McLaren P1 - brutálně výkonný plug-in hybrid

Jan Horčík - 20 Únor 2013

McLaren poodhalil roušku nad svým dlouho očekávaným projektem P1. Hybridní pohon autu dodá výkon 903 koní při emisích nižších než 200 g/km.auto McLaren P1 McLaren P1 - brutálně výkonný plug-in hybrid

McLaren P1 - brutálně výkonný plug-in hybrid
foto: McLaren

Nadpozemsky tvarovaný supersport McLaren P1 je motoristické veřejnosti dávkován pěkně po kouscích. Nejprve odhalil McLaren zevnějšek, pak vnitřek, teď se chlubí parametry.

Auto bude pohánět 3,8l V8 motor s dvojitým turbem vyladěný na 727 koní (stejný jako v McLaren MP4-12C) doplněný o KERS (176 koní, elektromotor napojený přímo na spalovací motor).

Sílá elektromotoru je okamžitě k dispozici skrze systém nazvaný IPAS – skrze tlačítko na volantu, podobně jako u strojů Formule 1. Podobný je i systém DRS pro snížení tření.

McLaren P1 je zadokolka, výkon je přenášen skrze sedmistupňovou převodovku s dvojitou spojkou. K dispozici je i čistě elektrický mód, který zásobuje 96kg baterie umístěná uprostřed vozu v kabonovém šasi.

Baterii lze běžně dobíjet ze zásuvky, takže ve výsledku je nový McLaren P1 plug-in hybrid. Dobije se za dvě hodiny. Oujé!

Světová premiéra supersportovního auta McLaren P1 proběhne na už za pár dnů.

Zpět na HybridPřidat komentář
Obrázek uživatele honYa

A:Kolik stojí?
B: 100 mil USD
A: Dej mi rovnou dva...

---

honYa


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Nabíječky elektromobilů CircontrolAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobile-station