Milán si v Polsku objednal 250 elektrobusů Solaris, úplně se zbaví dieselů

Jan Horčík - 16 Červenec 2019

Milán, druhé největší italské město a hlavní město oblasti Lombardie, se do roku 2030 plánuje zcela zbavit dieselových autobusů.elektrický autobus elektrobus Solaris Urbino 12

V rámci Evropy, resp. , je objednávka 250 elektrobusů v Miláně jednou z největších v dosavadní historii. Paříž prozatím pouze chystá nákup až 800 elektrobusů.
foto: Solaris

Milánský doprvní podnik ATM Milano si proto v Polsku u společnosti Solaris objednal celkem 250 elektrických autobusů. Zakázka má hodnotu €192 mil.

Jde o dvanáctimetrové elektrobusy Solaris Urbino 12 vybavené 240kWh baterií. V autobusech je 26 míst pro sedící cestující, celková kapacita je 82 pasažérů.

Prvních 40 elektrobusů má být dodáno do června 2020. Další budou následovat. Solaris už v minulosti do Milána asi 25 elektrobusů dodal v rámci jiných zakázek.

Zpět na HybridPřidat komentář
Obrázek uživatele Marek_

A jeje, jenja (honzal) se nám zase na chvilku probral, vylezl ze zemljanky a šíří tady ty svoje nesmysly :-)

---

Lexus GS 450h Premium

.

Obrázek uživatele Franta Koudelka STS CHvojkovice Brod

tyoe soudluzi vonehdá sem jel zas tu díru Hradeckou Králové, houby jen trolejbusy samej dízlbus a do centra to pustějí, fronty a toho smraaaaaadu jak fpldeli, strašný ti mechováci co tam dejchaj za sajrajry, jak z minulýho století ;)

---

Za klima/Sněhuláky/GRÉTU/GrínDojčUWH/EX-REB/TESLU a BD ;) ČEZKO země zaprodaná, ropáků autopopelnic plná, žlutým svinstvem oplývající ;) Zpátečníky Zaprděnce a čuchače fosilního fetu budoucnost nemiluje, kdo nejde s dobou jako by DEBYL ;) 1.liga MISTŘI: Kuk/Saman/Švarc 5.kolona ROPÁCI: runner42

Obrázek uživatele Kuk

off
Znečištěné ovzduší v Česku. Nejhůř dopadla křižovatka u I. P. Pavlova v Praze
https://www.irozhlas.cz/zpravy-domov/znecistene-ovzdusi-v-cr-praha-brno-plzen-mereni_1907101410_ako

---

Každej nahrazenej spalovák se počítá - Leave the oil in the soil and the coal in the hole. - Sekám a vysávám na baterky. // ‪#‎BasuraChallenge‬ ‪#‎trashtag‬

Obrázek uživatele Franta Koudelka STS CHvojkovice Brod

tam ještě nějaký blázni přežívají?? neuvěřitelný chudáci, asi nemají na chleba a tak musejí do práce :))))))))))

---

Za klima/Sněhuláky/GRÉTU/GrínDojčUWH/EX-REB/TESLU a BD ;) ČEZKO země zaprodaná, ropáků autopopelnic plná, žlutým svinstvem oplývající ;) Zpátečníky Zaprděnce a čuchače fosilního fetu budoucnost nemiluje, kdo nejde s dobou jako by DEBYL ;) 1.liga MISTŘI: Kuk/Saman/Švarc 5.kolona ROPÁCI: runner42

OT: Samsung Li-Ion 21700 4000mAh 35A (INR21700-40T),
Samsung Li-Ion 21700 5000mAh 10A (INR21700-50E)

https://eu.nkon.nl/rechargeable/21700-20700-size/samsung-inr21700-40t-4000mah-30a.html

https://eu.nkon.nl/rechargeable/21700-20700-size/samsung-inr21700-50e.html

neni to nejak moc ta suma, asi 250 elektrobusu za v prepoctu temer 5 miliard korun? to je skoro 20 mega za autobus? to je nejaka chyba v Matrixu ne?

Záleží, jak mají postavenou servisní část, jak mají nastavené záruční podmínky a jak často se předpokládá výměna baterky

---

A není v tý ceně i vybudování nabíjecí infrastruktury?

Tak by to mělo být a ne ty umolousaný počty v řádu jednotek co objednávají naše města.

Až budou mít naše města finanční zázemí jako Milán - centrum nejbohatší části Itálie, také to tak bude..jenomže AŽ....

---

Souhlas, ale buďme rádi za ty umolousaný čísla - taky by nemuselo být nic jako v mnoha jiných ohledech, kde zaostáváme i za Evropou, natož za jinými částmi světa.

---

Nevlastním - používám - ZhiDo D2S a JAC iEV7S2
Vyhlížím - NISSAN e-NV200 Evalia - Tekna - 40 kWh
FVE - 6,4 kWp + bat 9,6 kWh
---------------------------------------------------------------
Nejsou dobrá a špatná auta - jsou jen vhodná a nevhodná.
------------------------------------------------- ...

Obrázek uživatele Radovan

Je to smutné, ale je to fakt. Ostrava - díky dotační pobídce - vyměnila z fleku 105 dosluhujících naftových autobusů za plynové. Solarisy. Dělají děsný randál a třepou se jak ratlíci, komín to má nahoře jak parník. Aktuálně začaly jezdit v Ostravě na zkoušku 2 elektrobusy Ekova Electric, mají nedaleko nádraží v Ostravě-Svinově, naproti Hornbachu, pod přestupním terminálem MHD, rychlonabíjecí šibenici. Za 8 minut dalších 100 km. Paradox celého nákupu plyňáků a zkoušení elektrik busů je v tom, že Ostrava má jednak rozsáhlou elektrickou trakci moderních tramvají a trolejbusů, včetně parciálních, co ujedou 12 km bez trolejů, druhák Ekova je dceřínná společnost Dopravního podniku Ostrava, sídlící v Dílnách Dopravního podniku v Ostravě-Martinově. A vyrábějící a opravující trakční vozidla pro půlku světa. A bývalý ředitel DPO sliboval, že minimálně 80 tisícová Ostrava-Poruba bude elektrobusy zcela pokryta, protože díky tramvajím mají kde nabíjet. Nestalo se tak dodnes. Bohužel, jak vidno, doma není nikdo prorokem. :-(

---

BEV Peugeot Ion nový 4/2014, dnes 91 tis. km, 5/2016 2.ojetý ženě, dnes 42 tis. km (56 celkem), ekolo Agogs SilverGo 10/2013, dům FVE 3,6kWp 9/2009, ohřev vody solár Vaillant 6/2010, vlastní studna 1999, dřevodům sendvič panel 2000, permakulturní zahrada 2017, zachytávání dešťovky 880L Keter 4/2020.

Tak to je hustý. Proč si dopravní podnik sám sobě nevyrobí elektrobusy, to fakt nechápu. Mají na to firmu, zkušenosti všechno, velkou baterii nepotřebují, mají všude troleje, takže o to může být ten autobus o dost levnější a lehčí.

Mají ideální podmínky, fakt nechápu...

Hlavně že se někde stále vymlouvají na cenu a dojezd a když to v jednom městě není potřeba tak je ticho po pěšině....

Jestli ono to nebude tím, že sám na fullcost cenu nemá a pokud by se mělo jít do soutěže přes dotace, tak vůbec není jisté, že to vyhraje a že si tam může přihlásit sám sebe, to kdyby vyhrál tak mu to každý v tendru napadne

---
Obrázek uživatele Radovan

S tím soutěžením jste nejblíže, vzhledem k síle Solarisu a přicházejícímu B.Y.D., jen co dostaví závod v Maďarsku, to bude mít Ekova těžké. Ono založit jako městská firma jinou firmu jako servis a výrobu je tak trochu incest.

