Lodí roku je elektrický trajekt

redakce - 20 Listopad 2014

Podobně jako se každý rok udělují ceny pro auto roku, oceňují se pravidelně na specializovaném lodním veletrhu také lodě. V Hamburku získal tentokrát ocenění elektrický trajekt.auto Loď roku - elektrický trajekt pro Norsko

Elektrický trajekt ZeroCat 120 vypluje už příští rok v Norsku
foto: Norled

ZeroCat 120 je elektrický trajekt, který patří norskému operátorovi Norled. Byl vybudován v tamních loděnicích v Omastrandu v oblasti Hardangerfjord.

Loď uveze 120 automobilů a 360 pasažérů a dokáže vyvinout rychlost až 10 uzlů. Plně elektrický pohonný systém do lodi dodala renomovaná britská společnost Rolls-Royce.

>>> ČÍST CELÝ ČLÁNEK <<<

 
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Tak tohle na rozdíl od elektrických aut má smysl. 20 minut jízda, 10 min. nabíjení. Trvale pravidelně v provozu. Navíc v Norsku, kde je elektřina prakticky zadarmo. U lodě navíc hmotnost akumulátorů není takový problém jako u auta. Také je u lodě mnohem jednoduší regulace pohonu, než u auta. Mohlo by se to ujmout i jinde a například kombinovat s příbojovou elektrárnou.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Zkus vyčíslit návratnost toho, že lidé nebudou vdechovat ten smrad který vypouštějí běžné lodě, stejně jako nebude oceán znečišťován těmi zblitky, které vypouštějí.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Je ta lud skutocna, ked je tu len pocitacovy obrazok uprostred oceanu ? Navratnost ? Cena ?

Pokud se nepletu, tak na brněnské přehradě jezdí jen elektrické lodě. Jak to vychází nákladově netuším, ale v rekreační oblasti bych upřednostnil čistotu před penězi.
Vím že se nedá srovnávat přehrada s mořem (přehrada je lepší :-)

Obrázek uživatele Radovan

Ano ano, kam se na nás hrabou cizáci. Prýgl šmirglujou tyhle vodní šaliny už dlouho. Krásně popsané včetně fotek dobíječek, baterek atd. zde http://www.dpmb.cz/Default.aspx?seo=lodni-doprava

---

Elektromobil Peugeot Ion nový od 2/2014, najeto 51 tisíc km, od 5/2016 druhý ojetý Peugeot Ion pro ženu, najeto 14 tis. km, elektrokolo Agogs SilverGo od 2013, domácí FVE 3,6kWp od 9/2009, ohřev vody solárními panely Vaillant od 6/2010, vlastní studna od 1999.

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
Standardní nastavení volby "Zasílání upozornění na email" můžete nastavit na stránce svého profilu.
Kontrola proti nevyžádaným příspěvkům
Absolováním testu nám pomáháte bojovat proti SPAMu. Děkujeme.
Přepište prosím tento kód do pole níže
Přepište, prosím, znaky z obrázku výše. Všechna písmena jsou malá.

EVMapa.cz - mapa nabíjecích stanicŘízení stanic pro elektromobilyŘízení stanic pro elektromobilyKariéra EVC GroupProdej pneu 100% online