Ministerstvo dopravy údajně podporuje elektromobilitu: do flotily zařadilo jeden elektromobil

Jan Horčík - 27 Červen 2019

Ministerstvo dopravy na čtyři roky zařadilo do svého vozového parku elektromobil Volkswagen eGolf. Vůz zapůjčila Skupina ČEZ, poskytovatel komplexních služeb v oblasti elektromobility.V České republice je aktuálně registrováno více než 2500 elektromobilů. V roce 2017 přibylo 400 vozů na elektrický pohon, loni rekordních 725 elektrických aut a letos jen do konce května dalších 295 elektromobilů.

V České republice je aktuálně registrováno více než 2500 elektromobilů. V roce 2017 přibylo 400 vozů na elektrický pohon, loni rekordních 725 elektrických aut a letos jen do konce května dalších 295 elektromobilů.
foto: ČEZ

Zapůjčený elektromobil Volkswagen e-Golf disponuje dojezdem na jedno dobití cca 300 km, maximální rychlostí 150 km/h a zrychlením z 0 na 100 km/h za 9,6 sekundy. Celková kapacita lithium-iontové baterie je 36 kWh, kombinovaná spotřeba energie na sto ujetých km činí 12,7 kWh.

„Rozvoj elektromobility je jedním z konkrétních opatření významně přispívajícím ke zlepšení kvality ovzduší ve městech. V posledních měsících se ale díky stále hustší síti veřejných dobíjecích stanic stává stále zajímavější alternativou i při cestování mezi nimi. Ministerstvo dopravy tento trend podporuje zejména prostřednictvím dotačních titulů z Operačního programu Doprava na výstavbu páteřní národní sítě 125 rychlodobíjecích stanic i doplňkové sítě dobíjecích stanic ve výši přesahující 800 milionů Kč. Celkem by tak nejpozději do konce roku 2023 v rámci čtyř samostatných výzev mělo vzniknout 500 rychlodobíjecích stanic. Současně chceme propagovat elektromobil jako reálnou funkční alternativu ke klasickým pohonům a ukázat, že se jedná o vhodný vůz pro určité úkoly státní správy a samosprávy. Ministerstvo jej bude využívat především pro pracovní cesty za úředními záležitostmi po Praze,“ řekl Vladimir Kremlík, ministr dopravy České republiky. Ministerstvo je partnerem ČEZ při rozvoji elektromobility už od roku 2015.

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář
Obrázek uživatele Radovan

Kašpaři. 10 let na to kálejí zvysoka:

"USNESENÍ VLÁDY ČESKÉ REPUBLIKY ze dne 16. prosince 2008 č. 1592
o Programu obměny vozového parku veřejné správy za „ekologicky přátelská“ vozidla
Vláda
I. schvaluje Program obměny vozového parku veřejné správy za „ekologicky přátelská“ vozidla, uvedený v části IV materiálu č.j. 1417/08 (dále jen „Program“);
II. ukládá
1. 1. místopředsedovi vlády a ministru pro místní rozvoj, místopředsedovi vlády a ministru životního prostředí, místopředsedovi vlády a ministru práce a sociálních věcí, ministrům vnitra, průmyslu a obchodu, zdravotnictví, spravedlnosti, financí, školství, mládeže a tělovýchovy, dopravy, zemědělství, kultury, zahraničních věcí, ministryni obrany a předsedům Českého statistického úřadu, Českého úřadu zeměměřického a katastrálního, Českého báňského úřadu, Úřadu průmyslového vlastnictví, Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže, Správy státních hmotných rezerv, Energetického regulačního úřadu, předsedkyni Státního úřadu pro jadernou bezpečnost, řediteli Národního bezpečnostního úřadu, předsedovi Rady Českého telekomunikačního úřadu a vedoucímu Úřadu vlády nakupovat, případně pronajímat, od 1. ledna 2009 v rámci obměny vozového parku veřejné správy pro jimi řízený resort „ekologicky přátelská“ vozidla splňující podmínky uvedené v Programu tak, aby byl ke dni 1. ledna 2014 jejich podíl na celkovém vozovém parku využívaném resortem alespoň 25 % s tím, že se resortem rozumí ústřední orgány státní správy a jejich podřízené orgány a organizace v rámci jednotlivých rozpočtových položek, …"
http://www.ngva.cz/files/ngva/uploads/files/obměna%20vozidel%20Správa.pdf

