KYMCO představilo v Miláně vysokorychlostní elektromotorku RevoNEX

redakce - 07 Listopad 2019

Tchajwanský výrobce vozidel KYMCO představil na mezinárodním motoristickém veletrhu EICMA v Miláně nový model vysokorychlostního a plně elektrického motocyklu s názvem RevoNEX.Zdali bude elektrický motocykl RevoNEX k dostání i na českém trhu a jaká bude jeho cena, není v současné době známo. Tchajwanský gigant se již za nedlouho se svými elektrickými motocykly představí také v Praze, a to konkrétně v Letňanech od 14. do 17. listopadu v rámci Veletrhu čisté mobility e-Salon.

Elektromotorka RevoNEX bude na trhu dostupná v roce 2021. Zda i na českém trhu a jaká bude jeho cena, není v současné době známo. Kymco se již za nedlouho se svými elektrickými motocykly představí také v Praze, a to konkrétně v Letňanech od 14. do 17. listopadu v rámci Veletrhu čisté mobility e-Salon.
foto: KYMCO

KYMCO RevoNEX je nový model motocyklu s plně elektrickým pohonem zajišťujícím všestranný výkon, na který řidiči elektrických silničních motorek již dlouho čekají. Díky zcela nové elektrické architektuře posouvá RevoNEX kategorii jednostopých vozidel na vyšší úroveň.

„KYMCO RevoNEX je o krok blíže k ideálnímu motocyklu, o kterém sní všichni novodobí silniční motocyklisté. Zkombinovali jsme více než dvě desetiletí zkušeností s výrobou elektrických vozidel a filozofii předního designu, abychom redefinovali, co mohou řidiči očekávat od nadcházející éry vysoce výkonných silničních motocyklů," řekl Allen Ko, předseda KYMCO.

Elektromotorka Kymco RevoNEX

Elektromotorka Kymco RevoNEX
foto: Kymco

Na loňském ročníku veletrhu EICMA představilo KYMCO sportovní motocykl SuperNEX. Nový model RevoNEX, který je určený pro každodenní ježdění, dramaticky mění pohled na kategorii elektrických motocyklů. Ačkoliv zdědil od svého předchůdce vzhled, prakticky všechny jízdní prvky se dočkaly výrazných změn.

Šestistupňová převodovka a elektrická akcelerace

Řazení je umění jízdy na motorce. RevoNEX je vybaven pokrokovou šestistupňovou převodovkou, která umožňuje užít si každou minutu jízdy. Funkce „stop-and-go“ pak přijde vhod především v městském provozu.

O výkon motocyklu se stará KYMCO EFA (Electric Full-Range Acceleration). Kalibrovaný elektrický motor zajišťuje okamžitou odezvu škrticí klapky a nepřetržité dodávání energie. Kombinace pokrokovou elektrické hnací jednotky se šestistupňovou převodovkou umožňuje využívat optimální výkonové pásmo motoru.

RevoNEX zrychlí z 0 na 100 km/h za 3,9 sekundy a od 100 do 200 km/h za pouhých 8,7 sekund. Ve městě, kde není řazení příliš potřeba, mohou řidiči využívat pouze první rychlostní stupeň, který umožní zrychlení až na 80 km/h. KYMCO EFA je tak zárukou prožitku z jízdy v jakékoli prostředí.

Dokonalá kontrola nad řízením

Speciálně pro model RevoNEX vyvinulo KYMCO systém FEP (Full Engagement Performance), což je pokrokový systém řízení výkonu, který uživateli umožňuje sebevědomě využívat plného potenciálu motocyklu.

Elektromotorka Kymco RevoNEX

Elektromotorka Kymco RevoNEX
foto: Kymco

Při jízdě po nerovné vozovce nebo kalužemi vody, které se běžně v ulicích vyskytují, nedochází k proklouzávání kol a řidiči se tak mohou spolehnout na hladký zážitek z jízdy. Během náhlého brzdění v neočekávaných situacích zajišťuje FEP maximální trakci a zabraňuje zvedání zadního kola.

Zvuk je hlasem stroje. Ten motocyklu RevoNEX zajišťuje systém AAM (Active Accoustic Motor), jenž je vybaven multifrekvenčním akustickým generátorem, který zvyšuje jeho nativní zvuk.

Pro plné přizpůsobení stylu řidiče nabízí RevoNEX čtyři různé jízdní profily, které se stupňují podle intenzity jízdy. KYMCO tak plně reaguje na všechny potřeby uživatelů jejich vozidel.

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář
Obrázek uživatele Radovan

Nějak z článku nechápu, zda jde o plně elektrickou motorku nebo nějaký mild hybrid.

---

BEV Peugeot Ion nový 4/2014, dnes 87 tis. km, 5/2016 2.ojetý ženě, dnes 40 tis. km (54 celkem), ekolo Agogs SilverGo 10/2013, dům FVE 3,6kWp 9/2009, ohřev vody solár Vaillant 6/2010, vlastní studna 1999, dřevodům sendvič panel 2000, permakulturní zahrada 2017, zachytávání dešťovky 880L Keter 4/2020.

Obrázek uživatele Kuk

off
Verge ST, finský motohovado jako z Trona s údajným dojezdem 300 km. Bude to vážit 300 kg? :D

Tron-style electric motorcycle gets 300 km range and insane 1,000 NM torque
https://electrek.co/2019/11/05/rmk-e2-verge-ts-electric-motorcycle/

---

Každej nahrazenej spalovák se počítá - Leave the oil in the soil and the coal in the hole. - Sekám a vysávám na baterky. // ‪#‎BasuraChallenge‬ ‪#‎trashtag‬

vypadá to dobře, generátor hluku si mohli odpustit, jen se divím, že to má škrtící klapku... Co nebo koho u elektropohonu to bude škrtit?

---

cca 240tis km na elektřinu - www.qauto.cz

Jezdce.

On celý ten článek vypadá do zvláštně. Tak nějak jako ručně zkorigovaný strojově přeložený PR článek, který napsal někdo, kdo tomu moc nerozumí a ten, kdo to korigoval, taky ne.

Obrázek uživatele Pepa

Vypadá dobře,moc jsem zvědavý na dojezd,při takové možnosti akcelerace to bude docela náročné na spotřebu.
Netuším ,proč se tu nepsalo o crossové motorce Sur Ron,internet je jí přecpaný a vážou se k ní videa z celého světa,kde mnozí jezdci jsou konfrontováni jejím výkonem a X verze snáší i konkurenci KTM 500!

https://www.youtube.com/watch?v=_KAuOZgx3v0

Pokud bude Kimko schopné takhle konkurovat své verzi v benzínu,klobouk smeknu!!!

---

Pepa

Obrázek uživatele Krueger

Sur Ron vypada jako cinskej krap, 6kw? Smesne...

A co to proboha je:
"multifrekvenčním akustickým generátorem, který zvyšuje jeho nativní zvuk".

To jako že samotný el. motor a kola dělají málo hluku?
Samo o sobě to bude řvát hodně, proč to zvětšovat?

Obrázek uživatele Kuk

Co to je vysokorychlostní motorka? To jako že to jede i 200? :D

---

Každej nahrazenej spalovák se počítá - Leave the oil in the soil and the coal in the hole. - Sekám a vysávám na baterky. // ‪#‎BasuraChallenge‬ ‪#‎trashtag‬

Že to vyvine rychlost jen z výšky :-p

---

Leaf 2012 koupen 2018/05; měsíční nájezd cca 2k km


Nabíječky elektromobilů CircontrolAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobil