Lodí roku je elektrický trajekt

redakce - 20 Listopad 2014

Podobně jako se každý rok udělují ceny pro auto roku, oceňují se pravidelně na specializovaném lodním veletrhu také lodě. V Hamburku získal tentokrát ocenění elektrický trajekt.auto Loď roku - elektrický trajekt pro Norsko

Elektrický trajekt ZeroCat 120 vypluje už příští rok v Norsku
foto: Norled

ZeroCat 120 je elektrický trajekt, který patří norskému operátorovi Norled. Byl vybudován v tamních loděnicích v Omastrandu v oblasti Hardangerfjord.

Loď uveze 120 automobilů a 360 pasažérů a dokáže vyvinout rychlost až 10 uzlů. Plně elektrický pohonný systém do lodi dodala renomovaná britská společnost Rolls-Royce.

>>> ČÍST CELÝ ČLÁNEK <<<

Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Tak tohle na rozdíl od elektrických aut má smysl. 20 minut jízda, 10 min. nabíjení. Trvale pravidelně v provozu. Navíc v Norsku, kde je elektřina prakticky zadarmo. U lodě navíc hmotnost akumulátorů není takový problém jako u auta. Také je u lodě mnohem jednoduší regulace pohonu, než u auta. Mohlo by se to ujmout i jinde a například kombinovat s příbojovou elektrárnou.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Zkus vyčíslit návratnost toho, že lidé nebudou vdechovat ten smrad který vypouštějí běžné lodě, stejně jako nebude oceán znečišťován těmi zblitky, které vypouštějí.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Je ta lud skutocna, ked je tu len pocitacovy obrazok uprostred oceanu ? Navratnost ? Cena ?

Pokud se nepletu, tak na brněnské přehradě jezdí jen elektrické lodě. Jak to vychází nákladově netuším, ale v rekreační oblasti bych upřednostnil čistotu před penězi.
Vím že se nedá srovnávat přehrada s mořem (přehrada je lepší :-)

Obrázek uživatele Radovan

Ano ano, kam se na nás hrabou cizáci. Prýgl šmirglujou tyhle vodní šaliny už dlouho. Krásně popsané včetně fotek dobíječek, baterek atd. zde http://www.dpmb.cz/Default.aspx?seo=lodni-doprava

---

BEV Peugeot Ion nový 4/2014, dnes 91 tis. km, 5/2016 2.ojetý ženě, dnes 42 tis. km (56 celkem), ekolo Agogs SilverGo 10/2013, dům FVE 3,6kWp 9/2009, ohřev vody solár Vaillant 6/2010, vlastní studna 1999, dřevodům sendvič panel 2000, permakulturní zahrada 2017, zachytávání dešťovky 880L Keter 4/2020.


e-stationAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Nabíječky elektromobilů Circontrol