Neplní to 14 let ani ohledně plynu, viz USNESENÍ VLÁDY ČESKÉ REPUBLIKY ze dne 11. května 2005 č. 563 k Programu podpory alternativních paliv v dopravě – zemní plyn http://www.ngva.cz/files/ngva/uploads/files/Usnesení%20z%20r.%202005.pdf

---

Elektromobily Peugeot Ion nový od 4/2014, najeto 79 tis. km, od 5/2016 druhý ojetý pro ženu, najeto 34 tis. km (48 celkem), elektrokolo Agogs SilverGo od 10/2013, domácí FVE 3,6kWp od 9/2009, ohřev vody solárními panely Vaillant od 6/2010, vlastní studna od 1999, dřevodům sendvičový panel od 2000, permakulturní zahrada od 2017.

A já začal držet dietu. Přes noc sem nežral.

Zhruba stejný smysl má tato akce ouředníků.

Ano, pro ministerstvo se přitom v klidu koupí 1400 dieselových Škod Octavia + Superb.
https://tn.nova.cz/clanek/ministerstvo-koupilo-institucim-nova-auta-vysla-je-skoro-na-miliardu.html

Prostě koncernu se tu dost nadržuje. Snad se to dá zastavit.
https://ct24.ceskatelevize.cz/domaci/2842202-antimonopolni-urad-zrusil-tendr-na-policejni-i-bezna-auta-pro-ministerstvo-vnitra-za

Jejich vozy jsou při tom hrůza (kvalita, komfort). Kdo někdy seděl ve VW Crafter Vězeňské nebo Transporter záchranné služby a prolez si je trochu, bude souhlasit.
Ani se neuvažuje o elektrické/hybridní variantě.
Hlavně v bezpečnostních složkách by se elektromobily určitě osvědčily - instalace baterie pro pracovní nástroje, nezávislé topení, snazší řízení, náklady na provoz nižší, vyšší odolnost a předpoklad výdrže ve službě.

Ano, koncernu se tu dost nadrzuje. Protoze, kdyz se nasere a odstehuje vyrobu do Srbska (nebo co je ted zrovna in), tak bude pruser jako mraky. At se nam to libi nebo ne.

---

Každý ignorovaný tro(t)l se počítá. Některý i víckrát...

Obrázek uživatele Josef

Nikam nepůjdou. Rozhodně ne kvůli nějakému nenadržování. Mají tu ideální podmínky, relativně nízké platy a náklady a přitom kousek na hlavní trhy Evropy s obstojnou infrastrukturou. Odejít se nevyplatí.

Obrázek uživatele Kuk

Sranda jak jsou všichi ze Škodofky podělaný, dřív nebo pozdějc to stejně udělá.
No bóže, tak Škoda odejde a přijde sem někdo jinej a s radostí nabere uvolněný pracovníky a kapacity, třeba Tezla. :D

---

Každej nahrazenej spalovák se počítá - Leave the oil in the soil and the coal in the hole. - Sekám a vysávám na baterky. // ‪#‎BasuraChallenge‬ ‪#‎trashtag‬

Obrázek uživatele Joe

Hmmm jeden elektromobil. A není to nějak málo Antone Pavloviči ...?

---

Fotovoltická elektrárna 9 kw -36 panelů, Solární ohřev vody 75 trubic- 12 kw, Tepelné čerpadlo in 6kw out 23 kw. Elektromobilista čekatel....:-))) Na obrázku s mým synem Matějem se těšíme u TMS, od který sme měli na nějakej čas ve Vegas klíč...:-)))

Naopak, vzhledem k postojům Ministerstva je jeden až moc. :-)

---

hariprasad

Obrázek uživatele Franta Koudelka STS CHvojkovice Brod

Ministerstvo šmoulí dopravy ČEZký díry at se de zahrabat i s burešovým žlutým sajrajtem. Tenhle trapný orgán co umí leda stavět dálnice na nestabilním podloží pod kamenolomem je třeba zrušit a pravomoci převést na lid dřív, než zapráská celou respubliku germánským dízlprasečím importem EURO 4 bez DPF :)))))))

https://kcc-hho.webnode.cz/business/cr/

V Singapuru testují autobusy se zelenými střechami. Nadzahrádka Má ochlazovat a u křesílka s vohrádkou se tam bude dobře chlastat :))

https://www.idnes.cz/ekonomika/zahranicni/singapur-zeleny-autobus-zelena-strecha-klimatizace-ochlazovani-emise-gws.A190624_182800_eko-zahranicni_nio

