Land Rover postavil auto, které lze ovládat mobilem

Jan Horčík - 18 Červen 2015

Pamatujete na scénu z bondovky Zítřek nikdy neumírá, ve kterém Pierce Brosnan ovládá své BMW s pomocí mobilního telefonu. Tak tohle přesně teď udělal Land Rover.auto Land Rover parkování mobilem Range Rover

"Parkování mobilem"
foto: Land Rover

jsou věc, která dnes automobilkám pomáhá na sebe upozornit a ukázat, že i ony jsou "in". Land Rover zkouší trochu jinou cestu: dálkové ovládání. Z obřího se najednou stává přerostlá hračka.

Land Rover postavil prototyp vozu Range Rover, který je možné ovládat skrze speciální mobilní aplikaci až na vzdálenost asi devíti metrů. Max. rychlost auta je přitom 6,5 km/h. Tvůrci vnímají především praktickou hodnotu takové vymoženosti.

Při jízdě v terénu totiž často oceníte parťáka, který z vozu vystoupí a navádí vás. A nejen tehdy, ale třeba i při parkování nebo překonávání jiných překážek. S aplikací pro dálkové ovládání Land Roveru můžete být současně řidičem i "spotterem".

Land Rover
Zpět na HybridPřidat komentář

Autonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilNabíječky elektromobilů Circontrole-stationVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.
O ČEM SE PRÁVĚ DISKUTUJE?