Kia představí na veletrhu Amper své hybridy, plug-in hybridy i elektromobil

redakce - 16 Březen 2018

Už 26. ročník veletrhu Amper proběhne v Brně ve dnech 20. až 23. března 2018. Kia tam představí svou nabídku elektrifikovaných aut.auto Kia představí na veletrhu Amper své hybridy, plug-in hybridy i elektromobil

Na Amperu bude k vidění oblíbený hybrid Kia Niro, který je oficiálně zapsán jako Nejúspornější hybrid v reálných podmínkách v ČR, a také jeho plug-in hybridní verze.
foto: Kia

České zastoupení automobilky Kia představí na veletrhu Amper hned čtyři modely využívající ke svému pohonu zcela či částečně elektrickou energii. S ukázkou až tří různých alternativních pohonů tak půjde o nejširší nabídku ekologických vozů jedné značky v rámci letošního ročníku.

Návštěvníci veletrhu se mohou těšit na model Kia Soul EV (baterie 30 kWh) s dojezdem až 250 kilometrů, který je jedním z mála elektromobilů na českém trhu určených pro přepravu pěti cestujících.

Dále budou mít možnost prohlédnout si nejnovější crossover Kia Niro PHEV a také čistě hybridní verzi, model Kia Niro HEV, který je oficiálně zapsán jako Nejúspornější hybrid v reálných podmínkách v ČR.

Prezentaci značky Kia doplní také manažerský kombík Kia Optima Sportswagon Plug-in hybrid. Na všechny ekologické vozy Kia se přitom standardně vztahuje jedinečná 7letá záruka pro prvních 150 000 ujetých kilometrů.

Kia Niro HEV a Plug-in Hybrid

Oblíbený crossover Kia Niro HEV se může pochlubit řadou světových i domácích prvenství. Pyšní se zápisem v Guinnessově knize rekordů jako nejúspornější hybridní vůz světa a zároveň je zapsán v České knize rekordů jako Nejúspornější hybrid v reálných podmínkách v ČR, se spotřebou pouhých 3,89 l/100 km a provozními náklady 1,20 Kč/km.

K tomuto výsledku výrazně přispěl také prediktivní systém rekuperace elektrické energie, kterým je model Niro vybaven. Model byl zároveň v loňském roce vyhlášen Ekologickým autem roku 2017 v ČR, k čemuž přispěl i fakt, že jako jeden z mála hybridních vozů uveze brzděný přívěs o hmotnosti 1 300 kilogramů.

„Niro je výjimečný model, který v sobě snoubí vysokou míru praktičnosti a užitné hodnoty, moderní design a ekologičnost. Je proto právem výstavní skříní našeho deklarovaného přístupu, kterým je ekologie bez kompromisů,“ říká Kateřina Jouglíčková, mluvčí Kia Motors Czech.

Návštěvníci se mohou těšit na plug-in hybridní verzi Kia Niro PHEV s dojezdem 58 km čistě na elektrický pohon. To vše díky baterii o kapacitě 8,9 kWh a elektromotoru o výkonu 44,5 kW, který doplňuje klasický benzinový motor 1,6 GDI o výkonu 105 koní a 77,2 kW.

Kia Optima Sportswagon Plug-in hybrid

Kia Optima Sportswagon Plug-in hybrid nabízí dojezd na elektřinu až do vzdálenosti 62 kilometrů a s plně nabitou baterií potom velmi nízkou kombinovanou spotřebu 1,4 litru a 12,3 kWh na 100 kilometrů podle jízdního cyklu NEDC.

To vše díky kombinaci spalovacího motoru 2,0 GDI a výkonného elektromotoru, jejichž celkový kombinovaný výkon dosahuje 205 koní.

V součinnosti s vysokokapacitní baterií 11,26 kWh nabízí Kia Optima SW PHEV dojezd 1 120 kilometrů. Elegantní vzhled doplňují nejmodernější systémy pro podporu řízení a prostorný zavazadelník o objemu 440 litrů.

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář
Obrázek uživatele Kuk

off

Model 3 už ke koupi i v Evropě
https://electrek.co/2018/03/15/tesla-model-3-vehicles-sale-europe/

---

Každej nahrazenej spalovák se počítá - Leave the oil in the soil and the coal in the hole. - Sekám a vysávám na baterky. // ‪#‎BasuraChallenge‬ ‪#‎trashtag‬

11,26 kWh a při spotřebě 12,3 kWh/100 km dojezd 62 km trochu nesedí.
Mimochodem by mě docela zajímalo, proč obecně plug-iny mají o tolik horší spotřebu než čisté EV. Třeba Prius Prime 22 kWh/100 km (a to ještě optimistický EPA) je víc než reálná spotřeba mnohem větší a těžší Tesly X.

11,26kWh bude celková kapacita baterie, ne využitelná!

---

ecotaxiolomouc.cz

Chcete říct, že využitelná kapacita je 7,38 kWh, tedy pouhých 65 %?

Ti nevím přesně, ale je to pravděpodobné. Hybridy mají běžně využitelnou kapacitu poloviční. Zato mohou mít mnohem více cyklů proti klasickým EV.

---

ecotaxiolomouc.cz

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

A není problém v tom, že menší akumulátory nedokážou při menším nabití dát dostatečný výkon?
Pouze příklad:
Pokud 10 KWh akumulátor potřebuje pro výkon potřebný k pohybu vozu být nabitý na min 30% a 100KWh akumulátoru stačí třeba 5%, je ta nelinearita jasná.

Obrázek uživatele Kuk

off

Čína si zajistila maximum kobaltu. Budou vyrábět spóóóusty baterek.
China Leaving West Behind in Race for Electric-Car Raw Materials
https://goo.gl/rNrJ3h

Jestli tydle kšefty se surovinama nebudou důvodem odstupu Bosche od výroby baterek?

---

Každej nahrazenej spalovák se počítá - Leave the oil in the soil and the coal in the hole. - Sekám a vysávám na baterky. // ‪#‎BasuraChallenge‬ ‪#‎trashtag‬

Proč dělají senzaci z něčeho, co se normálně a dlouho prodává?
Kdyby raději ukázali plně elektrické Niro, oznámili cenu a spustili prodej.

---

ecotaxiolomouc.cz

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Na Amperu bude k vidění bude oblíbený hybrid Kia Niro, který je.....

bude k vidění a bude oblíbeny? :-)))

Obrázek uživatele Jan Horčík

Díky! Šotek je pod drnem, uctěme krátce jeho památku.

---

šéfredaktor Hybrid.cz

Obrázek uživatele Kuk

Ten hřbitov musí být ohromný :D

---

Každej nahrazenej spalovák se počítá - Leave the oil in the soil and the coal in the hole. - Sekám a vysávám na baterky. // ‪#‎BasuraChallenge‬ ‪#‎trashtag‬

Obrázek uživatele Anonym123

recykluje sa, tak, ako pan pompo čo zasadí, to vyrastie.


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebNabíječky elektromobilů CircontrolAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobile-stationVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.