Města ve Francii začínají budovat sítě dobíjecích stanic

Jan Horčík - 11 Říjen 2011

Francouzský region Rennes první krok v plánu na vytvoření sítě pro . Síť tvoří sedm stanic, z toho dvě určené pro rychlé nabíjení, každá s jednou zásuvkou pro rychlé a jednou pro pomalé nabíjení, a pět stanic pro pomalé nabíjení, každá se dvěma zásuvkami. Celkově jde tedy o čtrnáct přípojek.test citroen c-zero

Elektromobil Citroen C-Zero jsme měli možnost detailně testovat i u nás.
foto: Hybrid.cz

Představitelé regionu kolem města Rennes podepsali v roce 2010 národní chartu o rozvoji nabíjecí infrastruktury pro elektrické a hybridní vozy a dále dohodu o partnerství mezi regionem a skupinou PSA Peugeot Citroën zaměřenou na vyzkoušení nových možností využití vozidel s elektrickým pohonem.

Udržení a rozvoj místního automobilového průmyslu je pro ekonomii regionu Rennes a pro celou Bretaň životně důležité. Region Rennes se v rámci podpory změn profilu automobilové výroby rozhodl vstoupit do regionálního partnerství „Véhicule Vert Bretagne“ („Bretaňský zelený vůz“), jehož cílem je učinit z regionu průkopníka v bezemisní mobilitě v Bretani.

Region Rennes chce v rámci tohoto partnerství podporovat rozvoj využití vozů s elektrickým pohonem a připravil za tímto účelem akční plán zahrnující několik klíčových bodů.

Dne 14. června 2011 podepsali představitelé Bretaňského kraje smlouvu o partnerství se skupinou PSA Peugeot Citroën, jejímž účelem je otestování nových způsobů využití vozidel s elektrickým pohonem. 


Cílem je stanovit podmínky proveditelnosti a ekonomické životaschopnosti využití vozů s elektrickým pohonem pro jejich udržitelný rozvoj. Filozofie testování odráží následující paradox: vůz s elektrickým pohonem je omezen svým dojezdem, ale přitom musí najet mnoho kilometrů, aby byl stejně cenově efektivní jako tradiční automobil se spalovacím motorem.

Jedním z řešení je znásobit počet uživatelů jednoho vozu. Testy se proto zaměřují na nejrůznější formy sdílení vozů, tzv. car-sharingu. Plán také zahrnuje analýzu využití nabíjecích stanic.

Současně se spuštěním veřejné sítě nabíjecích stanic pro elektrické vozy v aglomeraci města Rennes byly zahájeny první praktické testy využití těchto vozů, na nichž se podílí region města Rennes, Bretaňský kraj a skupina PSA Peugeot Citroën. Testy řídí společnost CityRoul’, která se věnuje car-sharingu.

Společnost Cityroul’, která se stala přirozeným partnerem obou správních jednotek a skupiny , řídí program car-sharingu určený pro širokou veřejnost. Do vozového parku zařadila dva vozy s elektrickým pohonem, a .

Cityroul’ doufá, že s vozovým parkem nabízejícím vozy s elektrickým i spalovacím motorem a kombinujícím různé pohony pro různé potřeby, zlepší nabídku a ceny svých služeb.

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář

Nabíječky elektromobilů CircontrolVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Autonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobile-station
O ČEM SE PRÁVĚ DISKUTUJE?