Jak se prodává plug-in hybrid Chevrolet Volt mimo USA?

Jan Horčík - 20 Únor 2013

Chevrolet Volt je nejprodávanější plug-in hybrid v USA. Z téměř 50 000 prodaných elektrických aut v roce 2012 na něj připadá 23 461, tedy téměř polovina. Jak se ale prodává mimo Spojené státy?auto plug-in hybrid Chevrolet Volt

Jak se prodává plug-in hybrid Chevrolet Volt mimo USA?
foto: Hybrid.cz

Plug-in hybrid Chevrolet Volt se mimo prodává také v Kanadě, Číně, Austrálii a většině Evropy (západní a severní). Přesto se mimo Spojené státy v roce 2012 prodalo pouze 1336 kusů auta, z toho 1225 v Kanadě a 111 v Číně, Austrálii a Evropě.

Důvod je nasnadě: v Evropě operuje GM pod značkou Opel a Volt se zde prodává jako Opel Ampera (v Británii Vauxhall Ampera). Za rok 2012 se v Evropě prodalo celkem 5293 kusů tohoto plug-in hybridu.

test Chevrolet Volt plug-in hybrid test Chevrolet Volt plug-in hybrid test Chevrolet Volt plug-in hybrid

Narozdíl od Voltu se Ampera v České republice prodává, a to za cenu 1 080 000 Kč. Pro obě auta se dá očekávat, že rok 2013 bude výrazně úspěšnější než ten minulý s dalším nárůstem prodejů na celém světě.

Zpět na HybridPřidat komentář
Obrázek uživatele Roman

Ani se nedivím, že se Chevy Volt v čr neprodává. Stačí, že jeho dvojče Ampera tady v česku má pouze jednoho majitele. Tedy pokud jsem se díval správně.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Podle statistiky aut v ČR v publikované nedávno zde na Hybridu je v ČR Amper celkem 9. Pokud se správně pamatuji, byl to údaj ke konci roku 2012.


10% sleva na produkty EVmotionNabíječky elektromobilů Circontrol