Kia Optima Hybrid - první hybridní auto Kia v USA

Jan Horčík - 17 Květen 2011

oznámila cenu svého prvního pro . Ta začíná na 26 500 dolarů, v přepočtu asi 464 000 Kč. je sourozencem , který už se v USA nějakou dobu prodává. nabízí 4,7 l/100 km na .   
auto hybridy Kia Optima Hybrid 2011foto: Kia/Hyundai

Kia Optima Hybrid, podobně jako Sonata, zaujme především svým designem. Ačkoliv první generace modelů Sonata a Optima ještě se spalovacími motory byly tytéž, pouze s jinou značkou, postupem minulé dekády se navzájem různými úpravami vzdalovaly.

Dnes jsou tedy Kia Optima Hybrid a Hyundai Sonata Hybrid sice příbuzná, přesto ale v zásadě odlišná auta. Spojuje je nicméně celá řada společných prvků, jak se ostatně dá v případě hybridního automobilu čekat - konglomerát Hyundai nebude vyvíjet v rámci značek a Kia odlišné typy .

Hybridní pohonný systém tak v obou případech, tedy i Kia Optima Hybridu, využívá pokročilé lithium-polymerové baterie značky . Díky tomu auto dosahuje spotřeby 4,7 l/100 km na dálnici (výrazně nižší než Hyundai Sonata Hybrid) a 6,7 l/100 km ve městě (vs. 6,4 l/100 km v případě Sonata Hybridu).

Kia Optima Hybrid 2011 je , . To znamená, že může fungovat čistě na elektřinu, čistě na spalovací motor nebo na kombinaci obojího Stává se přímým konkurentem pro vozy jako je nebo . je cenově Optimě velmi blízko, je o něco levnější.

Auto je k dispozici ve dvou konfiguracích, které nabízejí např. 16" litinová kola, mlhovky, vyhřívaná zrcátka, a další vychytávky. Standardem je startování tlačítkem, LCD displej, virtuální audiosystém, který generuje zvuk když jede auto pouze na elektřinu a další.

Co se týká , je standardně vybaven šesti airbagy, výsuhou dveří pro boční náraz, výškově nastavitelné přední pásy, tříbodové pásy a dále např. kontrola tlaku v pneumatikách. Samozřejmostí jsou systémy jako ABS, ESC, TCS, BAS a HAC. Na auto je 10letá/160 000km záruka na motor a pětiletá/100 000km základní záruka.

Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

kdy se bude prodavat kia optima v ceske republice okr. kladno.dekuji.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

zitra


Nabíječky elektromobilů CircontrolAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.e-station