishi Outlander PHEV patří mezi nejúspěšnější elektrická auta na světě. Prodává se dokonce lépe než elektromobil Nissan Leaf.

Dlouho byl v prodeji pouze v Japonsku a Evropě a s uvedením v firma vyčkávala (není jasné na co, možná na novou verzi, která byla aktuálně uvedena v ). To se změní v květnu 2016, kdy tam bude auto konečně uvedeno.

Kromě toho ale víme i to, že Mitsubishi chystá nové plug-in hybridy. Na konci roku 2017 přijde na trh malý plug-in hybridní crossover a po něm znovu nová verze Outlander PHEV, pravděpodobně s větší baterií.

Opravdu zájímavé auto přijde na trh v roce 2019: půjde o plně elektrický Mitsubishi Outlander Sport EV založený na nové generaci Outlanderu. Opět, jasná odpověď na Tesla Model X a chystanou záplavu elektrických jako bude třeba Jaguar EV-Type, Audi Q6 e-tron nebo elektromobilní SUV od BMW.

Jak asi bude auto vypadat jsme mohli aktuálně vidět na autosalonu v Tokiu 2015, kde se objevil koncept Mitsubishi eX. Jinými slovy, Mitsubishi chystá pořádnou kanonádu aut do zásuvky a vypadá to, že starý dobrý Mitsubishi i-MiEV jí skutečně pomohl získat v této oblasti jistý náskok.

Automotive News
 

Díky, už jsem to na Hybrid.cz ráno četl.
---
EDIT:
Toto měla být reakce na příspěvek pana Horčíka o kousek níž.
Může redakce tento můj příspěvek smazat?
Díky.

---

Nissan Leaf 24kWh, 75.000 km, SOH = 88%

Obrázek uživatele Radovan

Outlander plně elektrický by mohl být dobrá volba. Alespoň s PHEV jsem při dvouhodinové testovací projížďce Ostravou udělal dobrou zkušenost. Jednak tím, že 50 km čistě na elektriku šlo v pohodě, dále tím, že spalovák opravdu mlčel a nezapínal se sám od sebe, jakmile jsem tomu trochu šlápl na krk a na konec že dobití proběhlo na rychlonabíječce CHAdeMO během 20 minut. Dvojí možnost nabíjení snad mimo něj žádný PHEV nenabízí. Takže jen houšť, vyházet z auta ty spalovací nesmysly jako výfukový systém, převodovka, blok motoru atd. a místo toho nacpat baterky v pořádné kapacitě.

---

Elektromobil Peugeot Ion od 2/2014 33 tisíc km, elektrokolo Agogs Silver Go, domácí FVE, ohřev vody solárními panely, od 5/2016 druhý Peugeot Ion....

Mitsubishi chystá čistý elektromobil... a Nissan nasadí do elektromobilů spalovací motory. Trochu mě překvapuje, že na Hybrid.cz o tom ani čárka. Trochu mi to připadá jako nějaká "novinkářská" kachna. ;-)
Co na to redakce?

---

Nissan Leaf 24kWh, 75.000 km, SOH = 88%

Obrázek uživatele Jan Horčík

Napravili jsme a skutečně to vypadá, že Nissan nový sériový plug-in hybrid chystá. Uvidíme příští rok.

---

šéfredaktor magazínů Hybrid.cz a Ekologické bydlení

Díky, už jsem to na Hybrid.cz ráno četl.

---

Nissan Leaf 24kWh, 75.000 km, SOH = 88%

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
Standardní nastavení volby "Zasílání upozornění na email" můžete nastavit na stránce svého profilu.
Kontrola proti nevyžádaným příspěvkům
Absolováním testu nám pomáháte bojovat proti SPAMu. Děkujeme.
Přepište prosím tento kód do pole níže
Přepište, prosím, znaky z obrázku výše. Všechna písmena jsou malá.

TrendPark elektromobil Nissan Leaf

zajímavé články