---

*Za klima/Sněhuláky/Gretu/Greenpeace Deutschland Umwelthilfe/Písek fpřevodofce/Extinction Rebellion a BostonDynamics ;)
Jonathan Pie : "Partička hipíků, co páchnou čajovnou, je naštvaná, protože naše planeta umírá."
https://www.facebook.com/XRczech/videos/524372114767499/
"Německý Klimatický balíček je dokumentem politického zoufalství" a TM3 má od 05/19 tažný ;))
*když konzerví náčelník vonehdá 2017 konečně vyhlásil dízlblejt po(ka)kání tak fjůčr vižn to aby nebyli za úplný debily :)))
*holt zpátečníky zaprděnce a čuchače fosilního fetu budoucnost nemiluje, kdo nejde s dobou jako by debyl ;)))
1.liga MISTŘI : Kuk/Saman/Jiří_Švarc/ePavel/Radovan/Jan Veselý/e-LUKY/Josef/UDA/No_name
2.liga UČNI: TakyMartin/Kerosin/Tomáš / 3.liga PŘICMRDÁVAČI : Bob-an/Vondrak/hybrid6/Marek_ / 4.liga AUTSAJDŘI :
5.kolona ROPÁCI : runner42/rs/Kukjeopičípotrat/Ing. Robert Šrámek/Teslalicker

Obrázek uživatele PaRi

Letci měli ve válce takový zvyk, malovat si na éro symboly za každý sestřel. U tohoto 'putovního' e-Golfu by se něco takovýho taky hodilo, jen by se tam lepila samolepka, pro koho to auto jezdilo...

Jasně, blbost, do roka by to bylo olepené jak dveře do ledničky :-/

tak Tesla začne Model 3 v ČR oficiálně prodávat až v druhé půlce roku, třeba jenom čekají :)

Obrázek uživatele Kuk

Žádnej ofociální termín není, jenom ílon twítnul že prej brzo.

---

Každej nahrazenej spalovák se počítá - Leave the oil in the soil and the coal in the hole. - Sekám a vysávám na baterky. // ‪#‎BasuraChallenge‬ ‪#‎trashtag‬

Obrázek uživatele Jiří_Švarc

Takže až v pondělí nebo až na Silvestra? :)

---

EV - tabulky, statistiky: https://bit.ly/2uU06PO

Já bych to nečekal dříve jak na podzim a první dodávky na jaře příští rok

Obrázek uživatele Jiří_Švarc

No měli mít nejlepší příležitost teď. Všichni Američani co chtěli to stihnou do konce června kvůli daňovým úlevám, takže teď bude výrazněji slabší období pro USA a asi budou chtít ty auta udat převážně v Evropě. Na podzim by to nemělo smysl, protože opět kvůli dani budou chtít uspokojit co nejvíc lidí doma.

---

EV - tabulky, statistiky: https://bit.ly/2uU06PO

Já to myslel tak, že na podzim začnou objednávky, v lednu začne výroba a koncem Q1 to začnou dovážet, takže to nijak nekoliduje s prodeji koncem roku v USA.

Teď pro Teslu moc výhodná doba není dovážet do východní Evropy. Tesle sice vypadnou nějaké dodávky příští 2 měsíce, ale zároveň otvírá prodeje M3 do asi 9 dalších zemí, kde už má nějaké zázemí. (UK, Irsko, Japonsko, HongKong, Macao, Taiwan, Korea, Austrálie, Nový Zéland).

Dovoz do střední Evropy by se jim zatím nevyplatil, protože vyjma Prahy tu nemají žádné zázemí. Servisy v Polsku a Maďarsku ještě nejsou otevřené. Takže předpokládám, že východní Evropu otevřou o půl roku později jako celek spolu s Islandem.

Obrázek uživatele Kuk

Na co?

---

Každej nahrazenej spalovák se počítá - Leave the oil in the soil and the coal in the hole. - Sekám a vysávám na baterky. // ‪#‎BasuraChallenge‬ ‪#‎trashtag‬

No nic, Ministerstvo se jen veřejně ztrapnilo.

---

hariprasad


Nabíječky elektromobilů CircontrolAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilveletrh e-Salon
O ČEM SE PRÁVĚ DISKUTUJE?