Indická Mahindra představila elektrický sporťák Halo EV

Jan Horčík - 12 Únor 2014

Mahindra je původně indický, dnes nadnárodní průmyslový konglomerát. Patří k největším výrobcům aut v Indii a je největším prodejcem traktorů na světě. Na autosalonu v Novém Dillí aktuálně firma představila elektromobil Mahindra Halo EV.auto Mahindra Reva Halo EV

Elektrický sporťák Mahinda Reva Halo EV
foto: Mahindra

Nemusíte znát koncern Mahindra, ale kdo sleduje dění kolem Formule E, možná si vybaví jméno "Mahindra Racing". Mahindra je totiž jedním z aktivně se účastnících týmů prvního ročníku závodů elektrických formulí.

Elektrická formule byla pochopitelně na autosalonu v Novém Dillí k vidění také. Nebylo ale na ní - pro našince - nic zajímavého, protože jde o stejnou Spark-Renault SRT_01E, která už byla dříve odhalena a se kterou soutěží všechny týmy.

ZAJÍMAVOST: Koncernu Mahindra patří také značka Reva, která vyrábí známý malý elektrický vozík jménem G-Wiz. Také Halo EV by mohlo nakonec nést značku Reva.

Mnohem zajímavější bylo představení elektrického sporťáku Halo EV přímo od Mahindry. Plně elektrický sportovní vůz pro "každodenní ježdění" údajně nabídne zrychlení z 0 na 100 km/h během osmi vteřin, max. rychlost 160 km/h a dojezd 200 km na jedno nabití.

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Závoďák vypadá trochu jak ten traktor. Jinak ale OK. Akorát cena by mě zajímala. Dostat to sem bez DPH a cla a bylo by to asi i dostupný...

Konkurence k Tesle:
http://www.mercedes-benz.cz/content/czechia/mpc/mpc_czechia_website/czng/home_mpc/passengercars/home/new_cars/models/cls-class/_c218/facts_/amgmodels/CLS_63.html
Zrychleni 0-100 za 4,4 s. Delka 5 metru, vaha cca 2 tuny.
Ale cena hodne pres 3,5 mil. Kc.

Ma to cenu ukazovat?

Zavodak s dojezdem 200 km? Realny bude stejne kolem 130...ma to cenu ukazovat?

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Dojezd BMW i3 se má lišit od 130 do 160 kilometrů a cena 900000 kč. Má to cenu ukazovat? :-D

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Jemože Etalon je Tesla, proto se taky BMW "každý směje" když to porovnávají. Takže ano nemá to cenu ukazoivat, je to jeden z monoha co neumí (jako BMW, které to musela postavit Tesla :D).
Je to stejné jako když číňané tavili na každém dvoře ocel, bylo to zajímavé, hodně se o tom psalo, ale jinak to bylo na...

P.S. Snaha musí být dotáhnout se na lídra trhu ne na ty poslední

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Indové jedou, to se mi líbí :)


Nabíječky elektromobilů Circontrol10% sleva na produkty EVmotionVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.