Leaf i Volt se v USA prodávají, Nissan chystá novou verzi elektromobilu

Jan Horčík - 04 Duben 2012

A jsme s další pravidelnou várkou čísel měsíčních prodejů. Jak si za velkou louží vedl plug-in hybrid Chevrolet Volt a čistokrevný elektromobil Nissan Leaf? A co že to chystá Nissan nového pro Leaf v modelovém roce 2013?Nissan Leaf

Elektromobil Nissan Leaf se po celém světě prodává po jednotkách stovek až tisíců kusů měsíčně
foto: Hybrid.cz

Nebudeme vás dlouho napínat, Chevrolet, resp. automobilka General Motors, prodala v březnu 2012 celkem 2289 kusů modelu Volt. To je více než dvakrát více než v únoru (1023). A dokonce víc než třikrát víc než v březnu 2011 (608).

Nissan prodal v březnu 2012 celkem 579 kusů elektromobilu Nissan Leaf. Letos v únoru to bylo 478, v lednu 2012 celkem 676 a v březnu 2011 dokonce jen 298. Takže opět příjemný nárůst. Sice to zdaleka nemá na rekordních 1708 kusů v červnu 2011, ale ani tak to není špatné.

Navíc, konkurence v oblasti elektromobilů se na americkém trhu přiostřuje. A Nissan nechce ponechat nic náhodě. Své elektrické auto už nabízí prakticky v celých USA, v Evropě i na dalších místech světa.

A pro letošní rok má připraven vylepšený model 2013. Ten se bude vyrábět v továrně ve městě Smyrna ve státě Tennessee. Bude mít lepší topení, temnější ladění interiéru a kožené sedačky.

Nové topení by mělo zlepšit dojezd, a to zejména v zimě. Odhadem o 32 až 40 km. A to už vůbec nezní špatně. Jsme zvědaví, zda Nissan také nějak upraví cenu poté, co začně výrobu Leafů ve své americké továrně.

 
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Novy model Leafu taky ma mit vetsi bateri a dojezd 250km

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
Standardní nastavení volby "Zasílání upozornění na email" můžete nastavit na stránce svého profilu.
Kontrola proti nevyžádaným příspěvkům
Absolováním testu nám pomáháte bojovat proti SPAMu. Děkujeme.
Přepište prosím tento kód do pole níže
Přepište, prosím, znaky z obrázku výše. Všechna písmena jsou malá.

EVMapa.cz - mapa nabíjecích stanicProdej pneu 100% onlineŘízení stanic pro elektromobilyŘízení stanic pro elektromobilyKariéra EVC Group