Leaf i Volt se v USA prodávají, Nissan chystá novou verzi elektromobilu

Jan Horčík - 04 Duben 2012

A jsme s další pravidelnou várkou čísel měsíčních prodejů. Jak si za velkou louží vedl plug-in hybrid Chevrolet Volt a čistokrevný elektromobil Nissan Leaf? A co že to chystá Nissan nového pro Leaf v modelovém roce 2013?Nissan Leaf

Elektromobil Nissan Leaf se po celém světě prodává po jednotkách stovek až tisíců kusů měsíčně
foto: Hybrid.cz

Nebudeme vás dlouho napínat, Chevrolet, resp. automobilka General Motors, prodala v březnu 2012 celkem 2289 kusů modelu Volt. To je více než dvakrát více než v únoru (1023). A dokonce víc než třikrát víc než v březnu 2011 (608).

Nissan prodal v březnu 2012 celkem 579 kusů elektromobilu Nissan Leaf. Letos v únoru to bylo 478, v lednu 2012 celkem 676 a v březnu 2011 dokonce jen 298. Takže opět příjemný nárůst. Sice to zdaleka nemá na rekordních 1708 kusů v červnu 2011, ale ani tak to není špatné.

Navíc, konkurence v oblasti elektromobilů se na americkém trhu přiostřuje. A Nissan nechce ponechat nic náhodě. Své elektrické auto už nabízí prakticky v celých USA, v Evropě i na dalších místech světa.

A pro letošní rok má připraven vylepšený model 2013. Ten se bude vyrábět v továrně ve městě Smyrna ve státě Tennessee. Bude mít lepší topení, temnější ladění interiéru a kožené sedačky.

Nové topení by mělo zlepšit dojezd, a to zejména v zimě. Odhadem o 32 až 40 km. A to už vůbec nezní špatně. Jsme zvědaví, zda Nissan také nějak upraví cenu poté, co začně výrobu Leafů ve své americké továrně.

Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Novy model Leafu taky ma mit vetsi bateri a dojezd 250km

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
Standardní nastavení volby "Zasílání upozornění na email" můžete nastavit na stránce svého profilu.
Ochrana proti nevyžádaným příspěvkům
Absolováním testu nám pomáháte bojovat proti SPAMu. Děkujeme.

EVMapa.cz - mapa nabíjecích stanicNabíječky elektromobilů CircontrolKariéra EVC GroupProdej pneu 100% online

Newsletter