Konference Dopravní obslužnost v ČR nabídne témata věnovaná hromadné dopravě

redakce - 13 Únor 2012

Ve středu 29. února 2012 se v budově Nové radnice v Praze uskuteční 2. ročník konference věnované dopravní obslužnosti v České republice. Akci pořádá společnost BID servises. Na expertní konferenci vystoupí zástupci ministerstva dopravy, krajů, organizátorů dopravy, právních a poradenských společností a mnoho dalších. vlaky železnice LEO Express Praha Hlavní nádraží

Vlaky společnosti LEO Express jsou po RegioJet podnikatele Radima Jančury další konkurencí pro České dráhy
foto: LEO Express

Jednou z podstatných otázek, kterou se bude konference zabývat, je konkurence v poskytování autobusové a hlavně drážní dopravy.

V dopoledním programu bude na programu hodnocení plánů dopravní obslužnosti území, které musí kraje od 1. ledna 2012 povinně zveřejňovat,  nabídková řízení, která v řadě krajů již proběhla a v řadě ještě proběhnou a mnoho dalších témat.

V odpolední části budou na programu technické inovace a především diskusní panel nejdůležitějších hráčů na české železnici, kteří budou rozebírat nejzávažnější problémy otevírání trhu s osobní železniční dopravou.

V tomto panelu vystoupí mj. Obchodní ředitel Regiojetu Jiří Schmidt, majitel Leoš Novotný, developement manager Veolia Transport Daniel Adamka, jednatel ARRIVA Vlaky Jaroslav Richter a náměstek pro provozování dráhy SŽDC Pavel Skála.

Konference by měla posloužit mimo jiné ke sdílení zkušeností v oblasti dopravního plánování, řešení otázek budoucnosti konkurence v drážní dopravě v regionech i v rámci ČR jako celku a k naznačení vizí a koncepcí rozvoje veřejné dopravy na všech úrovních od obcí až po úroveň národní.

„V oblasti veřejné dopravy došlo v poslední době k mnoha legislativním změnám, které jsou s řadou problémů postupně uváděny do praxe. Jde o plány dopravní obslužnosti, vypracovávané kraji nebo nabídková řízení na poskytování drážní či silniční dopravy, z nichž řada musela být kvůli různým problémům zrušena.

Nejsledovanější je však v tomto období příprava prvních soutěží na zajištění železniční dopravy na celostátní úrovni ze strany Ministerstva dopravy. Všechny tyto body budou na programu konference. Očekáváme účast okolo sta delegátů od dopravců po zástupce ministerstva dopravy,“ říká Lukáš Kosina, manažer konference.

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář

e-stationVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Nabíječky elektromobilů CircontrolAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobil
O ČEM SE PRÁVĚ DISKUTUJE?