Land Rover postavil auto, které lze ovládat mobilem

Jan Horčík - 18 Červen 2015

Pamatujete na scénu z bondovky Zítřek nikdy neumírá, ve kterém Pierce Brosnan ovládá své BMW s pomocí mobilního telefonu. Tak tohle přesně teď udělal Land Rover.auto Land Rover parkování mobilem Range Rover

"Parkování mobilem"
foto: Land Rover

jsou věc, která dnes automobilkám pomáhá na sebe upozornit a ukázat, že i ony jsou "in". Land Rover zkouší trochu jinou cestu: dálkové ovládání. Z obřího se najednou stává přerostlá hračka.

Land Rover postavil prototyp vozu Range Rover, který je možné ovládat skrze speciální mobilní aplikaci až na vzdálenost asi devíti metrů. Max. rychlost auta je přitom 6,5 km/h. Tvůrci vnímají především praktickou hodnotu takové vymoženosti.

Při jízdě v terénu totiž často oceníte parťáka, který z vozu vystoupí a navádí vás. A nejen tehdy, ale třeba i při parkování nebo překonávání jiných překážek. S aplikací pro dálkové ovládání Land Roveru můžete být současně řidičem i "spotterem".

Land Rover
 

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
Standardní nastavení volby "Zasílání upozornění na email" můžete nastavit na stránce svého profilu.
Kontrola proti nevyžádaným příspěvkům
Absolováním testu nám pomáháte bojovat proti SPAMu. Děkujeme.
Přepište prosím tento kód do pole níže
Přepište, prosím, znaky z obrázku výše. Všechna písmena jsou malá.

Půjčte si elektromobil Tesla Model X!Řízení stanic pro elektromobilyKariéra EVC GroupŘízení stanic pro elektromobilyElektromobil a akumulace energie s dotacíEVMapa.cz - mapa nabíjecích stanicProdej pneu 100% online