Kia Soul EV zvítězila v kanadské anketě Auto roku

redakce - 05 Prosinec 2014

Zcela nová Kia Soul EV v modelovém provedení 2015 získává ocenění Nejlepší nový vůz do města. Ocenění autu udělila Asociace motoristických novinářů v Kanadě (AJAC).auto elektromobil elektroauto elektrovůz Kia Soul EV

Elektromobil Kia Soul EV z Jižní Koreje chce prorazit ve světě
foto: Kia

TISKOVÁ ZPRÁVA

Zcela nová Kia Soul EV v modelovém provedení 2015 získala ocenění Nejlepší nový vůz do města (‘Best New City Car’) od Asociace motoristických novinářů v Kanadě (AJAC).

Slavnostnímu vyhlášení cen kanadské ankety Auto roku (Car of the Year) předcházelo týdenní testování označované jako TestFest, probíhající letos v říjnu u Niagarských vodopádů v Ontariu.

Hodnocení TestFest zahrnuje jízdy ‘za reálných podmínek’ na veřejných komunikacích – kde se motoristé běžně pohybují – aby údaje z testování a výsledky hlasování odpovídaly reálným potřebám potenciálních zákazníků. Výsledky vycházejí z jednotlivých bodových hodnocení od 73 motoristických novinářů, což je zárukou spravedlivého a objektivního srovnání.

Nová Kia Soul EV je výsledkem několikaletého specializovaného výzkumu a vývoje a je to zároveň první bezemisní elektromobil, jenž se objeví na trzích celého světa. Elektromobil stojí v popředí programu ‘Čisté mobility’ automobilky Kia, v jehož rámci bude Kia v příštích letech nabízet zákazníkům z celého světa stále větší počet ekologicky šetrných dopravních prostředků.

Jako vítěz kategorie se zcela nová Kia Soul EV 2015 kvalifikovala i do soutěže k získání nejvyššího titulu Kanadské auto roku 2015 (AJAC 'Canadian Car of the Year'), jenž bude vyhlášen 12. února 2015 na kanadském mezinárodním autosalonu v Torontu.

Zcela nový elektromobil Soul EV dále získal titul ‘Auto roku’ v Norsku, tedy zemi, která se pyšní celosvětově nejvyšším podílem elektromobilů na obyvatele.

Kia Soul EV obdržela nejvyšší skóre z 10 přihlášených kandidátů, a to pro svůj pozoruhodný design, prostorný interiér a největší dojezd na jedno nabití ze všech testovaných elektromobilů.

Pozn. redakce: test elektromobilu Kia Soul EV připravujeme.

tisková zpráva
 
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Což takhle uspořádat interní anketu Auto roku EV-hybrid na Hybridu.cz. Je pravdou, že ČR není Kanada a pestrost a nabídka hybridu a elektromobilu 2014 v ČR silně pokulhává za Kanadou ale bylo by to rozhodně zajímavé i když netransparentní! Jinak ale to vítězství Kie Soul EV přeji!!!!

Obrázek uživatele Jan Horčík

Díky za zajímavý nápad, určitě nad tím zauvažujeme!

---

šéfredaktor Hybrid.cz

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Já myslel, že nejlepší auta na světě jsou škodofky. Je vidět, že v Kanadě nečtou naše zaručeně pravdivé testy.

Obrázek uživatele Radovan

Páč to neznají a nevědí že "best of the best" je škodofka koktafka f kombiku f dyzlu f tedeičku f metle na hlinach :-). Možná by jim to mohli naši nejvzdělanější občané, kteří u nich přínosně žádají pravidelně o azyl, sdělit.

---

Elektromobil Peugeot Ion nový od 2/2014, najeto 50 tisíc km, od 5/2016 druhý ojetý Peugeot Ion pro ženu, najeto 13 tis. km, elektrokolo Agogs SilverGo od 2013, domácí FVE 3,6kWp od 9/2009, ohřev vody solárními panely Vaillant od 6/2010, vlastní studna od 1999.

Obrázek uživatele Jolinar

Prosim, prosim, zahrnte do toho vaseho testu jak se pousti klimatizace v aute, ja na to neprisel :-D Hadam ze na auto budete mit vic casu nez ja :)

Obrázek uživatele Jan Horčík

zaměříme se na to :)

---

šéfredaktor Hybrid.cz

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Dovolila bych si navrhnout větší podporu domácí produkce !! :-)
mobile.de/cz/zna%C4%8Dka/skoda/model/pick-up/vhc:car,pgn:1,pgs:10,srt:date,sro:desc,mke:skoda,ful:electricity/pg:vipcar/202725225.html

Obrázek uživatele Hyperloop

Kde jste k němu vlastně přišel? Rád bych si ho taky vyzkoušel ;)

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Dobrý den,
Zeptejte se v autobond na Kolbenova ul. V Praze 9
Měl jsem půjčeneho leafa na 6 dni zadarmo a kiu poté hned nabídli také.
Vše bez problému .

Obrázek uživatele Jolinar

zkuste napsat do Kia, treba Vas svezou :)
ja mel prilezitost behem nejake predvadecky, kde bylo vice EV, vcetne i3, e-up, Modelu S a par dalsich ...

Obrázek uživatele Radovan

Prodejci v ČR ještě nepochopili, že nelze prodávat něco, co vlastně nemám. Zkoušel jsem předváděčku u Kia i Nissanu. Kia v Ostravě mne poslal někam s tím, že elektro Soul EV prodávat nikdy nebudou a hned mi nabídli totožný spalovák k vyzkoušení. Tak jsem je zase poslal někam já. Kia v Praze - jediný prodejce Autobond - se zatím neozvala. Nissan Ostrava mlčení. Nissan ČR se ozval emailem i telefonicky, ale opět jen Praze, případně v Plzni Leaf i dodávka NV. Podobně jsem dopadl dříve u Citroenu / Peugeotu, také ho měli jen v Praze a jen někde. Zajímavý je v tomto kontextu Auto Heller Ostrava, dvorní prodejce koncernu VW / Škoda / Seat..... . nabízel na víkend svým dobrým zákazníků eGolf hned měsíc po uvedení na trh v ČR.

---

Elektromobil Peugeot Ion nový od 2/2014, najeto 50 tisíc km, od 5/2016 druhý ojetý Peugeot Ion pro ženu, najeto 13 tis. km, elektrokolo Agogs SilverGo od 2013, domácí FVE 3,6kWp od 9/2009, ohřev vody solárními panely Vaillant od 6/2010, vlastní studna od 1999.

Obrázek uživatele DomoKun

Chtělo by to zde ny hybridu formou nějaké bleskovky dát vědět kdy a kde se taové akce dějí...šel bych hned...ale dozvím se takové věci v den konání...

---

Ocením jakýkoli tip od "Priusáře" :)

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
Standardní nastavení volby "Zasílání upozornění na email" můžete nastavit na stránce svého profilu.
Kontrola proti nevyžádaným příspěvkům
Absolováním testu nám pomáháte bojovat proti SPAMu. Děkujeme.
Přepište prosím tento kód do pole níže
Přepište, prosím, znaky z obrázku výše. Všechna písmena jsou malá.

EVMapa.cz - mapa nabíjecích stanicProdej pneu 100% onlineŘízení stanic pro elektromobilyŘízení stanic pro elektromobilyKariéra EVC Group