Marbel - nejlehčí elektrický skateboard na světě

Jan Horčík - 26 Květen 2014

Když jsme si jako malí rozdírali kolena na levných plastových skateboardech, pranic jsme netušili, že o dvacet let později přijdou budou k dispozici jezdící prkna s elektrickým pohonem. Jeden takový se jmenuje Marbel a je to skutečný klenot.auto elektrický skateboard longboard Marbel

Elektrický skateboard (longboard) Marbel bude dostupný již od října 2014
foto: Marbel

Téměř každý malý kluk si svého času chtěl alespoň vyzkoušet skateboard. Doba od té doby poněkud pokročila, a tak dnes nejsou výjimkou skateboardy (resp. longboardy) elektrické. Marbel patří mezi ty nejpropracovanější.

Slavný Kickstarter dává v Marbelu vzniknout dalšímu jedinečnému produktu. Až doposud se většina elektrických skateboardů "chlubila" buďto obří baterií, obřími koly, nebo obojím a víc než skateboard připomínala malý pásový tank.

Marble je jiný. Jeho tvůrci jsou skuteční inženýři, kteří se nebojí využít ty nejmodernější technologie (včetně 3D tisku). Baterie jsou díky tomu uloženy ve speciálním kevlarovém obalu, který sám o sobě tvoří desku skateboardu.

Max. špičkový výkon elektrického skateboardu Marbel je 2000 W. Max. rychlost je 35 km/h, max. dojezd na jedno nabití kolem 16 km. K dispozici je bezdrátový ovladač, případně aplikace pro váš smartphone, přes kterou lze prkno nejen ovládat, ale také upravovat nastavení jako např. intenzita zrychlení nebo max. rychlost.

Nejlepší na tom všem je ale hmotnost Marbelu: pouze 4,5 kg. Včetně 165Wh li-ion baterie, BMS a prostě všeho. 76mm kolečka si můžete vybrat v černé nebo světle modré barvě.

Kampaň na Kickstarteru byla spuštěna teprve v květnu 2014 a přesto se již tvůrcům bez problémů podařilo od 146 nadšenců vybrat $109 000. Požadují přitom "pouze" $90 000 a kampaň poběží ještě 24 dnů. Je tedy jisté, že na svůj projekt získají dostatek financí a první zájemci se už v říjnu letošního roku dočkají svého Marbelu.

Kickstarter
Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

SUPROVÝq


Nabíječky elektromobilů CircontrolAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobil