Jaguar EV-Type: radikální elektrické SUV

Jan Horčík - 19 Listopad 2015

Už asi před rokem si britská značka Jaguar zaregistrovala jméno "EV-Type". Nejspíš se tak bude jmenovat nové elektrické s dojezdem 500 km, které uvede na trh za dva roky.auto Jaguar elektromobil elektroauto SUV

Bude takhle nějak vypadat první elektromobil britské značky Jaguar?
foto: Jaguar Design Team

Jaguar novým elektrickým SUV odpovídá na nebezpeční jménem Tesla Model X. Podobně jako Němci postaví proti Tesle nové Audi Q6 e-tron.

Kolegové z webu CleanTechnica označili Tesla Model X za "rozbušku, která zažehne explozi elektrických SUV". A my nemůžeme než souhlasit.

Jaguar chce s novým SUV elektromobilem vstoupit do hry už v roce 2017, pravděpodobně na jeho konci. V té době už bude ale Tesla uvádět na trh "levný elektromobil" Tesla Model 3.

Nový a zároveň první elektromobil Jaguar by měl nabízet pohon všechy čtyř kol díky stejnému počtu elektromotorů a dojezd papírově kolem 480 km až 500 km. Dříve se mluvilo o názvu "F-PACE", kteréžto auto mělo být založeno na konceptu crossoveru C-X17.

Spekuluje se o tom, že by mohlo jít o elektromotory přímo v kolech, se kterými má , indický vlastník Jaguaru, značné zkušenosti.

Po designové stránce má být hlavní nápovědou podle samotného Jaguaru koncept Jaguar C-X75 představený na autosalonu v Paříži 2010. Mimochodem, právě tenhle plug-in hybrid se aktuálně objevil v nové bondovce Spectre.

A není to náhoda. Jaguar o to filmaře požádal - zřejmě proto, aby "navnadil" své budoucí zákazníky na to co má teprve přijít. Novinka by se údajně měla prodávat za v přepočtu zhruba dva miliony korun, což je zhruba cena Modelu X.

Zajímavé je, že ještě před 4 měsíci šéf Jaguaru Ralf Speth na kongresu Automotive News Europe o bateriovém pohonu tvdil, že "zákazníky zatím příliš nezaujal". No, jak které. Speth navíc dodal, že dnešní baterie jsou stále příliš těžké, drahé a mají nízkou energetickou hustotu.

Ecomento.tv
Zpět na HybridPřidat komentář
Obrázek uživatele Radovan

Cituji: "před 4 měsíci šéf Jaguaru Ralf Speth na kongresu Automotive News Europe o bateriovém pohonu tvdil, že "zákazníky zatím příliš nezaujal"." To jsou ale věci, tak oni nenabízejí žádné auto na baterky a diví se, že zákazníky bateriový pohon nezaujal. Má ty prostoto.....

---

BEV Peugeot Ion nový 4/2014, dnes 91 tis. km, 5/2016 2.ojetý ženě, dnes 42 tis. km (56 celkem), ekolo Agogs SilverGo 10/2013, dům FVE 3,6kWp 9/2009, ohřev vody solár Vaillant 6/2010, vlastní studna 1999, dřevodům sendvič panel 2000, permakulturní zahrada 2017, zachytávání dešťovky 880L Keter 4/2020.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Žeby sa potom vyrábal na Slovensku ?


Autonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobile-stationNabíječky elektromobilů CircontrolVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.