Koloběžky Lime jsou v Praze dostupné přes aplikaci Uber

redakce - 15 Červenec 2019

Uber v Praze od dnešního rána nabízí novou službu – svezení elektrickými koloběžkami Lime. Cílem spolupráce obou společností je nabídnout obyvatelům Prahy další možnosti dostupné, flexibilní a ekologické přepravy.V aplikaci Uber mohou uživatelé jednoduše najít a odemknout koloběžky Lime v okolí.

V aplikaci Uber mohou uživatelé jednoduše najít a odemknout koloběžky Lime v okolí.
foto: Uber/Lime

Koloběžky Lime jsou dostupné prostřednictvím aplikace Uber hned v sedmi evropských městech – ve Stockholmu, Malmö, Poznani, Varšavě, Vratislavi, ve Vídni a v Praze. Novou možnost přepravy uživatelé Uberu najdou v aplikaci mezi ostatními způsoby přepravy nabízenými v konkrétních městech – v případě české metropole tedy doplní služby UberX, Uber Select nebo Uber Black.

Integrace koloběžek Lime do aplikace Uber je dalším důležitým krokem společnosti Uber na cestě stát se komplexní platformou městské mobility. Dostupnost různých způsobů přepravy prostřednictvím jediné aplikace zjednodušuje uživatelům rozhodování o tom, jak se nejlépe dostat z bodu A do bodu B.

Nabídka koloběžek Lime v rámci platformy Uber vychází z obvyklých sazeb, odemknutí stojí 25 Kč a uživatel poté platí 4 koruny za minutu jízdy. Před první jízdou jsou uživatelé seznámeni se zásadami bezpečného provozu, včetně výzvy, aby při jízdě nosili helmu, přičemž maximální rychlost všech koloběžek je 25 km/h.

„Jsme nadšení, že můžeme lidem nabídnout nové možnosti pohybu po Praze bez toho, aby museli vlastnit auto. Propojení koloběžek Lime s aplikací Uber přináší uživatelům další rychlý a dostupný způsob pohybu po městě, zejména ve spojení s městskou hromadnou dopravou,“ říká Billy Guernier, Head of New Mobility Platform ve společnosti Uber.

„Díky spolupráci se společností Uber můžeme pokračovat v naší cestě za chytřejší, jednodušší, bezpečnější a udržitelnější městskou mobilitou. Věříme, že Pražané i návštěvníci hlavního města ocení možnost půjčit si koloběžku Lime prostřednictvím aplikace Uber,“ říká Joe Kraus, prezident společnosti Lime.

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář
Obrázek uživatele M.Krupka

Koloběžka má vypadat takhle. :-)

http://www.allhere.cz/fotky60562/fotos/_vyr_952_ecf9622a.jpg

Souhlas já jezdil na něčem takovém, ale dojezd to mělo 80km

http://www.allhere.cz/Elektricka-kolobezka-GR2-Fusion-20Ah-cervena-d924.htm

---

<_-@--°°°°°°°°°°-@-_> ☺
Kia e-Niro 64 kWh, 2000 km

U tehle veci s sirokymi plochymi koly jsem dodnes nepochopil, jak se na tom muze rozumne zatacet (snad vsechna jednostopa vozidla maji z dobreho duvodu profil plaste do kulata).

---

Každý ignorovaný tro(t)l se počítá. Některý i víckrát...

Při malé té rychlosti je to v pohodě (náklon v zatáčce se nekoná). Existují i zajímavější verze s úzkým předním kolem.

http://www.allhere.cz/Elektricka-kolobezka-Chooper-GR22-20Ah-Zelena-matna-d983.htm?tab=download

---

<_-@--°°°°°°°°°°-@-_> ☺
Kia e-Niro 64 kWh, 2000 km


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Autonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilNabíječky elektromobilů Circontrole-station