Lexus: do roku 2015 alespoň osm hybridů v nabídce

Jan Horčík - 20 Srpen 2012

Luxusní crossovery řady Lexus RX patří dnes mezi nejprodávanější. Mezi nimi i hybridní Lexus RX 450h. Mark Templin, šéf značky Lexus v USA, aktuálně magazínu The Detroit Berau prozradil, že ačkoliv není zastáncem toho mít v nabídce 100 různých modelů, už brzy bude Lexus muset své portfolio rozšířit. Mimo jiné o malé CUV, sporťák a samozřejmě i hybridy.auto hybrid Autosalon Ženeva 2012 Lexus LF-LC

Lexus už na s novým hybridním sportovním vozem zazářil
foto: Newspress.co.uk

Podle Templina je “nejjistější” novinkou v nabídce Lexusu malé luxusní CUV, menší než současná řada RX. S ní chce Lexus přímo vyzvat své největší soupeře v podobě modelů Mercedes-Benz GLK, BMW X3 a Audi Q5.

p>Sportovní vozy jsou další oblastí, kde Lexus nejspíš předství nějakou novinku – ačkoliv to nebude hned, ale třeba až za čtyři roky. Koncept Lexus LF-LC, který byl představen také na autosalonu v Detroitu, měl obrovský úspěch. “Všichni po nás chtějí abysme postavili přesně takové auto, bez jakýchkoliv změn,” říká Templin v rozhovoru.

Mimochodem, právě Lexus LF-LC je údajně osobním favoritem šéfa Toyota Motor Co. Akio Toyody, vnuka původního zakladatele automobilky.

Co se týká hybridů, Lexus je – díky tomu, že jde o automobilku Toyota – předním výrobcem luxusních hybridních aut na světě a má zdaleka nejširší nabídku. V současné době představil nový Lexus ES 300h o který je v USA enormní zájem a brzy uvede také novou verzi vlajkového modelu Lexus LS 600h.

O konkrétních nových modelech hybridů Templin nehovořil. Zmínil nicméně, že je čím dál tím obtížnější prodávat velká jako je LS a naopak se zvyšuje zájem o malé, úsporné vozy typu Lexus CT 200h. A dodal, že do roku 2015 bude mít Lexus v nabídce alespoň osm hybridních aut.

Ostatně, nedávno se objevily zprávy, že Lexus chystá malý hybrid na podvozku Toyota Prius c.

Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Beutifull SportCar!!!!!!


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebe-stationVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Autonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilNabíječky elektromobilů Circontrol