Letiště Brno má vlastní dobíjecí stanici pro elektromobily

redakce - 23 Listopad 2011

Tahle zpráva nám poněkud ušla, ale chybu napravujeme! Koncem října byla na v uvedena do provozu nová pro elektromobily. Šlo o spolupráci E.On a .auto/elektromobil - Siemens a E.On - elektromobilita - nabíjecí stanice na letišti Brno

Sloupků s dobíjecími stanicemi pro elektromobily v České republice neustále přibývá. Koncem října byl odhalen tento na letišti v Brně.
foto: Siemens

„Nejsme sice primárně investorem dobíjecích stanic, nicméně spolupráce s dalšími subjekty na jejich zprovoznění je logickým vyústěním aktivit E.ONu v oblasti úspor energie a využití alternativních zdrojů, které jsou součástí dlouhodobé strategie společnosti,“ potvrzuje tiskový mluvčí energetické společnosti Vladimír Vácha.

Historicky první dobíjecí stanice je v provozu již rok v prostorách krytého parkoviště nákupního centra Brno a druhá v sídle společnosti Mercedes-Benz v Praze – Chodově.

Spolupráce s LETIŠTĚM BRNO a.s. tímto však nekončí, je rozšířena o zapůjčení dvou elektroskútrů E.ON e-max. Skútry budou zaměstnanci letiště testovat a provozovat ve svém areálu po celý jeden rok.

Společnost Siemens od společnosti E.ON dostává k testování unikátní elektromobil smart fortwo ed (electric drive). Jedná se také o zapůjčení k testování na dobu jednoho roku.

Společnost Siemens je dodavatelem elektromobilních technologií a výrobcem nabíjecích stanic. Své první dvě stanice zprovoznil již v červnu tohoto roku v pražských Stodůlkách.

„Naše nabíjecí stanice standardního dobíjení jsou kompatibilní se všemi typy současných světových výrobců aut,“ říká Vladimír Říha, ředitel divize Energy společnosti Siemens.

A dodává: „Nabíjení elektromobilu se podobá napájení mobilních telefonů. Elektromobil lze zcela nabít nebo jen částečně dobít dle potřeby a časových možností zákazníka. Sloupky nabíjecích stanic mohou být umístěny na veřejných prostranstvích, u většiny parkovacích stání před obchodními a společenskými centry, restauracemi a podobně. Než si nakoupíte nebo povečeříte, vaše auto se dobije.“

Elektromobilita je součástí rozsáhlého konceptu budoucnosti, kterému odborníci dali název neboli chytré či .

Spojující myšlenkou tohoto konceptu je rozšíření a zvýšení spolehlivosti dosavadního řetězce výroby, distribuce a spotřeby energie.

Domácnosti a další koncoví uživatelé energie vstoupí aktivně do obchodního modelu a elektrickou energie budou nejen spotřebovávat, ale také ukládat a vracet zpět do sítě.

Tím přispějí ke stabilitě přenosové soustavy, do níž bude proudit stále větší procento z obnovitelných, a tudíž nestálých zdrojů energie.

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Skůtry? Brněnské letiště je tak malé, že by jim stačila i obyčejná neelektrická kolobežka. Na Ostravském by to možná využili...


Nabíječky elektromobilů Circontrole-stationAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.