Italské kolo poskládáte jako deštník

Jan Horčík - 20 Srpen 2014

Jízdní kola jsou skvělá, ale s jejich užíváním se pojí několik nevýhod. I když umí zkrátit čas potřebný k cestě do práce nebo na nákup, pořád musíte hledat stojan se zámkem nebo kolárnu, abyste náhodou o svého miláčka nepřišli.Italské skládací jízdní kolo lze složit do velikosti deštníku

Italské skládací jízdní kolo lze složit do velikosti deštníku
foto: Gianluca Sada

A cestování s kolem vlakem? Noční můra. Teď, díky praktickému nápadu italského designéra Gianluca Sady, všechny starosti odpadají. Jeho skládací kolo je tak malé, že jej poskládáte na velikost deštníku, a můžete si jej všude brát s sebou.

Skládací kola nejsou na světě nic nového. Přenosné bicykly všech tvarů a velikostí zná svět déle než sto let. A pochopitelně, jako všechny „novinky“ si našla i skládací jízdní kola cestu do armády.

>>> ČÍST CELÝ ČLÁNEK <<<

Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Umístění malého kolečka řetězu dole se mi zdá nevhodné - je hodně na ráně. Stejně tak řetěz, např. při najíždění na vyšší obrubník to koupí naplno. Mělo by to být prohozené. Řetěz bez krytu nahoře možná ale zase bude špinit.

Uchycení předního kola se mi zdá tvarově nedodělané - zbytečně to trčí z kola ven, místo aby to na způsob blatníku kopírovalo tvar kola. Nevím, třeba to má nějaký účel při složení.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

To by pak byl problém s přítlakem. Takto na kolečko působí celá váha jezdce a to ještě přes páku, takže s přítlakem problém nebude a tím pádem ani s prokluzem.

Pozrel som si to originálne video. Ten bike sa mi zdá dosť subtílny a neviem ako rýchlo sa dá zložiť/rozložiť (na videu som to nevidel. Za najdokonalejšiu skladačku (vhodnú aj ako príručná batožina) považujem Brompton - pri troche cviku je zložený/rozložený do 10 sek., po zložení skutočne extrémne kompaktný, a čo je podivuhodné - veľmi pohodlný na jazdenie (skúšal som) - má také vtipné riešenie na odpruženie.


Autonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilNabíječky elektromobilů Circontrol