Lexus GS 300h získal v Německu titul Mistr zůstatkové hodnoty pro rok 2014

redakce - 07 Únor 2014

Německý motoristický magazín Auto Bild udělil vozu Lexus GS 300h titul ‘Mistr zůstatkové hodnoty’ pro rok 2014. Model GS 300h tak převzal pomyslnou korunku od mistra roku 2013, kterým byl Lexus GS 450h. auto Lexus GS 300h hybrid mistr zůstatkové hodnoty Německo

GS 300h převzal korunku Mistra zůstatkové hodnoty od modelu GS 450h, vítěze roku 2013
foto: Lexus

TISKOVÁ ZPRÁVA

Luxusní sedan GS 300h s plně hybridním pohonem těží z nejnižšího procentního poklesu hodnoty vozu v dané třídě. Výsledek ukazuje, že plně hybridní technologie pohonu je přínosem pro rozpočet majitele nejen z pohledu spotřeby paliva a servisních nákladů, ale i v otázkách zůstatkové hodnoty.

Je dalším dokladem předního postavení automobilky Lexus na poli plně hybridních pohonů, které si získávají stále vyšší počet příznivců z řad zákazníků a postupně se etablují jako hospodárná a ekologická alternativa k tradičním hnacím ústrojím.

Magazín Auto Bild již 11. rokem v řadě oslovuje odborníky na zůstatkovou hodnotu z agentury Schwacke s dotazem na nejnižší absolutní a procentní pokles hodnoty vozu po čtyřech letech používání.

Hodnocení vychází z ročního nájezdu 20 000 km a zohledňuje cenu vozidla i příslušné náklady na údržbu. V předpovědi zůstatkové hodnoty se navíc odráží i kvalita a design daného modelu.

GS 300h je druhým modelem řady GS vybavený pohonem Lexus Hybrid Drive. Po premiéře v prosinci se rozbíhají první dodávky v rámci evropských trhů. Plně hybridní hnací ústrojí modelu GS 300h kombinuje zážehový řadový čtyřválec používající Atkinsonův cyklus s elektromotorem a vykazuje celkový systémový výkon 164 kW (223 k). Průměrná spotřeba paliva činí 4,7 l na 100 km, což odpovídá emisím CO2 na úrovni pouhých 109 g/km.

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář

Nabíječky elektromobilů Circontrol10% sleva na produkty EVmotion