Jaguar Land Rover využívá technologie z vesmírného průmyslu pro vývoj odlehčených aut

redakce - 26 Říjen 2020

Jaguar Land Rover používá technologii vyvinutou pro kosmický průmysl k urychlení svých testovacích programů.Optimalizace použití lehkých materiálů pro zvýšení hospodárnosti a snížení emisí je klíčovou součástí závazku Destination Zero společnosti Jaguar Land Rover.

Optimalizace použití lehkých materiálů pro zvýšení hospodárnosti a snížení emisí je klíčovou součástí závazku Destination Zero společnosti Jaguar Land Rover.
foto: Jaguar Land Rover

Jaguar Land Rover se podílí na průkopnických výzkumných testech, které ověřují možnosti pokročilých odlehčených kovů a kompozitů. Společnost využije technologii vyvinutou pro letecký a kosmický průmysl, aby otestovala, jak materiály reagují v korozním prostředí a v náročných terénech napříč celým světem.

Vzorky nových kovů a kompozitů plánovaných pro použití v budoucích vozidlech značek Jaguar a Land Rover zabudují inženýři do senzorů pro letecký a kosmický průmysl a otestují je v nejextrémnějších podmínkách na světě.

Senzory budou nepřetržitě měřit výkon materiálů a sdílet data s vývojovým týmem společnosti Jaguar Land Rover ve Velké Británii.

Pomocí získaných informací mohou inženýři přesně předpovědět chování materiálu při vývoji vozidel, aby zajistili, že odlehčené kovy nové generace splňují standardy společnosti a poskytují dlouhodobější a vysoce kvalitní povrchovou úpravu.

„Tento výzkumný projekt je ukázkovým příkladem našeho závazku vyvíjet lehké, odolné a robustní materiály pro naše vozy. Používání pokročilých technologií pro letecký a kosmický průmysl, jako jsou například tyto senzory, je důkazem kvality a vysokých standardů, kterých dosahujeme,“ řekl Matt Walters, Lead Engineer, Metals and Process Materials for Jaguar Land Rover.

„Na tomto inovativním výzkumném projektu spolupracujeme s partnery světové úrovně. Budeme zlepšovat korelaci mezi praktickým a zrychleným testováním společně s dalším zvyšováním laťky kvality a odolnosti.“

Výzkum je součástí GDA (General Association of the Aluminium industry), konsorcia výrobců hliníku a výrobců automobilů, kteří zkoumají životnost materiálů a způsoby, jakými je lze vyrobit lehčí a odolnější.

Spolupráce s vedoucími firmami v oboru zajišťování kvality a výroby na vývoji budoucích odlehčených vozidel, zvyšování hospodárnosti a dalšího snižování emisí je klíčovou součástí vize Jaguar Land Rover Destination Zero - budoucnosti s nulovými emisemi, nulovými nehodami a nulovým dopravním přetížením.

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář
Obrázek uživatele Kuk

SpasceX vyvíjí vlastní slitiny který pak použije i Tesla u CT.

---

Každej nahrazenej spalovák se počítá - Leave the oil in the soil and the coal in the hole. - Sekám a vysávám na baterky. // ‪#‎BasuraChallenge‬ ‪#‎trashtag‬

Off.Muslimsky Erdogan vyziva slimaky ve svete aby bojkotovali francouzske zbozi. Tak se vzpamatujme a uz nikdy nikdo do Turecka a nikam ke slimakum.


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebe-stationVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Nabíječky elektromobilů CircontrolAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobil