IBM představila evropský roaming pro elektromobily

redakce - 08 Leden 2013

Společnost IBM představila projekt, který umožní energetickým společnostem, výrobcům elektrických automobilů a majitelům dobíjecích stanic sdílet a integrovat služby v rámci společné IT platformy. Tento provozní princip nazývaný B2B Marketplace usiluje o zjednodušení dobíjení elektromobilů a plateb spotřebitelů, ať už se nacházejí kdekoliv v Evropě.Renault Zoe

Iniciativa je součástí projektu Green eMotion a spolufinancuje ji Evropská unie s cílem vytvořit celoevropskou infrastrukturu pro elektromobily do roku 2015. Projekt je součástí širšího evropského energetického programu na hospodářské oživení, podle něhož se mají snížit emise do roku 2050 o 60 %.


Nejnovější iniciativa je založená na systémech IBM Rational, IBM WebSphere a IBM SmartCloud Enterprise. Nabízejí škálovatelné a otevřené prostředí, které umožní výrobcům a poskytovatelům služeb propojit různé služby e-mobility podle budoucích požadavků daného sektoru a spotřebitelů.

Účastníci projektu budou pomocí analytického softwaru získávat rozsáhlé informace a na jejich základě vyvíjet a zdokonalovat služby na podporu elektromobilů na rostoucím trhu.

B2B Marketplace v rámci podpory zavádění elektromobilů poskytuje řidičům možnost nabít si vůz a zaplatit na jakémkoli místě nezávisle na hranicích států a volbě energetické společnosti.

Tento přístup se podobá mezinárodnímu roamingu u mobilních operátorů. Požadované služby pro elektromobily vyvinuli partneři projektu Green eMotion, mezi něž patří Enel, SAP a Siemens.

Projekt také přináší výhody dodavatelům energie, protože daná IT platforma poskytuje kompatibilní standardy a podporu plateb, omezuje potenciální problémy spojené s problematikou správy finančních vyrovnání a mezinárodních převodů.


IBM je jedním ze 43 partnerů, kteří se na projektu Green eMotion v Evropě podílejí. Dále to jsou energetické společnosti, výrobci elektromobilů, města a výzkumné instituce. Všichni pracují na rozvoji elektromobility napříč Evropou.

podobně jako u projektu ESB Networks pomáhá zlepšit spolehlivost , přimět spotřebitele k přechodu na elektromobil a řešit problémy spojené s finanční stránkou a účtováním – díky kombinaci cloudových a analytických služeb.

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář
Obrázek uživatele honYa

Z obsahu zprávy nadšeny nejsem, spolupracujeme s Hubjectem, vedle něj jsou další pokusy a nyní do toho vstupuje IBM zase se svým vlastním projektem.

Cílem pro nás, zákazníky, by mělo být, aby byl jeden projekt dotažen do konce a pokud možno nebyl slepý vůči chytrým řešením konkurence a zaintegroval je do sebe.

Mám strach, aby podobně jako v operačních systémech pro přenosná zařízení zde nedošlo k válce milionu typů Androidů (co je mi do toho, jestli to dané zařízení má "Ginger Bread" nebo já nevím "Hokus Pokus" nebo třeba "Děravá Ponožka") s Windowsy a jinými stále měněnými platformami. Pružnost těch systémů má být zákazníkovi k dobru, a ne ke zmatkům a škodě.

---

honYa

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Hlavne do haje at se rozsiruje jeden dobijeci standard!!!!

Já bych to viděl nejlépe na nějakou přednabitou mezinárodní kartu,kterou projedu a nabíjím :-)


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebe-stationAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilNabíječky elektromobilů CircontrolVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.