Jaguar EV-Type: radikální elektrické SUV

Jan Horčík - 19 Listopad 2015

Už asi před rokem si britská značka Jaguar zaregistrovala jméno "EV-Type". Nejspíš se tak bude jmenovat nové elektrické s dojezdem 500 km, které uvede na trh za dva roky.auto Jaguar elektromobil elektroauto SUV

Bude takhle nějak vypadat první elektromobil britské značky Jaguar?
foto: Jaguar Design Team

Jaguar novým elektrickým SUV odpovídá na nebezpeční jménem Tesla Model X. Podobně jako Němci postaví proti Tesle nové Audi Q6 e-tron.

Kolegové z webu CleanTechnica označili Tesla Model X za "rozbušku, která zažehne explozi elektrických SUV". A my nemůžeme než souhlasit.

Jaguar chce s novým SUV elektromobilem vstoupit do hry už v roce 2017, pravděpodobně na jeho konci. V té době už bude ale Tesla uvádět na trh "levný elektromobil" Tesla Model 3.

Nový a zároveň první elektromobil Jaguar by měl nabízet pohon všechy čtyř kol díky stejnému počtu elektromotorů a dojezd papírově kolem 480 km až 500 km. Dříve se mluvilo o názvu "F-PACE", kteréžto auto mělo být založeno na konceptu crossoveru C-X17.

Spekuluje se o tom, že by mohlo jít o elektromotory přímo v kolech, se kterými má , indický vlastník Jaguaru, značné zkušenosti.

Po designové stránce má být hlavní nápovědou podle samotného Jaguaru koncept Jaguar C-X75 představený na autosalonu v Paříži 2010. Mimochodem, právě tenhle plug-in hybrid se aktuálně objevil v nové bondovce Spectre.

A není to náhoda. Jaguar o to filmaře požádal - zřejmě proto, aby "navnadil" své budoucí zákazníky na to co má teprve přijít. Novinka by se údajně měla prodávat za v přepočtu zhruba dva miliony korun, což je zhruba cena Modelu X.

Zajímavé je, že ještě před 4 měsíci šéf Jaguaru Ralf Speth na kongresu Automotive News Europe o bateriovém pohonu tvdil, že "zákazníky zatím příliš nezaujal". No, jak které. Speth navíc dodal, že dnešní baterie jsou stále příliš těžké, drahé a mají nízkou energetickou hustotu.

Ecomento.tv
 
Obrázek uživatele Radovan

Cituji: "před 4 měsíci šéf Jaguaru Ralf Speth na kongresu Automotive News Europe o bateriovém pohonu tvdil, že "zákazníky zatím příliš nezaujal"." To jsou ale věci, tak oni nenabízejí žádné auto na baterky a diví se, že zákazníky bateriový pohon nezaujal. Má ty prostoto.....

---

Elektromobil Peugeot Ion nový od 2/2014, najeto 50 tisíc km, od 5/2016 druhý ojetý Peugeot Ion pro ženu, najeto 13 tis. km, elektrokolo Agogs SilverGo od 2013, domácí FVE 3,6kWp od 9/2009, ohřev vody solárními panely Vaillant od 6/2010, vlastní studna od 1999.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Žeby sa potom vyrábal na Slovensku ?

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
Standardní nastavení volby "Zasílání upozornění na email" můžete nastavit na stránce svého profilu.
Kontrola proti nevyžádaným příspěvkům
Absolováním testu nám pomáháte bojovat proti SPAMu. Děkujeme.
Přepište prosím tento kód do pole níže
Přepište, prosím, znaky z obrázku výše. Všechna písmena jsou malá.

EVMapa.cz - mapa nabíjecích stanicProdej pneu 100% onlineKariéra EVC GroupŘízení stanic pro elektromobilyŘízení stanic pro elektromobily