---

BEV Peugeot Ion nový 4/2014, dnes 91 tis. km, 5/2016 2.ojetý ženě, dnes 42 tis. km (56 celkem), ekolo Agogs SilverGo 10/2013, dům FVE 3,6kWp 9/2009, ohřev vody solár Vaillant 6/2010, vlastní studna 1999, dřevodům sendvič panel 2000, permakulturní zahrada 2017, zachytávání dešťovky 880L Keter 4/2020.

mají noty ze západu, že nesmí... zisky (jako lithium v hodntě 4 biliónů KČ, což mohlo změnit kvalitu života celého státu o řád) mají jít (a také jdou) na západ, my jsme pro ně jen podřadní otroci, na to nezapomínat :)

Obrázek uživatele PaRi

Honzíku, pište dál, nenechte se odradit!
Dlouho jsme se tak s chlapama nezasmáli :-D

---

www.xpari.cz
Škoda CitigoE iV (12000 km)

Rozhodne to nevidim, jako noty od Zapadu, ale jako noty od tech, od kterych byl prijat uplatek.

naivita, a proč myslíš, že všichni kupují zbraně (my předražené vrtulníky, ropu i plyn mnohdy) za miliardy od uSSa, jen kvůli korupci, když dávají hned sankce (Venezuela, Rusko, írán, Turecko, sýrie), když koupíš něco is jiných za 1/3 cenu? otevři oči

dále i GMO kukuřice, řepka .... vše z uSSa, povinně, co jiné předražené produkty (dalnice) s podřadnou kvalitou.... musí, jinak dojde k likvidaci národa, když neposloucháš (Venezuela, irák, afghánistán, libye, Rusko, írán, vietnam, sýrie ...)

stále nic nedocvaklo?

Obrázek uživatele Kuk

Jenjo tobě nedocvakává už dlouho, protože nemá co.

---

Každej nahrazenej spalovák se počítá - Leave the oil in the soil and the coal in the hole. - Sekám a vysávám na baterky. // ‪#‎BasuraChallenge‬ ‪#‎trashtag‬

Nejsem tak naivni, abych Vam veril. Clovek, ktery ponizuje spoludiskutujici nema argumenty, nebo neumi vubec diskutovat, takze stejne nebude pochopen :-)
Takze misto osocovani dodejte radeji konkretni cisla, kdyz jste takovy profik v matice :-)

1) Z ceho se sklada armadni vybaveni koupene za poslednich 25 let a kolik z toho bylo nakoupeno z USA
2) Kolik % ropy, plynu a jaderneho paliva za poslednich 25 let bylo nakoupeno z USA a za jakou cenu. Jaka cena byla od jinych dodavatelu.
3) Kolik km dalnic postavily americke firmy za poslednich 25 let a kolik to je % z celku. Opet s ebude hodit porovnani cen.
4) Kolik potravin (mnozstevne i v procentech) bylo dovezeno z USA za poslednich 25 let a jaka cena byla na jinych trzich
5) Venezuelu opravdu zlikvidovalo USA nebo Hugo? :-) A ja se fakt nedivim uvalenym sankcim od zemi, ktere tam mely podniky, ktere byly znarodneny. Pokud by tak tomu nebylo, co by branilo ostatnim zemim znarodnovat?
6) Rusko zabralo Krym. Argumentace tim, ze v minulosti Krym patril pod Rusko by legitimizovalo obsazeni CR Rakouskem, Norska Svedskem, USA Velkou Britanii, africkych zemi Italii, VB, Holandskem, Portugalskem, aj.
7) Podobne bych dokazal odpovidat na Vase zbyle zeme, udelam tak, az dodate ta cisla na body 1 - 4 :-)

Vubec nedocvaklo, jsem totiz blbecek co veri cislum a ne vykrikum :-) Jo a dovolim si pouzit Vase slova: takze pokud necemu z meho rceni neverite, tak si to dohledejte :-)

Kolik ropy ropy,plynu, kukuřice a řepky bylo dovezeno do ČR z USA?

---

ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobile-stationVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Nabíječky elektromobilů Circontrol