Maserati Alfieri bude na elektřinu, potvrdila automobilka

Jan Horčík - 26 Únor 2019

Maserati potvrdilo elektrické Alfieri už před dvěma lety. Jenže od té doby bylo ticho po pěšině. Teď se zdá, že by se letos auto konečně mohlo dostat k zákazníkům.Maserati ALfieri

Koncept Maserati Alfieri se objevil už před pěti lety na autosalonu Ženeva. Dost možná už za pár týdnů by se mohlo v Ženevě objevit znovu, tentokrát ale jako plug-in hybrid!
foto: Maserati

Legendární italský výrobce luxusních sportovních aut z Bologne/Modeny dlouho nemohl přijít na to čím vlastně model Alfieri pohánět. Jestli motory V8, V6 nebo kombinací spalovacího motoru a elektromotoru. Nakonec to vypadá na poslední jmenovanou možnost - i vzhledem k tomu, kam se vyvíjí celá automobilka Fiat-Chrysler.

Maserati aktuálně v tiskové zprávě potvrdilo, že do předsériové výroby se v Modeně dostane během první poloviny letošního roku "charakteristicky sportovní Maserati" U prvních zákazníků by tak auto mohlo být během příštího roku..

První náznaky hovoří auto, že by se auto mělo nabízet ve verzi plug-in hybrid s pohonem všech čtyř kol. Bude postaveno na lehkém hliníkovém šasi a právě důraz na hmotnost by ji měl navýšit pouze o 175 kg proti čistě spalovací verzi. Zrychlení 0-100 km/h je slíbeno na hodnotě dvou sekund, maximálka pak kolem 300 km/h.

Zpět na HybridPřidat komentář

Já tedy hybridní pohon nepovažuji za pohon na elektřinu. Je to jen komplikace komplikace. V jednoduchosti je krása. Ne naopak.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Suhlas. Hybridy tu mali byt iba preto, aby dokazali zburat ten psychologicky blok na elektromobili. Ich doba uz mala koncit.


Nabíječky elektromobilů CircontrolVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.10% sleva na produkty EVmotion