Kalifornie zažalovala světové automobilky

Jan Horčík - 22 Září 2006

Škodlivé emise pocházejí také z průmyslových komplexů

Generální prokurátor státu Kalifornie podal "ekologickou" žalobu na šest největších automobilek, konkrétně jsou to General Motors, Nissan, Ford, Chrysler, Honda a Toyota. Kalifornie požaduje odškodnění za škody způsobené výfukovými plyny. Automobilky totiž nedodržely schválená ustanovení o snižování emisí výfukových zplodin u osobních automobilů.
Právě Kalifornie je v ohledu na ekologii jedním z nejpokrokovějších států USA. Guvernér Arnold Schwarzenegger hodlá podle nedávné dohody snížit emise do roku 2025 o 25%. Symbolicky proto mimo jiné nechal přestavět svého Hummera na vodíkový pohon. Právě Kalifornie by se tak brzy mohla stát jedním z vůdčích amerických států v oblasti hybridních a alternativních pohonů automobilů.

Zpět na HybridPřidat komentář

Tuší někdo, co je California za průser?

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

To se mi líbí. pěkný příklad, že to JDE.

Tak jak byste chtěl okrádat nemakačenka? Okrást (zdanit) můžete jen lidi co makaj. Říká se tomu příživnictví a za Komančů to bylo trestný. Akorát to neplatilo pro stát. Tak tenhle model je teď hodně populární a díky Hybridu můžeme sledovat jak krásně funguje. U nás to skvělé šlapalo 40 let. A pak přišla banda s klíčema a chtěla svobodu. Svoboda není zadarmo. Takže pryč s ní.

Real accomplishment starts when funds would be utilised actually.
There will most certainly be a code of reasonable loans
open in these market. Most often, we no need to plan expense doom.

My web-site :: my wiki

---

Feel free to visit my site my wiki

Way cool! Some extremely valid points! I appreciate you writing this write-up and also the rest of the site
is also really good.

Also visit my web blog; find out here; Desmond,


e-stationVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Autonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilNabíječky elektromobilů Circontrol