Kia představila v Soulu elektromobil Naimo EV

Jan Horčík - 04 Duben 2011

Koncept nového Kia Naimo EV představila jihokorejská automobilka na autosalonu v Soulu. Ne-mo znamená korejsky čtverec, ale nečekejte žádnou pojízdnou krabici. Naimo EV je překvapivě moderní .   

Kia Naimo EV

Kia Naimo EV zapadá do čím dál tím důležitějšího B segmentu malých aut určených především do města. Vzdáleně připomíná , ale chybí mu výraznější přední maska. Naimo vypadá, jako kdyby mu zalepili pusu.

galerie: Kia Naimo EV
Kia Naimo EV Kia Naimo EV Kia Naimo EV

S obrovskými 20" koly, která jsou doplněna s nízkým valivým odporem, vypadá auto poněkud komicky. Kola ho zvedají z roviny malého městského auta kamsi k výšinám .

O pohon auta se stará 80kW elektromotor doplněný o lithium-polymerové baterie s kapacitou 27 kWh. Auto má 200 km na jedno nabití a nabíjet se umí zrychleně během 25 minut nebo klasicky, údajně během pěti až šesti hodin.

Rozměry konceptu jsou 3890 mm na délku, 1844 mm na šířku, 1589 mm na výšku s rozvorem 2647 mm. Kola jsou posunuta výrazně do rohů auta. Maximální rychlost je 150 km/h.

Naimo údajně doplní flotilu testovacích automobilů Kia na alternativní pohon jako jsou , a . Zda a v jaké podobě se někdy dostane na trh, toť otázka pro další tři roky.

Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

velmi sa to podoba na


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebNabíječky elektromobilů CircontrolVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.e-stationAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobil