Mercedes-AMG představuje elektrický člun

Jan Horčík - 18 Únor 2013

Co se stane, když vezmete Mercedes-Benz SLS AMG E-Cell, sundáte kola a protáhnete? Odpověď zní: elektrický motorový člun Cigarette AMG. Mercedes jej aktuálně prezentoval na přehlídce lodí v Miami.Elektrický člun a Mercedes-Benz SLS AMG E-Cell

Elektrický člun a Mercedes-Benz SLS AMG E-Cell
foto: Mercedes-Benz

Mercedes-Benz SLS AMG E-Cell je nejrychlejší a nejsilnější sériově vyráběný elektromobil. Není divu, že když jej přetavíte v elektrický člun, může se i ten pochlubit zcela výjimečnými parametry.

Výkon lodi je 1656 kW (2200 koní) při max. točivém momentu 3000 Nm. Loď je dlouhá 11,6 metru a je vyvedena v exkluzivní barevné kombinaci.

Elektrický člun je vybaven 12 kapalinou chlazenými synchronními elektromotory s permanentním magnetem (138 kW, 250 Nm). Jsou poskládány do dvou jednotek po šesti. Na zádi má každá z jednotek svou vlastní převodovku.

Max. rychlost je 160 km/h, čímž se z Cigarette AMG Electric Drive Concept stává nejrychlejší elektrický člun světa. Li-ion baterie mají kapacitu 240 kWh a max. výkon 2400 kW při hmotnosti 548 kg.

Baterie jsou taktéž kapalinou chlazené, sestávají ze 12 modulů z nichž každý se skládá ze 72 článků. Voltáž je 400 V, v Cigarette jsou celkem 4 takové baterie. Celkem tedy 48 modulů a 3456 článků.

Dobíjení baterií probíhá skrze dvě 22kWh dobíječky na palubě. Jde o stejné dobíječky, které najdeme v elektromobilu SLS AMG Coupé Electric Drive. Plně se baterie dobijí za sedm hodin. Navíc lze loď doplnit o další dvě dobíječky, čímž se dobíjení zkrátí na polovinu.

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

ono tak +- sedí na váhu jedné baterky za čtyř, takže baterka má něco přes 2 tuny :D

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

opravdu je baterka 240kWh tak lehučká ? to se mi nějak nezdá :)

Obrázek uživatele Jan Horčík

Píšou to tak v tiskovce.

---

šéfredaktor Hybrid.cz


Autonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilNabíječky elektromobilů Circontrol