Kia podporuje auta na vodík

Ivo Hradil - 01 Březen 2011

Korejský automobilový gigant podepsal minulý týden mezinárodní dohodu o spolupráci Clean Energy Partnership (CEP), s cílem podpořit vývoj automobilů využívajících pro svůj pohon vodíkové  

auta na vodík Kia podvozek schéma

Automobilka Kia je už z minulosti známá svým kladným postojem v oblasti využívání v . Tímto posledním krokem jihokorejská společnost prezentuje svůj pokračující zájem na rozvoji nízkoemisních automobilů.

K podepsání dohody došlo v jihokorejském Soulu za přítomnosti významných představitelů projektu. Za -Kia signoval úmluvu viceprezident společnosti Dr. Hyun Soon Lee.

Mezinárodní partnerský projekt CEP byl založen v roce 2002 s cílem poskytnout důkazy o možnosti bezpečného využívání vodíku v silniční dopravě. Projekt mimo jiné sdružuje takové ikony průmyslu jakými jsou např. , BVG, , , GM/Opel nebo .

Nyní se tedy dalším významných spoluhráčem projektu, který má pro období let 2007-2016 schválený rozpočet 1,4 miliardy eur, stala Kia.

„S automobilkou Kia na palubě získalo sdružení CEP dalšího silného partnera z oblasti automobilového průmyslu. Věříme, že tímto krokem urychlíme zavádění vozidel využívající vodíkové na trh,“ řekl Patrick Schnell, předseda Clean Energy Partnership.

Také Kia Motors je plná očekávání. Ta již v roce 2010 podepsala memorandum porozumění (MoU) se čtyřmi zeměmi severní na provozování zkušební flotily vodíkových automobilů ().

„Účastí na projektu Clean Energy Partnership hodláme vytvářet další impulsy pro hledání způsobů jak lépe využívat technologii vodíkových palivových článků,“ uvedl Dr. Hyun Soon Lee.

Zpět na HybridPřidat komentář

ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Autonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilNabíječky elektromobilů Circontrole-station