Luxusní balón pro vesmírné výletníky

Jan Horčík - 01 Červenec 2014

Společnost World View vyvíjí nový způsob dopravy vesmírných turistů na hranici vesmíru. Vesmírné turisty chce posílat do výšky až 30 km s pomocí stratosférických balónů.Kapsle World View ve které budou vesmírní výletníci stoupat do výšky 30 km

Kapsle World View ve které budou vesmírní výletníci stoupat do výšky 30 km
foto: PRIESTMANGOODE

Soukromá sféra postupně bere vesmír do svých rukou. Virgin Galactic britského miliardáře Richarda Bransona má začít vysílat vesmírné turisty vysoko do pozemské atmosféry už příští rok. Využije k tomu dopravní prostředek jménem SpaceShipOne.

Mezitím Elon Musk, šéf Tesla Motors a zároveň majitel vesmírné firmy SpaceX, úspěšně podniká cesty k Mezinárodní vesmírné stanici a chystá zásadní technologická vylepšení svých raket: možnost nést posádku a nepoškozeně přistát zpět na zemi.

Do toho všeho vstupuje World View se svým nápadem vynášet vesmírné turisty do výšky 30 km s pomocí stratosférických balónů. Výlet ve speciální kapsli by měl trvat zhruba pět hodin. První výletníci by mohli vycestovat už za čtyři roky.

Vystoupat do výšky 30 km trvá balónu asi hodinu a půl. Následně může v této výšce setrvat a mírně poletovat sem a tam. Z takové výšky už je patrné zakřivení země i viditelná temnota okolního vesmíru. Jak se ostatně mohl přesvědčit např. známý moderátor pořadu , James May, když se do podobných výšek vydal ve výzvědném letadle U-2.

Cena za jeden výlet do vesmíru v balónu World View se má pohybovat kolem $100 000, tedy asi na polovině ceny za výlet ve SpaceShipOne.

Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Na první pohled pěkné, na druhý zbytečné plýtvání héliem, které se už nikdy nevrátí poté co odputuje do vesmíru...

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
Standardní nastavení volby "Zasílání upozornění na email" můžete nastavit na stránce svého profilu.
Ochrana proti nevyžádaným příspěvkům
Absolováním testu nám pomáháte bojovat proti SPAMu. Děkujeme.

EVMapa.cz - mapa nabíjecích stanicKariéra EVC GroupProdej pneu 100% onlineNabíječky elektromobilů Circontrol

Newsletter