Mercedes ELC: elektrické SUV s dojezdem 400 km

Jan Horčík - 11 Leden 2016

Mercedes chce proti Tesle nasadit elektromobil už za dva roky. Do vývoje nových elektromobilů investuje miliardy. První vlaštovkou má být Mercedes ELC.auto elektromobil Mercedes-Benz ELC SUV crossover GLC

Nový Mercedes-Benz třídy GLC bude základem pro nový elektrický crossover/SUV. Stylově se má ale elektromobil výrazně lišit.
foto: Mercedes

Podle informací magazínu Autoweek se prvním novým elektromobilem značky Mercedes po modelech Smart ED, Mercedes-Benz B ED, dodávce Mercedes-Benz Vito E-Cell a supersportu SLS E-Cell za více než 10 milionů korun stane elektrické Mercedes ELC.

Bude vycházet z nejnovější řady GLC, využije i množství jejích komponent, přestože designově a stylově se bude poněkud lišit. Plně elektrický crossover se má podobně jako Audi e-tron Quattro postavit přímo proti Tesla Model X, ač s tříletým zpožděním.

Podobně jako elektromobily značky Tesla Motors využije Mercedes ELC podvozek typu "skateboard", kdy plochá baterie přímo tvoří část podvozku. Po jednom elektromotoru se pak bude nacházet na přední a zadní nápravě.

Celkový výkon by měl dosáhnout 536 koní a dojezd asi 400 km. Očekává se, že auto nabídne možnost bezdrátového nabíjení. Premiéra by se měla odehrát do konce roku 2018. Cena se odhaduje kolem 50 000 euro.

Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

a ty písmena na SPZ jsou asi náhodná že ? "S" a "X" :))

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Auto hezké, cena dobrá, co mě neustále udivuje, jak nás všechny automobilky krmí tím, co budou mít za 3 roky. Pravda, TESLA to dělá stejně... na druhou stranu 3 roky zpátky prodala TESLA svůj automobil s pořadovým číslem 10.000. Dneska jsme cca na 100.000ks takže je otázka jak to bude vypadat začátkem roku 2019 kdy bude tohle "možná" oficiálně v prodeji.

Zkrátka ostatní jsou 3 roky pozadu.

přesně. Čekal bych, že nově vzniklá automobilka bude dohánět ty zavedené... :) Je to prostě o penězích. Proč vyrábět něco nového, když mě k tomu nic nenutí a to staré se prodává celkem dobře ?

---

cca 240tis km na elektřinu - www.qauto.cz

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Te cene neverim.

No možná ve výbavě žebrák.

a jen s moznosti pomaleho nabijeni, takze to na zasuvce bude viset celej den aby to aspon neco ujelo :D palubni nabijecna za smesnych treba 5000 euro navic v priplatkove vybave :D

Obrázek uživatele Jolinar

a k teto rychlejsi nabijecce dostanete volatnt zdarma :-D

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

No sláva klasický dveře !! Jen doufám že tam nebudou klasický chromovaný debilní starý méďa palubovky, ale display alá TESLA ;)


Nabíječky elektromobilů Circontrol10% sleva na produkty EVmotion