Kepler Motion - hybridní supersport s výkonem 800 koní

Jan Horčík - 22 Listopad 2012

Mladá začínající automobilka Kepler Motors chce zopakovat úspěch firem jako Fisker Automotive či Tesla Motors. Už několik let pracuje na hybridním supersportu s výkonem 800 koní. Máme pro vás obrázky i videa!Kepler Motion

Automobilka Kepler Motors chce vyrobit pouze 50 kusů svého hybridního supersportu
foto: Kepler Motors

První oznámění o hybridním supersportu Kepler Motion přišlo už v roce 2009. Pak se po něm slehla zem. Kepleři makali jak šroubi. Aby na konci roku 2012 konečně měli co ukázat. A je na co se dívat.

Zadní nápravu pohání 3,5l šestiválec Ecoboost s dvojitým turbem značky Ford umístěný ve středu auta. Nabízí výkon 550 koní. Přední nápravu pohání dvojice elektromotorů, které celkem dávají výkon 250 koní. Výsledek: 800 koní pod vaším zadkem.

galerie: Kepler Motion
Kepler Motion Kepler Motion Kepler Motion

Z 0 na 100 km/h zvládne hybrid Kepler Motion zrychlit během 2,5 vteřiny. Pro srovnání, elektromobil Tesla Model S to zvládne těsně pod 4 vteřiny.

Automobilka Kepler Motors přistupuje k celému “problému” z marketingového hlediska velmi podobně jako např. Mate Rimac a jeho Rimac Automobili. Chystá se vyrobit pouze 50 kusů supersportu Kepler Motion.

Není proto divu, že první předváděčka proběhla v roce 2009 na autosalonu v Dubaji. Především tamní šejci a jen málo dalších vyvolených exkluzivních zákazníků si bude moct za auto dovolit zaplatit.

Max. rychlost je omezena na 322 km/h. Dodávky auta by měly začít během následujících měsíců.

Zpět na HybridPřidat komentář
Obrázek uživatele Roman

Design vypadá slušně, jen interier tam neukázali. Škoda.

Obrázek uživatele Jolinar

Ma to strasne divny zvuk, na to kolik to ma koni :D


Nabíječky elektromobilů CircontrolAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobil