Infiniti potvrzuje elektromobil LE s bezdrátovým nabíjením na rok 2014

Jan Horčík - 21 Srpen 2012

Značkou Infiniti, luxusní větví Nissanu, se nám to tu poslední dobou nějak hemží. Dnešní novinka se týká elektromobilu Infiniti LE, což má být pomyslná luxusní verze Nissan Leaf. Infiniti aktuálně znovu potvrzuje uvedení v roce 2014, plus i bezdrátové dobíjení!auto elektromobil infiniti le bezdratové dobijení elektrického auta

Infiniti LE využije stejný pohonný systém jako elektromobil Nissan Leaf. Bude se pravděpodobně vyrábět i ve stejné továrně Smyrna v americkém státě Tennessee, resp. v britském Sunderlandu v případě modelu pro Evropu.
foto: Infiniti

Carlos Ghosn, šéf aliance Renault-Nissan, představil Infiniti LE osobně na autosalonu v New Yorku v dubnu 2012. O pár měsíců později jej Infiniti znovu potvrzuje na akci Concours d’Elegance.

A kromě troho přidává další perličku: auto se bude dobíjet bezdrátově, pomocí indukčního dobíjení. Namísto klasického kabelu tedy bude stačit, když řidič/ka s vozem zaparkuje víceméně přesně nad dobíjecí místo.

Auto pak automaticky spustí komunikaci s bezdrátovou dobíjecí stanicí a začne nabíjet – zcela tak odpadá manipulace s dobíjecími kabely apod. Podobný princip dobíjení slibuje Nissan časem také u modelu Nissan Leaf.

A kromě Nissanu na indukčním dobíjení pracují také další: General Motors, Mitsubishi, Audi i jiné automobilky. Indukční dobíjení výrazně zjednodušuje celý dobíjecí proces, ve velké míře “zlidšťuje” technologii elektromobilů a přibližuje ji běžnému člověku.

Pokud se podaří bezdrátové nabíjení masivně prosadit, bude to další zásadní krok kupředu v rozvoji elektromobility. Značka Infiniti v tomto může být první – a je si svého pionýrského postavení vědoma.

“Jsme v tomhle docela odvážní,” řekl magazínu Today Ben Poore, jeden ze zástupců americké pobočky Infiniti.

Zajímavé je i to, že pro luxusní elektromobil Infiniti LE vidí zákazník především mezi současnými majiteli modelu Toyota Prius.

Většina z nich totiž podle Poora má peníze na dražší, luxusnější auto – a také ho chce. Infiniti LE se tak má stát především alternativou pro hybridní Prius. Zajímavé, ale ne nelogické!

Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Asi nejednodusi by byla roboticka ruka, ktera se sama pripoji a odpoji. Ridic si zatim muze cist postu nebo brouzdat na netu.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Byl jsem na přednášce "Tajemství indukčního vařiče". Mimo jiné přednášející před použitím indukční plotny důsledně sundal prsteny, pak např. pálil hliníkové fólie v magnetickém poli. Také přikládal cívky s žárovkami (měl dokonce 500W krávu, takového světla a tepla!).

Tak si představim, jak tam pod auto při dobíjení vleze kočka s obojkem (stačí kovové kroužky na něm), pes s RFID čipem... který to jaksi nepřežije, batole s nějakou vodivou hračkou, děvčátko s naušnicí...

Grilování dostane úplně nový rozměr ;-)

...když už budou muset mechanicky bránit prostor pod autem, asi by rovnou z podlahy mohl vyjet kabel :-/


Nabíječky elektromobilů CircontrolAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobil