Leaos: elektrokolo pro designově náročné

Jan Horčík - 05 Duben 2014

"Vyvinuto s vášní, postaveno srdcem," zní slogan italské značky Leaos, která se zabývá vývojem a výrobou elektrických kol. A elektrokola to nejsou ledajaká. Jde o vpravdě mistrovské kousky, nad kterými zaplesá každý nadšenec pro moderní design.auto elektrokolo elektrické jízdní kolo Leaos Itálie

Designové elektrokolo Leaos - italský design, evropská cena
foto: Leaos

Masivní rám elektrokola Leaos, které je k dispozici ve dvou barevných verzích černá a bílá, pokrývá plast tvrzený uhlíkovými vláknmy (). Uvnitř rámu se pak skrývá 11,6Ah vyjímatelná baterie značky BMZ, kterou lze dobíjet jak přímo v kole, tak mimo něj.

Elektromotor (36 V) o výkonu 250 W/350 W je umístěn ve středu. V prodeji jsou dvě verze elektrokola: jedna s omezením rychlosti na 25 km/h, druhá s max. rychlostí 45 km/h (ta už je však v rámci klasifikována jako moped a potřebujete pro ni značky).

auto elektrokolo elektrické jízdní kolo Leaos Itálie

foto: Leaos

Brzdy jsou hydraulické. Převodovka nese značku NuVinci Harmony. Světla zajistila Supernova. Celková hmotnost elektrického kola Leaos je 22 kg.

Cena začíná na 4980 euro (v přepočtu asi 135 000 Kč). Firma dodává kola expresním kurýrem do většiny zemí Evropské unie vyjma Rumunska, Bulharska, Irska, Norska a ostrovů. V online konfigurátoru si kolo navíc můžete dovybavit nejrůznějšími vychytávkami a příslušenstvím (držák pro smartphone apod.).

Leaos
Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

To nie je pre mna. Ja nie som dizajnovo narocny.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Vo mne ten design nevyvoláva ani vášeň a a ni ma to nejak nechytá za srdce. To pred nedávnom tu prezentovaný e-bike od Qoros (12.3.2014) vyzerá 100x lepšie.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Ohraná písnička: kosmický design nebo funkčnost. Těch pár zoufalců co koupili designové GoCycle a mysleli si, že je to OK pro denní dopravu by mohlo vyprávět..
Letos je asi poslední rok, kdy se dá natlačit něco podobného early adopterům za nereálné penize. Proto na AMS letišti už koupíte i Mando ebike, i když to vlastně nefunguje:-)

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Jeden takovej zoufalec s GoCyclem jsem já a nemůžu si ho vynachválit!

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Nemyslel jsem to nijak zle, ale i výrobce přiznal, že v1 tohoto produktu s NiMH bateriemi a slaboučkým motorem se příliš nevyvedla..

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Tak to bude má spokojenost asi tím, že mám aktuální verzi...:-)

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Beru, že na západě mají vyšší kupní sílu a najde se tam pár lidí, kteří jdou po designu, ale ta cena mi přijde úplně mimo. A myslím, že i zbohatlíci si rozmyslí, jestli mají dávat 5000 E za elektrokolo...

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Som fanúšikom elektrobicyklov, ale za tú cenu by som si fakt skôr kúpil ojazdenú 10 ročnú toyoxx avensxx s niekolkými airbagmi... lebo je to tak na slovenských cestách bezpečnejšie.

Mě se se to teda moc nelíbí. Ta bílo černá verze ještě jakž takž, ale ta tmavá ve mě evokuje nejlevnější čínská elektrokola s bachratými kryty na olověné akumulátory.


Nabíječky elektromobilů CircontrolVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Autonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobile-station
O ČEM SE PRÁVĚ DISKUTUJE?